×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Noraida NA rosinājumu ārvalstu pilsoņu bērniem ļaut mācīties tikai latviešu skolās (18)

Koalīcijas sēde

"Vienotības" valdes loceklis Kārlis Šadurskis (no kreisās) un "NA" Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars.

Koalīcijas partneri “Vienotība” un Zaļo un zemnieku savienība noraidījuši Nacionālās apvienības (NA) rosinājumu noteikt ārvalstu pilsoņu bērniem par pienākumu mācīties latviešu skolās, žurnālistiem pirmdien pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes teica premjerministre Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

NA līdzpriekšsēdētājs un Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars norādīja, ka priekšlikuma saturs neattiecas uz Latvijas iedzīvotājiem – Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem, vai Eiropas Savienības, kā arī Eiropas ekonomiskās zonas pilsoņiem.

“Priekšlikums attiecās uz ārvalstniekiem, piemēram, uz personām, kuri iegūst termiņuzturēšanās atļaujas. Mazākumtautību skolas nebūtu pieejamas šiem bērniem. Tas ir nolūkā veicināt integrācijas procesu,” viņš paskaidroja.

Dzintars arī akcentēja NA pozīciju par nepieciešamību Latvijā pilnībā pāriet uz izglītību latviešu valodā.

Iepriekš jautājumu par pilnīgu pāreju uz mācībām skolās tikai latviešu valodā NA pārrunāja ar izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili.

Līdz šī gada beigām Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavos pētījumu par progresu attiecībā uz valodas zināšanām gan jauniešu, gan pieaugušo vidū. Izglītības ministre arī norādīja, ka panākta vienošanās tikties ar NA frakciju vēlākais nākamā gada janvārī, lai varētu “vēlreiz racionāli spriest par šo situāciju”.

Seile uzsvēra, ka ministrijas darba kārtībā nav jautājuma par pilnīgu pāreju uz mācībām valsts valodā mazākumtautību skolās. “Arī tuvākajā laikā neplānojam to darīt,” viņa teica.

Tāpat iepriekš Seile intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” norādīja, ka neatbalsta ideju par pāriešanu uz mācībām tikai latviešu valodā no 2018.gada.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Par Latvijas nācijas un valodas iznīcināšanu Straujumai un CO vajag piespriest cietumsodu!!!

 2. Latvijā, tāpat kā citur normālā pasaulē, par Valsts līdzekļiem jāuztur tikai skolas ar apmācību Valsts valodā. Tas bija jādara jau līdz ar Latvijas valstiskuma atjaunošanas brīdi – tas ir būtiskākais nacionālas valsts pastāvēšanas priekšnoteikums. Ja kāds, vēl jo vairāk Saeimā vai Valdībā joprojām saka citādi, tad tādam kā diversantam Latvijā nav vietas.

 3. Valdošās noziedznieku kliķes āža kāja ir izlīdusi. Pilnīgas muļķības – stāsts par bēgļu integrāciju. Lielā sajūsma – pumpējot iekšā tā saucamos bēgļus vēlas panākt, lai nebūtu jāslēdz skolas krievu valodā skolnieku trūkuma dēļ. Bet būs iespēja slēgt latviešu skolas. Par to gan jau ir saņemta stipendija. No šadurska treknā ģīmja nodevība un divkosība spēdēt spīd laukā.

 4. Vai tiešām nekad valdībā nebūs normāli ministri,kuri ne tikai uz papīra uzraksta,ka Latvijā valsts valoda ir latviešu,bet tā arī ir dzīvē.Jau bērnudārzos jāsāk mācīt latviski,jo tad ir visvieglāk.

 5. kā var ārvalstu pilsoņu bērniem vispār uzlikt par pienākumu mācīties skolās? varbūt viņi grib staigāt apkārt bez izglītības!

 6. vai apzināta maldināšana? Atbildēt

  atkal tiek runāts par mazākumtautību skolām, kurām ir valsts līdzfinansējums, bet noklusē faktu par krievu skolu uzturēšanu no valsts budžeta! LA, vai jūs apzināti maldināt lasītājus?

 7. … Vienotiba un ZZS trpina pieradit,. kas VINI isti ir un kam VINI isti kalpo … !!!!

  … Gaidu, kad ISTS latvietis beidzot pateiks – PIETIEK … a la Rezgale !!! !

 8. …. Iz kurienis Tu, libertarieti … ?!

  … Palasi tas valsts Satversmi kura mitinies … un tad plurksti par sevis iedomatam tiesibam, kadas nevar atrast visa Eiropa – bet kadas tika uzspiestas no veco komunaku nomenaklaturas nacionalas valsts uzmetejiem un autohtonas latviesu pamattautas tiesibu uzurpatoriem …!!

  • LIBERTĀRISMS IR FILOZOFIJA VISUPIRMS – BRīVAS UN ATBILDīGAS PERSONAS FILOZOFIJA (NE INDIVīDA bet tieši personas)

   savu sirdsapziņu es ar 10 baušļiem pārbaudu PATS nevis CITAM ĻAUJU pēc SOCIĶU Satversmes kura ir sapelejusi ,kuryu es sev neesmu pieņemis … KURA TĀPEC MAN NAV SAISTOŠA

   CILVēKAM SAISTOšI TIK TIE LIKUMI KO TAS SEV PIEŅĒMIS VAI ATZINIS SEV PAR DERīGIEM – savu sirdsapziņu es tikai pats drīkstu izlemt saistīt – pat Dievs cita sirdsapziņu neuzdrīkstas regulēt ..

