Mobilā versija
+1.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
19. maijs, 2015
Drukāt

Zviedrijā “Nordea” un “Handelsbanken” soda par nespēju novērst naudas atmazgāšanu

LETALETA

Zviedrijas Finanšu uzraudzības pārvalde otrdien uzlika naudas sodu bankām “Nordea” un “Handelsbanken” par nevērību to darbībā, novēršot naudas atmazgāšanu un terorisma finansēšanu.

“Nordea” tika noteikta 50 miljonu Zviedrijas kronu (5,3 miljoni eiro), bet “Handelsbanken” – 35 miljonu kronu (3,7 miljoni eiro) liela soda nauda.

“”Nordea” vairākus gadus neievēroja pret naudas atmazgāšanu ieviestos noteikumus. Banka nav novērtējusi riskus, kas saistīti ar dažādām klientu grupām un dažos gadījumos nezināja, vai tai ir augsta riska klienti,” paziņojumā norādīja pārvalde.

“Tas nozīmē, ka, ja cilvēki centās atmazgāt naudu vai finansēt terorismu, viņi to varēja darīt, “Nordea” nespējot to atklāt. Tas ir ļoti nopietni,” uzsvēra pārvalde.

“Handelsbanken” notikušās nepilnības ir bijušas mazāk nopietnas. “”Handelsbanken” vairākās jomās nav ievērojusi pret naudas atmazgāšanu ieviestos noteikumus,” informēja pārvalde. “Šie trūkumi ir nopietni un nozīmē, ka “Handelsbanken” ir pakļauta augstam riskam, ka to varētu izmantot cilvēki, lai atmazgātu naudu un finansētu terorismu,” piebilda pārvalde.

Pārvalde “Nordea” izteica brīdinājumu, bet “Handelsbanken” – piezīmi.

Pēc pārvaldes rīcībā esošās informācijas katru gadu Zviedrijā tiek atmazgāta nauda vairāk nekā 100 miljardu kronu (10,6 miljardi eiro) apmērā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+