Mobilā versija
+17.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
21. februāris, 2014
Drukāt

Noraida Katalonijas referendumu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Spānijas parlaments noraidījis valsts ziemeļaustrumu apgabala Katalonijas plānus rīkot referendumu par neatkarību no Spānijas.

Lēmumu noraidīt referendumu atbalstīja 272 Spānijas parlamenta deputāti, bet 43 deputāti, kas pārstāv Katalonijas nacionālistu grupas un daži kreisi noskaņoti politiķi, balsoja pret. Parlamenta lēmumā pausts aicinājums Spānijas valdībai nodrošināt likumu un konstitūcijas ievērošanu, kas paredz, ka tikai centrālā valdība var izsludināt referendumu. Katalonijas reģionālā valdība plāno referendumu par neatkarību rīkot 9. novembrī, tomēr Spānijas centrālā valdība ir paudusi apņēmību to nepieļaut. Aptaujas liecina, ka Katalonijas iedzīvotāju, kas ir par un kas ir pret neatkarību, īpatsvars ir aptuveni vienāds. Katalonija tiek uzskatīta par Spānijas ekonomikas dzinējspēku, tomēr pēdējos gados tā ir cietusi no ekonomikas krīzes un nonākusi dziļos parādos. 7,5 miljonu cilvēku, kas dzīvo Katalonijā, lepojas ar savu valodu un kultūru, tomēr pauduši neapmierinātību ar to, kā valdība sadala reģionu iemaksāto nodokļu naudu.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+