×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. septembris, 2013
Drukāt

Noraida Lindermana prasību pret Āboltiņu par goda un cieņas aizskaršanu

LETALETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien noraidīja partijas “Par dzimto valodu!” līdera Vladimira Lindermana prasību pret Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu (V) par goda un cieņas aizskaršanu saistībā ar viņas pausto viedokli laikrakstam “Latvijas Avīze”.

 

Kā informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Oksana Hvostova, pilns spriedums būs pieejams 26.septembrī, un to 20 dienu laikā varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Lindermans vērsās tiesā pret Āboltiņu un AS “Lauku Avīze” par morālā kaitējuma atlīdzināšanu. Lindermanam ir iebildumi pret Āboltiņas pausto viedokli laikrakstam “Latvijas Avīze”, kas publicēts 2011.gada 10.novembrī.

Āboltiņa laikrakstam toreiz izteicās, ka “bijušais nacionālboļševiks Vladimirs Lindermans ar savu līdzšinējo darbību, kuras spilgtākais moments ir aicinājums vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu un mainīt valsts iekārtu, lojālu attieksmi pret Latvijas valsti nav demonstrējis”.

Pēc Lindermana domām, šāds izteikums ir kvalificējams kā nepatiesas ziņas, kuras aizskar viņa godu un cieņu, tāpēc viņš prasa piedzīt 5000 latu par morālo kaitējumu, kā arī tiesāšanās izdevumus.

Āboltiņas paskaidrojumā tiesai norādīts, ka šajā gadījumā viņas izteikums nav kvalificējams kā ziņas, bet gan politiskais viedoklis jeb komentārs, atbildot uz žurnālista jautājumu par pilsonības piešķiršanu Lindermanam.

“Laikraksta 2011.gada 10.novembra izdevumā mans politiskais viedoklis ir atspoguļots korekti. Tas ir balstīts uz publiskajā telpā plaši pieejamu informāciju,” aģentūrai LETA norādīja Āboltiņa. Saeimas priekšsēdētāja papildina, ka viņas viedoklis par to, ka Lindermans nav demonstrējis lojālu attieksmi pret Latvijas valsti, ir veidojies ilgstošā laika periodā, balstoties gan uz paša Lindermana publiskajām aktivitātēm, gan arī pret viņu izvirzītajām apsūdzībām, kuras ieguva plašu rezonansi sabiedrībā.

“Vienlaikus, pretēji viņa apgalvotajam, nekad neesmu vainojusi Lindermanu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā,” skaidroja Āboltiņa. Viņa komentē, ka labākais, ko ikviens Latvijas iedzīvotājs varētu darīt, “ir vienkārši ignorēt šos provokatorus un koncentrēties uz pozitīviem darbiem – savai valstij, pilsētai vai ciemam, citiem līdzcilvēkiem. Ja mēs saglabāsim ticību katrs saviem spēkiem un kopīgi – Latvijas ideāliem, nekādi provokatori nespēs Latvijai kaitēt”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+