×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Nordea Rīgas maratonā skanēs Cimzes “Dziesmu rota”

Foto: LETAFoto: LETA

18. maijā, Nordea Rīgas maratona laikā, pie Brīvības pieminekļa “Rīga 2014 kultūras kilometrā”, atzīmējot Jāņa Cimzes 200 dzimšanas dienu, bijušie un esošie koristi kā arī ikviens koru kultūras mīļotājs aicināts izdziedāt Cimzes dziesmu krājumu “Dziesmu rota” – krājumu, kura dziesmas ir neatņemama sastāvdaļa ikvienos Dziesmu svētkos, informē Rīga 2014 komunikāciju speciālists Mārtiņš Drēģeris.

Dziesmas no visām piecām “Dziesmu rotas” lauku puķu burtnīcām varēs dziedāt no plkst. 9.00 līdz 14.20. Programmas muzikālais vadītājs būs Juris Vaivods, kurš īpaši šim pasākumam sagatavojis jaunus, divbalsīgus aranžējumus, kas ļaus kopējā sadziedāšanā piedalīties ikvienam, kuram ir vēlme izdziedāt Dziesmu rotas skaistākās dziesmas. Sadziedāšanos diriģēs Gints Ceplenieks. Dziesmas tiks atskaņotas ar pavadošo grupu un apvienoto kori.

Saistībā ar Eiropas kultūras galvaspilsētas kultūras programmu visās Nordea Rīgas maratona distancēs šogad iekļausies simboliskais “Brīvības ielas kultūras kilometrs” jeb jauns trases posms no Brīvības pieminekļa līdz Stabu ielai.

“Brīvības ielas kultūras kilometrs” ir īpaša kultūras, mūzikas, sadziedāšanās un performanču programma, kas galvaspilsētas centrālo ielu, Rīgu un Latviju skrējiena dalībniekiem, rīdziniekiem un pilsētas viesiem ļaus izbaudīt no cita – kultūrvēsturiska un izklaidējoša – skatu punkta.

Kultūras kilometrā skrējējus sagaidīs deju kolektīvu goda sardze un sadziedāšanās ar dziesmām no Jāņa Cimzes dziesmu krājuma “Dziesmu rota” piecām lauku puķu burtnīcām. Šeit plānots arī sasniegt pasaules rekordu – lielākā kopdeja ar trejdekšņiem.

Uz sadziedāšanos Rīga 2014 aicina visus, kam tuvas latviešu tautasdziesmas. Kori un dalībnieki, kas vēlas iesaistīties “Dziesmu rotas” izdziedāšanā, var pieteikties projekta koordinatorei Dacei Grantei, rakstot uz elektroniskā pasta adresi dace@idejuinstituts.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+