Mobilā versija
+4.1°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
4. decembris, 2014
Drukāt

Noraida kolektīvo iniciatīvu par vēlēšanām internetā (1)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Saeima ceturtdien pieņēma lēmumu noraidīt kolektīvo iniciatīvu par “Vēlēšanas internetā”, informē Saeimas Preses dienestā.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz Satiksmes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas ekspertu viedokļiem.

Iepriekš par kolektīvās iniciatīvas virzību Saeimā atbildīgās Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē eksperti bija uzsvēruši, ka šobrīd nav pieejami tehnoloģiski risinājumi, lai ieviestu balsošanu internetā, kas būtu droši un tajā pašā laikā nodrošinātu Satversmē nostiprināto aizklātuma principu.

Iniciatīva, ko bija parakstījuši 10 845 Latvijas pilsoni, Saeimā iesniegta šā gada augustā, un tajā Saeima aicināta veikt grozījumus likumos, kas ļautu referendumos, pašvaldību un parlamenta vēlēšanās Latvijas pilsoņiem piedalīties, balsojot internetā.

Kolektīvais iesniegums “Vēlēšanas internetā” ir sestā pilsoņu iniciatīva, kas iesniegta parlamentā, izmantojot Saeimas kārtības rullī paredzēto iespēju vērsties parlamentā ar vismaz 10 000 pilsoņu parakstītu iesniegumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Protams, gribētos jau nobalsot neizejot no mājas vai atrodoties “da jebkur” pasaulē, bet nešaubos ne mirkli, ka kaimiņvalsts hakeri valsts apvērsumu uztaisītu jau pirmajās interneta vēlēšanās. Tomēr vēlēšanu process gan būtu būtiski jāuzlabo, lai cilvēkiem arī parastā veidā nobalsot būtu salīdzinoši viegli. Balss nodošana “glabāšanā” bija solis pareizajā virzienā, jo mūsdienās cilvēki ir mobili un vēlēšanu dienā uz iecirkni aiziet nevar.

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (8)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+