Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Noraida balsstiesību piešķiršanu ārvalstniekiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Referendumā Luksemburgā vēlētāji pārliecinoši noraidījuši priekšlikumu piešķirt balsstiesības arī ārvalstniekiem, kas veido gandrīz pusi no valsts iedzīvotāju kopskaita.

Rezultāti pēc balsu apkopošanas vairāk nekā 90 iecirkņos liecina, ka gandrīz 78% vēlētāju noraidījuši balsstiesību piešķiršanu ārvalstniekiem.

Liela daļa no Luksemburgā mītošajiem ārvalstniekiem ir citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi. Visvairāk starp viņiem ir portugāļu, kas veido 16,4% no 565 000 valsts iedzīvotāju kopskaita. Septiņi procenti no Luksemburgas iedzīvotājiem ir franči, 3,5% – itāļi, 3,3% – beļģi, 2,2% – vācieši. Vēl septiņus procentus veido ieceļotāji no valstīm, kas neatrodas Eiropā. Viņu vidū visvairāk ir Kaboverdes pilsoņu, ziemeļamerikāņu un ķīniešu.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+