×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
30. augusts, 2016
Drukāt

Noraida 17 000 eiro piedziņu no FPP par Jaunalksnes telefonsarunu noklausīšanos (1)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Rīgas rajona tiesa šodien noraidīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) prasību no četrām bijušajām Finanšu policijas pārvaldes (FPP) amatpersonām piedzīt 17 074 eiro solidāri par žurnālistes Ilzes Jaunalksnes telefonsarunu noklausīšanos.

Kā aģentūrai BNS norādīja tiesā, pilns spriedums tiks sagatavots 13.septembrī un to 20 dienu laikā varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Krimināllietā, kurā bija apsūdzēti Vasīlijs Kivļonoks, Aldis Klems, Raivis Freibergs un Jānis Laizāns, spriedums pēc vairāk nekā septiņu gadu tiesāšanās stājās spēkā 2014.gadā. Visiem apsūdzētajiem tiesa piesprieda naudas sodus.

Aprīlī lietā notika pirmā tiesas sēde.

Jaunalksnes pārstāvis iepriekšējās tiesvedībās Romualds Vonsovičs aģentūrai BNS skaidroja – kad VID samaksāja kompensāciju Jaunalksnei, bija pilnīgi skaidrs, ka ir konkrētas personas, kuru dēļ valstij šis maksājums bija jāveic.

“Kad pēc vairākiem gadiem krimināllietā tika notiesāti četri bijušie finanšu policisti, nebija ne mazāko šaubu, ka šīs ir tās personas, pret kurām jāsniedz tiesā regresa prasība,” pauda zvērināts advokāts.

Tā kā Vonsovičs no VID nesagaidīja konkrētas darbības, advokāts vērsās ar iesniegumu pie bijušās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas, kas savukārt advokāta iesniegumu pārsūtīja iepriekšējam finanšu ministram Jānim Reiram, kurš tālāk to pārsūtīja VID. Pēc šīs komunikācijas VID lēma valsts interesēs vērsties ar regresa prasību tiesā.

Lieta Rīgas rajona tiesā atrodas jau no pagājušā gada maija. Vonsovičs arī papildināja, ka tiesa, pēc savas iniciatīvas nozīmējot slēgtu tiesas sēdi, neatsaucās ne uz kādām tiesību normām, pamatojot šādu lēmumu.

BNS jau ziņoja, ka 2006.gada novembrī saistībā ar Jaunalksnes telefona sarunu noklausīšanos četras VID Finanšu policijas pārvaldes FPP amatpersonas tika atstādinātas no amata. Savukārt toreizējā AT priekšsēdētāja Andra Guļāna vadītā Tiesnešu disciplinārkolēģija izteica piezīmi tiesnesei Marijai Goldšmitei, kura sankcionēja Jaunalksnes telefonsarunu noklausīšanos. Motīvi, kas likuši izteikt tiesnesei piezīmi, netika konkretizēti.

2010.gada pavasarī VID paziņoja, ka nolēma piekāpties Jaunalksnei un samaksāt piedzīto kompensāciju 12 000 latu (17 074 eiro) apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. likums ir tik tālu, cik anštaltes budžets atļauj, nevis cik tālu paragrāfs paredz !

Draugiem Facebook Twitter Google+