Latvijā
Politika

Noraida pieprasījumu Bordānam par vēstuli vēstniecībām0


Jānis Bordāns
Jānis Bordāns
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Saeimas vairākums šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu iesniegto pieprasījumu, kurā tika aicināts izvērtēt iespējamo kaitējumu Latvijas reputācijai pēc tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) nosūtītās vēstules ārvalstu vēstniecībām, kurā viņš sūrojās par kriminālprocesu pret savu partijas biedru Juri Jurašu.

Pieprasījumā Bordānam “par vēstniecībām izsūtīto vēstuli, apšaubot Latvijas tieslietu sistēmas kompetenci un neatkarību”, ZZS deputāti pieprasīja iepazīstināt Latvijas sabiedrību ar vēstules tekstu un nosaukt vēstniecības, kurām vēstule nosūtīta.

Parlamentārieši tāpat prasīja izskaidrot, kāpēc notika vēršanās pie vēstniecībām, kā arī izvērtēt Bordāna kā augstas valsts amatpersonas atbildību, sniedzot vēstulē subjektīvu izklāstu par notikumiem un tiesībsargājošo institūciju darbības novērtējumu.

Pieprasījumu komisija iepriekš apsprieda šo jautājumu un atzina to par noraidāmu.

Bordāns nosūtīja vēstuli citu valstu vēstniecībām saistībā ar prokuratūras lūgumu izdot kriminālvajāšanai Jurašu. “Tādējādi viņš vēlējies vērstu uzmanību uz to, ka Latvijā tiesiskie instrumenti var tikt izmantoti negodīgi ar mērķi ietekmēt politisko situāciju valstī”, aģentūru LETA par ministra nolūkiem iepriekš informēja JKP Saeimas frakcijas konsultants Oskars Muksimovs.

Saeimas Pieprasījumu komisijai Bordāns vēstules sūtīšanu pamatoja ar nepieciešamību aizstāvēt trauksmes celājus. Bija pienācis labs brīdis kārtējā reizi parādīt, kā notiek tiesiskuma aizsardzība, pauda politiķis. Savā runā komisijas sēdē viņš izmantoja salīdzinājumus ar vairākām Latvijā notikušām traģēdijām.

Tieslietu ministrs norādīja, ka vēstniecībām varēja būt radušies milzīgi jautājumi par to, kas notiek, un katram ir tiesības sniegt skaidrojumu.

Kā ziņots, Saeima ir piekritusi Jurašu izdošanai kriminālvajāšanai kriminālprocesā par valsts noslēpuma izpaušanu. Politiķis pats norāda, ka izpaudis informāciju par kukuļa piedāvājumu pēc tam, kad neesot sekojusi reakcija un izmeklēšana no tiesībsargājošo iestāžu puses.

LA.lv