×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
6. jūnijs, 2016
Drukāt

Noraida beznosacījuma ienākumus visiem pilsoņiem (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šveicē vakar notikušajā referendumā vairāk nekā trīs ceturtdaļas dalībnieku nobalsojuši pret priekšlikumu nodrošināt visus valsts pilsoņus ar beznosacījuma pamata ienākumiem, lai cīnītos pret nabadzību, nevienlīdzību un nodrošinātu cieņpilnu eksistenci visiem.

Šveices valdība un gandrīz visas politiskās partijas bija aicinājušas vēlētājus noraidīt šo priekšlikumu. Iniciatīvas atbalstītāji vēlas, lai visiem Šveices pilsoņiem, kā arī ārvalstu pilsoņiem, kas likumīgi dzīvo Šveicē, vismaz piecus gadus būtu vienlīdzīgs atbalsts. Kritiķi nodēvējuši to par marksistu sapni, brīdinot, ka iniciatīvas īstenošanas izmaksas būtu milzīgas un cilvēki masveidā pamestu darbavietas. “Ja cilvēkiem tiek maksāts par nekā nedarīšanu, viņi arī neko nedarīs,” norāda ekonomists Šarls Viplošs. Diskusijās līdz šim runāts par 2500 frankiem mēnesī pieaugušajiem un 625 frankiem (565 eiro) mēnesī bērniem. Tas varētu šķist daudz, bet Šveicē ar to tik tikko pietiek, lai izdzīvotu. Varas iestādes aplēsušas, ka priekšlikuma īstenošanai gadā būtu nepieciešami papildu 25 miljardi franku (23 miljardi eiro), kas nozīmētu, ka ievērojami jāsamazina izdevumi vai jāpalielina nodokļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lūzeri gribēja neko nedarīt un saņemt piķi, jo viņi ir tik īpaši un pelna tādu cieņu un tādas tiesības uz labklājību, ka dažiem muļķiem būs jāstrādā, lai apmierinātu viņu un tikai viņu cilvēktiesības!

  2. Kur problēma? Naudu var sadrukāt vajadzīgajā daudzumā, lai tiek katram. Jāstrādā nebūs, un varēs visi vienlīdzìgi spēlēties ar saviem “beznosacījuma ienākumiem”. Ātri gan aplauzīsies.

  3. Žēl, ka netiek minēti šīs iniciatīvas autori. Viņi ir pat pārspējuši marksistus, kuru utopiskā komunisma sauklis bija “no katra pēc spējām un katram pēc vajadzības”. Šeit pat strādāt nevajadzētu, bet vajadzības valstij būtu jānodrošina! Nu īsta leiputrija, kas daudziem arī pie mums patiktu, īpaši arodbiedrībām! Bet uz to pusi jau iet, pabalstus piešķirot bez darba un tā cilvēkus vispār atradinot no lietderīgas nodarbošanās. Kā senajā Romā:”maizi un izpriecas!” Arī pie mums cilvēki vairs negrib darīt vienkāršos, fiziskos darbus, īpaši laukos, tāpēc vajadzīgi ārzemju strādnieki ar zemākām prasībām un algu.

Draugiem Facebook Twitter Google+