×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

Noraida sievietes prasību atzīt civillaulību ar Zolitūdes traģēdijā bojā gājušo glābēju (10)

LETALETA

Ziedi un iedegtās sveces Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo piemiņai laukumā pie lielveikala "Maxima", kur, iegrūstot jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa otrdien noraidīja Ivetas Vorzas pieteikumu par faktiskās civillaulības fakta konstatēšanu ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) virsleitnanta Edgaru Reinfeldu, kurš gāja bojā Zolitūdes traģēdijā, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Tiesa noraidīja Vorzas prasību, neskatoties uz Ģenerālprokuratūras prokurores Allas Skurvides atzinumu, kurā teikts, ka VUGD darbinieks un Vorza veidojuši kopīgu saimniecību, tas būtu pierādāms ar dokumentiem, liecībām, kuras juridiski ļauj konstatēt kopdzīves faktu.

Pilns tiesas spriedums būs pieejams 19.novembrī, to apelācijas kārtībā varēs pārsūdzēt 20 dienu laikā.

Vorza pēc sprieduma pasludināšanas no sīkākiem komentāriem atteicās.

Vorza norādījusi, ka ir vairākas ģimenes, kurām, sabrūkot veikalam, bojā gājis dzīves draugs, bet tām nav bijis nekāda atbalsta no valsts puses, šādas ģimenes var pretendēt uz psiholoģisku atbalstu, bet nevar saņemt valsts pabalstu.

Vorza ar bojā gājušo ugunsdzēsēju bija plānojuši reģistrēt laulību šovasar.

Jau vēstīts, ka Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā bojā gāja 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji. Tirdzniecības kompleksu, kurā atradās “Maxima”, attīstījis uzņēmums “Homburg”, būvējusi būvkompānija “Re& Re”, bet ēku projektējusi arhitektu firma “Kubs”.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Cilvēcīgi var saprast, bet Dieva un likuma prieksā ir tāda lieta, kā vīrieša un sievietes laulība ar likuma spēku. Tas jau arī pārējiem ir jāievēro un tad nebūs jāraud par savu neizdarību, negribēšanu vai iedomību.

 2. līdzjūtība tuviniekiem Atbildēt

  Traģēdijas gadījumā šķiet pilnīgi kaut kā zaimojoši, vēl rakstīt par naudu.
  Sauksim lietas īstos vārdos – par ko ir civillaulātās aizstāvētāju sašutums, par ko te apvainosim valsti, tiesu, ierēdņus? Maldīgi varētu domāt – prasība ir par pabalstu kuru tad nesaņem bojāgājušā glābēja (lai miers viņa pīšļiem) tuvinieki. Bet – traģēdija sāp ne vien viņa civilajai draudzenei (nepazīstu šo ģimeni), tā ir traģēdija viņa ģimenei – vecākiem. Par ko būtībā sanāk tiesāšanās? Par to, ka par tuvākajiem tiesa atzīs , piemēram, vecākus , nevis civildraudzeni (saderināto, kā saprotam). Vai par to ir vispār jāstrīdas? Vecāki zaudējuši visdārgāko. Un strīds par to, lai pabalsts nenonāktu viņu rokās? (Ja topošā līgaviņa patiešām ir vistuvākā, tad arī saprot, ka nedrīkst vēl vairāk sāpināt sava līgavaiņa vecākus. Normāls priekšstats par kopdzīves plāniem taču būtu – pienācīga cieņa pret otras pusītes vecākiem. Un šādā situācijā tai meitenei vajadzētu būt vistuvākajam atbalstam bojāgājušā puiša vecākiem, nevis atrasties tiesā “pretējā nometnē” , lai ozdabūtu kādu naudas daļu, vai vienkārši ko “pierādītu” par valsts attieksmi pret civillaulībām utt. Tas ir necienīgi – tiesāties tādā brīdī (vai naudas, ko atņem drauga vecākiem, vai principu, ko pierāda “sliktajai sabiedrībai”, dēļ).

 3. Un ja būtu palikusi kredītu kaudze, vai arī tik dedzīgi caur tiesu mestos pierādīt ”
  faktisko civillaulību”? Jauna sieviete, nav taču invalīde, vai tiešām jābūt tik rijīgai pēc nepienākošas naudas?
  Būs mācība citām,kam papīri nav svarīgi, tikai mīla, mīla vien…

 4. Klusais arprats.Noteikti vajaga parsudzet.Ta ir nekauniba.Daudzi dzivo civil lauliba.Jo,katra kapeicina irno svara.Bet,musu taisniga tiesa,ta neuzskata.Japasiem,nedoddievs butu kautkas tads noticies.Tad blautu,un pieprasitu.

  • Kāda kapeiciņa-lai aizietu Zagsā noreģistrētu laulību, liela nauda nav vajadzīga.Bet cilvēki, diemžēl, to saprot tikai tad, kad nonāk tādā vai līdzīgā situācijā.Noreģistŗet laulību, tad nav naudas jautājums, bet gan attieksmes.Nevienam nenovēlu nonākt šādā situācijā.

 5. Tiesa var spriest tikai pēc likuma. Un Civillikuma 60. pantā teikts: “Par neesošu atzīstama laulība, ja laulāšanu nav veikusi dzimtsarakstu nodaļas amatpersona vai garīdznieks”. Padomju laikā varēja atzīt faktiskās kopdzīves faktu, taču tagad tas nav iespējams. Ir laulības apliecība – ir laulība! Ja nav – tad nav. Neviens neapšauba, ka šie cilvēki dzīvoja kopā, taču viņi nebija laulātie Civillikuma izpratnē. Šis diemžēl ir vēl viens piemērs, kad cilvēki cieš lielus materiālus zaudējumus, jo savlaicīgi nav reģistrējuši savu laulību.

 6. Te jau ir tā lieta ka nereģistrē laulību un…

 7. Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa jums liels kauns!! Cik kukuljus jus esat sanemusi lai spriestu tik ciniski>>>??? Man jautajums>>>,

  • Kāds tur kukulis ,kā vispār var tādu muļķību uzrakstīt,tiesnesis taču vadās tikai pēc likuma un likums nekādas civillaulības neatzīst. Pat ja tiesnesis lemtu savadāk ,prokuratūra pārsūdzētu un tiesnesis pat varētu zaudēt darbu. Ja neprecies ir jāslēdz līgumi par mantiskajām attiecībām ,taču ja cilvēki neprecas ,kur juridiski vis ir saprotams ,kurš tad vēl tādus līgumus slēdz ,kur visādas neskaidribas.Mans radinieks dzīvoja civillaulībā ,divi bērni ,tad apprecējās ,piedzima trešais ,krīzē abi vecāki pārcēlās pie vidējā bērna,kurai vienīgai vēl bija darbs un alga,pašvaldība deva kāds atlaides un pabalstus ,bet ņēma vērā tikai māti ,jo tēvs oficiāli nekādos papīros nebija reģistrēts un te nebija nekādi konflikti un šķiršanās ,bija normāla triju bērnu ģimene. Ja juridiski vis nav noformēts nav ko sūdzēties ,te par nekādiem kukuļiem pat runas nevar būt.

   • No cilvēcības viedokļa- jā, liekas netaisnīgi, bet šis gadījums varbūt liks sarosīties tiem daudzajiem pāriem, kuri nenoformē savas attiecības juridiski.Neviens negaida nelaimi,- bet dzīvē gadās dažādas negaidītas, neparedzētas lietas. Tiesīborgāniem jārīkojas pēc likuma burta.

Draugiem Facebook Twitter Google+