×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
8. maijs, 2017
Drukāt

Noraida, ka Salaspils Memoriāla teritorijā plānots ierīkot atpūtas parku (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars (V) šodien notikušajā nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuriem veltītajā piemiņas pasākumā noraidīja iepriekš izskanējušos pieļāvumus, ka Salaspils Memoriāla teritorijā it kā tiekot plānots ierīkot atpūtas parku.

Kā informēja Salaspils novada domes pārstāve Lolita Balcerbule, atklājot piemiņas brīdi, Čudars atzīmēja, ka jaunajā Eiropā būtiska vērtība ir no ideoloģiskiem uzslāņojumiem brīva vēsturiskā patiesība.

Pēc viņa teiktā, atklājoties jauniem faktiem, izpratne par vēsturiskajiem notikumiem var mainīties, jo svarīga ir patiesība, nevis kādam izdevīgi meli, tāpēc Salaspils pašvaldība uzsākusi laikmetīgas un iespējami patiesīgas ekspozīcijas izveidi memoriālā.

“Ir nožēlojami un zemiski, piesedzoties ar upuru piemiņu, izplatīt sev politiski izdevīgus melus. Diemžēl šī prakse ir dzīva. Nesen nacisma upuru piemiņa Salaspilī piedzīvoja kādas kaimiņvalsts uzturēta Latvijas neatkarībai un patiesībai naidīga medija uzbrukumu. Tika melīgi apgalvots, ka Salaspils pašvaldība gatavojas iznīcināt Sarkanās armijas karagūstekņu kapus, tos apbūvējot un piemiņas vietā ierīkojot atpūtas parku. Meli šoreiz tika veiksmīgi atspēkoti, taču ir skaidrs, ka šādas politiskas akcijas turpināsies. Ir skaidrs, ka patiesības ienaidnieki nevar samierināties ar zaudēto monopolu uz upuru skaitu un ciešanām,” uzsvēra Salaspils domes priekšsēdētājs.

Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pasākumā norādīja, ka gan nacisms, gan komunisms bija ideoloģijas, kuras gribēja iznīcināt tautas sirdsapziņu, tomēr cilvēkos vairākos gadu simtos iesakņojušās vērtības neļāva tām gūt virsroku. “Gan nacisms, gan komunisms bija ideoloģijas, kuras gribēja iznīcināt sirdsapziņu. Vai viņiem izdevās? Nē. Ir lietas, kas sakņojas daudz dziļāk nekā ideoloģija. Tās ir tās vērtības, kuras veidojušās gadu simtos un kuras nevar viegli sagraut,” sacīja Kučinskis.

Politiķis norādīja, ka pasākumā pieminētie upuri bija noteikta režīma pretinieki, kurus bezjēdzīgi nošāva. “Te nevar būt neviena attaisnojuma vārda. Tas ir noziegums bez noilguma,” sacīja Kučinskis.

Šodien Salaspils Memoriālā notika nacisma sagrāvei un Otrā pasaules kara upuriem veltīts piemiņas brīdis. Tajā piedalījās Salaspils novada pašvaldības vadība un deputāti, Ministru prezidents Māris Kučinskis, ārvalstu diplomāti un ministriju pārstāvji.

Tāpat pasākumā piedalījās arī nacionālo minoritāšu biedrību pārstāvji, skolu jaunatne, Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris un Godasardzes rotas kareivji.

Pēc piemiņas brīža memoriālā Salaspils novada domes vadības pārstāvji nolika ziedus arī pie pieminekļa bojāgājušajiem padomju karavīriem Salaspilī un brāļu kapos Rogās, Lazdu ielā un Vecajos kapos. Ziedi tika nolikti arī vācu karagūstekņu apbedījuma vietā Memoriāla teritorijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vai pasākumos Airītēs arī piedalās minoritāšu pārstāvji?

Draugiem Facebook Twitter Google+