“Nordea Bank” un DNB apvienotā “Luminor Bank” atklāj plānus 0

Jauno “Luminor Bank” triju gadu laikā iecerēts sagatavot sākotnējam publiskajam piedāvājumam (IPO) un akciju kotēšanai biržai, žurnālistus šodien informēja bankas valdes priekšsēdētājs Erki Rāzuke (Erkki Rassuke). Vienlaikus viņš norādīja, ka tam būs vajadzīgs saskaņojums no Eiropas Centrālās bankas (ECB), ņemot vērā, ka “Luminor Bank” būs sistēmiski nozīmīga banka ECB uzraudzībā. Pagaidām gan bankas pārstāvji neatklāja, vai IPO varētu tika veikts kādā no Baltijas biržu platformām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13
Lasīt citas ziņas

Savukārt bankas padomes priekšsēdētājs Nils Melngailis pauda, ka “Luminor Bank” no konkurentiem atšķirs biznesa apmērs apvienojumā ar vietēju lēmumu pieņemšanu. Viņš norādīja, ka tādējādi banka spēs straujāk reaģēt uz klientu vajadzībām un dažādu risinājumu attīstīšanu. “Luminor Bank” fokuss ir vērsts uz Baltijas valstu iedzīvotājiem, kā arī vietējiem un starptautiska mēroga uzņēmumiem.

“Luminor Bank” apņēmies investēt digitālo kanālu un tehnoloģiju attīstībā, lai tuvāko gadu laikā izveidotu modernu, digitālu finanšu pakalpojumu sniedzēju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bankas pārstāvji atzīmēja, ka mūsdienās finanšu pakalpojumus vairs neveido tika ierastie banku pakalpojumi, attiecīgajā nozarē arvien straujāk ienākot arī tehnoloģiju uzņēmumiem. “Luminor Bank” koncentrēsies uz sava pamata piedāvājuma nodrošināšanu, vienlaikus sadarbojoties arī citiem uzņēmumiem.

Savukārt, runājot par zīmolu maiņu jaunās bankas filiālēm, bankomātiem un citai infrastruktūrai, “Luminor Bank” vadība pauda, patlaban process vēl ir tikai sākuma stadijā, tāpēc vēl konkrēta plāna, piemēram, saistībā ar bankomātu tīklu visās trijās valstīs vēl nav. Par to notiks sarunas ar sadarbības partneriem. Zīmolu maiņu plānots izvērst pirmajās 100 jaunās bankas darbības dienās.

Taujāti, kādu pakalpojumu cenu politiku klienti var gaidīt – tuvāku “Nordea Bank” vai DNB, “Luminor Bank” pārstāvji konkrētu atbildi nesniedza, norādot, ka “Nordea Bank” vēsturiski vairāk bijis aktīvs juridisko klientu segmentā, bet DNB – mājsaimniecību un privātpersonu. Attiecīgi abu apvienoto banku komandas vairāk arī darbosies ierastajos segmentos.

Bankas pārstāvji skaidroja, ka “Nordea Bank” un DNB apvienotā banka “Luminor Bank”, kas darbu sāka svētdien, 1.oktobrī, ir jauna, neatkarīga banka un finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijā ar neatkarīgu pārvaldi un sadarbības iespējām ar mātesuzņēmumiem.

Apvienošanas darījums ļaus “Luminor Bank” kļūt par trešo lielāko finanšu pakalpojumu sniedzēju banku nozarē Baltijā ar 16% tirgus daļu noguldījumos un 23% kreditēšanā. Kopējais “Luminor Bank” aizdevumu apmērs sasniegs aptuveni 12 miljardus eiro, ieskaitot gan privātpersonu, gan uzņēmumu aizņēmumus, savukārt noguldījumu apmērs sasniegs deviņus miljardus eiro. “Luminor Bank” pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājs būs 17%, kas atbilst 1,6 miljardus eiro.

Reklāma
Reklāma

No oktobra “Luminor Bank” sākusi darbu jaunā vadības komandas sastāvā. Valdes priekšsēdētājs ir Rāzuke, bankas vadītāja Latvijā – Kerli Gabriloviča. “Luminor Bank” padomes priekšsēdētāja amatu ieņem Melngailis.

Iepriekš bankas pārstāvji norādīja, ka “Luminor Bank” plāno kļūt par vadošo finanšu pakalpojumu sniedzēju Baltijas reģionā, kas apvienos zināšanas par vietējo tirgu un orientāciju uz klientu ar ilglaicīgu Ziemeļu valstu pieredzi banku nozarē. “Luminor Bank” mērķa klienti būs vietējie un Baltijas līmeņa uzņēmumi, kā arī finansiāli aktīvi un uzņēmīgi cilvēki.

Pēc banku apvienošanās uz noteiktu laiku klientu apkalpošana notiks kā ierasts – klientu konti, kontu numuri, līgumi un maksājumu kartes, kā arī spēkā esošie kodi un paroles saglabāsies nemainīgi. Tāpat nemainīsies klientu spēkā esošās saistības un “Luminor Bank” turpinās sniegt finanšu pakalpojumus kā ierasts. “Tas nozīmē, ka tuvākajā nākotnē klientu bankas konti un maksājumu apstrāde tiks organizēta pašreizējās banku sistēmās. Tādējādi klienti līdz noteiktam laika brīdim turpinās izmantot esošos banku risinājumus – internetbanku, mobilo banku un citus ikdienas finanšu risinājumus,” skaidroja bankā.

Pēc aktīvu apmēra “Nordea Bank” Latvijas filiāle 2017.gada jūnija beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā, bet “DNB Banka” – septītā lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.