   Manas tiesības ir no Dieva dabīgi dotas … nevis no valsdību piešķirtajam privilēgijām …

   Tiesības un tiesiskums ne tuviu nav viduslaiku tumsonīgais likums un likumība.(LEGISMS DRīZāK IR TIRANU GRIBAS IZPAUSME VAI PAT NOZIEDZīGU PAVēļU DOšANA)

   vALSTS NESARGA TIESīBAS — Tā IR PIESPIEDU LIKUMPILKDīšANAS SISTēMA

 9. vājām tautām jāizmirst! Atbildēt

  Pārprastā politkorektuma vārdā tiek atļauta gan homoseksuālisma izplatība, gan Latvijas rusifikācija.

 10. NA ļoti sliktu trollisku latvijiskumu sākusi dzīt – saeimas spīkere izpelnījas ka manu balsi NA vairs nedabūs…

  …. skolu un izglītības saturu un apmacības kārtību no valsts pilnīgi atdalīt – lai katrs mācās tā un tur kur uzskata ka var iemācīties derīgo — lai macās kaut turciski vai žīdiski –

  ja valsts te grib iejaukties kādu savu interešu dēļ – tipa izglītības kvalitāti pārbaudīt lai naturalizētu vai licenci izsniegtu …. tad valsts lai eksaminē –būs normāli ja tikai valsts valodā – ja valstij šī valsts valoda patiesi ir svarīga ..

  galu galā – par izglītību lai nemaksā skolotājiem pa tiešo – bet tiem kas latviski nokārto valsts piestādītos eksamenus – no tā lai skolasnaudu makša tam kas apmācījis

  Valstiskota skola ir ļaunums – viens no slikta latvijisakuma elementiem …

  Pietiek ar prasību nokartot (apmaksātus) eksāmenus latviski lai LV pasi vai ayutotiesības dabūtu vai tiesības uz īpašumu un laulību ar lv pilsoni .(privilēģijas dažadas).. tur ir varianti kā motivēt latviešu valodas apguvi un latvisku dzīvi dzīvot – bet latviski prasīt izglītību es negribu – es saviem bērniem nobvēlyu macīties valodā kur krietni labāka kultūra un mācību grāmatas gudrākas (vēl viena slikta latvijiskuma pozīcija)

  jaunlatvieši tērbata laikam latīniski un vāciski macījās , pēterpilī-krieviski — ko darīt ar tiem kas skolā krievija vai Āfrikā gajuši ?

  • pamela> Libertārietim Atbildēt

   Kaut ko STULBĀKU nevarējāt uzskicelēt? Kaut ko tik murgainu var sacerēt TIKAI Kremļa troļļi vai girsi !Jūsu aprakstītais saucas — anarhija !ņem Putina vēsturi un bāz bērniem galvā utt.Kurā valstī izglītība ir atsviesta katra iedīvotāja vai pat iebraucēja iņā?Kurš tad visās valstīs atbild par iglītības saturu mācību grāmatās un par VALSTS val.saglabāšanu? Tērbatu atcerējies,jaunlatviešus,Pēterpili!?Ko tu neteiksi?Bet kapēc tā bija? Vai neesi lasījis,ka K.Voldemārs Pīterī u savām durvīm uzrakstīja – ESMU LATVIETIS ??????Brauc jau arī uz citām gudrību pilīm,bet netiku dzirdējusi,ka piem.Kembridžā,Jēlā vai Oksfordā u.c. mācītu tEV !! pieņemamā mēlē,bet ne angliski.Laikam nesen pārcieti galvas traumu ?Jūtu līdzi!

   • Anarhija nav iespējama kamēr ir Dievs par kungu

    Te ir viena kriminālromana moto -apdomajama lieta – brīvajiem un gudrajiem dota- elitei- nevis valstij vai politorganixzācijai piederošiem vergiem…

    šīs rakstu vietas nekūda uz anarhiju – te ir patiess humānisms pamatā -dievišķi principi

    Чингиз Абдуллaев

    Три цветa крови

    И скaзaл Господь Моисею: возьми всех нaчaльников нaродa, и повесь их Господу перед солнцем, и отврaтится от Изрaиля ярость гневa Господня.
    Четвертaя книгa Моисеевa,
    Числa, 25, 4
    А ведь если вы покоритесь человеку, подобному вaм, поистине, тогдa вы будете в убытке.
    Корaн, Сурa 23,
    Верующие, 36

    Ибо мы признaем, что человек опрaвдывaется верою, незaвисимо от зaконa.
    Послaние к Римлянaм, 3, 28

    • Ak, tad beidzot sāki rakstīt savā dzimtajā valodā, citādi tas savārstījums izskatījās, ka narkotikas esi sarijies.

  • Ar liberastiem drīz būs cauri!

 11. Ulmaņa mantnieki visai skarbi izturas pret valsts valodas neapšaubamību.Komunistiski-krieviskais internacionālisms cenšas noturēties sedlos!

 12. Klapeejiet pushkinieshu skolas vienkaarshi ciet!

Draugiem Facebook Twitter Google+