×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. augusts, 2014
Drukāt

Noraida somu prasību liegt izmantot Krišjāņa Barona ielas nosaukumu (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Ar pozitīvu lēmumu Latvijai noslēgusies lieta, kurā kāds maz zināms somu uzņēmums vērsās pret iespēju Krišjāņa Barona ielas iedzīvotājiem un uzņēmējiem izmantot Barona ielas nosaukumu, informē Latvijas Tirgotāju asociācijā (LTA).

Asociācijā klāsta, ka pret Krišjāņa ielas nosaukuma izmantošanu sāka protestēt mazpazīstams Somijas uzņēmums – darbā iekārtošanas birojs. “Barona Group Oy” apstrīdēja Krišjāņa Barona uzvārda izmantošanu, pamatojot nosaukuma līdzību ar savu preču zīmi.

“Barona Group Oy” 2012. gada decembrī iesniedza Latvijas Patentu valdē iebildumus, mēģinot aizliegt izmantot Krišjāņa Barona uzvārdu. Pēc gandrīz divu gadu tiesāšanās prasība atzīta par nepamatotu, klāsta LTA.

Latvijas Tirdzniecības institūta pētījumā aptaujājot 113 respondentus, konstatēts, ka vārdisko apzīmējumu “BARONA” atpazīst visi. 84 to atpazina kā valodnieku, 10 – kā Latvijas personāžu un 19 – kā Krišjāņa Barona ielas nosaukumu, bet kā Somijas uzņēmuma nosaukumu nezināja neviens.

Jau vēstīts, ka LTA pirms dažiem gadiem nāca klajā ar jaunu projektu – izveidot Krišjāņa Barona ielu Rīgā par tirdzniecības un izklaides ielu gan tūristiem, gan arī visiem Latvijas iedzīvotājiem. “Tā būtu garākā iepirkšanās iela Baltijā,” norāda asociācijā. Īpaši Barona vārdu bija iecerēts daudzināt šogad, kad Rīga kļuva par Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Veicīgi sarosās visi latviešu zemnieki, kam lauku sētas pagalmā vēl vistiņas tekalē! Varbūt par vistas vārda izmantošanu var piedzīt maksu no Windows Vista radītājiem? Lai nu kas, bet latviešu vistas noteikti ir senākas par IT izgudrojumiem.

 2. Nu jau katrs muļķis komandēs kā patīk.Labi,ka šoreiz mūsējiem bija prāts neklausīt,jo to ierosināja soms nevis krievs.

 3. Tas patentu murgs ir sen jau aizgājis idiotisma virpulī. Tāda sistēma panāk pretējo efektu, nekā sākotnēji iecerēts un visur kladzināts. Traucē uzņēmumiem strādāt, jo kāds, kas triviālas lietas, nu jau arī vārdus, patentē pirmais, tad nu plūc nepelnītu naudu, kamēr ne pirmie dabū maksāt ragā par smieklīgiem atklājumiem un nereālām tiesībām.

 4. Cik bēdīgi. Atnākuši veselu gadsimteni par vēlu.
  Tagad grupai pienāksies visu laiku galvgalā likt Barontēva portretu.
  Maksājot Barontēva pēctečiem procentus par vārda izmantošanu reklāmas nolūkos.
  Lai maksā vaļā par slavu.
  Bet ja negribēs maksāt, vajadzes mainīt vārdu no Barona uz “Varona”. Krā-krā! Vārna.

 5. Neizglītotie somi.Tad ko man darīt? Pa Eiropu braukā fūres ar uzraksu FREJA,bet tas ir manas vecāsmātes uzvārds.Sanāk ka vajag kompensāciju………. .

Draugiem Facebook Twitter Google+