Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
4. decembris, 2014
Drukāt

Noraida kolektīvo iniciatīvu par vēlēšanām internetā (1)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Saeima ceturtdien pieņēma lēmumu noraidīt kolektīvo iniciatīvu par “Vēlēšanas internetā”, informē Saeimas Preses dienestā.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz Satiksmes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas ekspertu viedokļiem.

Iepriekš par kolektīvās iniciatīvas virzību Saeimā atbildīgās Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē eksperti bija uzsvēruši, ka šobrīd nav pieejami tehnoloģiski risinājumi, lai ieviestu balsošanu internetā, kas būtu droši un tajā pašā laikā nodrošinātu Satversmē nostiprināto aizklātuma principu.

Iniciatīva, ko bija parakstījuši 10 845 Latvijas pilsoni, Saeimā iesniegta šā gada augustā, un tajā Saeima aicināta veikt grozījumus likumos, kas ļautu referendumos, pašvaldību un parlamenta vēlēšanās Latvijas pilsoņiem piedalīties, balsojot internetā.

Kolektīvais iesniegums “Vēlēšanas internetā” ir sestā pilsoņu iniciatīva, kas iesniegta parlamentā, izmantojot Saeimas kārtības rullī paredzēto iespēju vērsties parlamentā ar vismaz 10 000 pilsoņu parakstītu iesniegumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Protams, gribētos jau nobalsot neizejot no mājas vai atrodoties “da jebkur” pasaulē, bet nešaubos ne mirkli, ka kaimiņvalsts hakeri valsts apvērsumu uztaisītu jau pirmajās interneta vēlēšanās. Tomēr vēlēšanu process gan būtu būtiski jāuzlabo, lai cilvēkiem arī parastā veidā nobalsot būtu salīdzinoši viegli. Balss nodošana “glabāšanā” bija solis pareizajā virzienā, jo mūsdienās cilvēki ir mobili un vēlēšanu dienā uz iecirkni aiziet nevar.

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+