×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

“Nordeka” šoferi streikos zemo algu dēļ (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Cilvēki Rīgas Starptautiskajā autoostā.

Autobusu firmas “Nordeka” šoferi sestdien, 8.novembrī, rīkos streiku zemo algu dēļ, aģentūru BNS informēja arodbiedrības “LABA” valdes priekšsēdētājs Raimonds Gailis.

Streiks sāksies plkst.1.00, Rīgā, Ģertrūdes ielā 36.

“Starp arodbiedrību un “Nordeka” gadiem ilgi norisinās sarunas, kuru laikā arodbiedrības pārstāvji, cīnoties par savu biedru ekonomiskajām un sociālajam interesēm, centās panākt darba algas palielinājumu tieši šajā uzņēmumā. Tomēr, uzņēmuma valde kā argumentu “pret” izmantoja uzskatu, ka darba algas paaugstinājumam nav pamatojuma un autobusu vadītāji nav pelnījuši saņemt vairāk,” norādīja Gailis.

Viņš atzīmēja, ka “Nordeka” autobusu vadītāji, kas ikdienā pārvadā simtiem pasažieru un atbild par viņu drošību, saņem nedaudz virs noteiktās minimālās darba algas. “Tas ir pilnīgs absurds, ka cilvēkam, kurš strādā paaugstināta riska apstākļos, darba devējs uzdrošinās maksāt tik smieklīgi zemu darba algu,” sacīja “LABA” vadītājs.

“Nordeka” ir viens no lielākajiem Latvijas pasažieru autopārvadājumu uzņēmumiem, kas apkalpo autobusu maršrutus Latvijā. Autobusu firmas lielākais īpašnieks ir “Itera Latvija” vadītājs Juris Savickis, kuram pieder 48% no kopējā balsu skaita. Kompānijas “Nordeka” akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. lai Savickis neguļ uz ausīm, ja reiz notiek tirgus pārdale. Kompānijai nelojāli darbinieki, protams, jāatlaiž.

  2. Paaugstināts risks ir gandrīz jebkuram darbam, bet, ja to dara profesionālis, tad uztraukumam nav pamata, katrs no mums zināmā mērā ir uz riska robežas – darbs ar cilvēkiem, datiem, vienīgi daži netiek atalgoti atbilstoši pieaugošiem tēriņiem. Te es nedomāju neko personīgi pret Nordeka, bet tādas ir vispārējās tendences…Ko darīt?

  3. Lai arī Savickis pastrādā par tādu samaksu.

Draugiem Facebook Twitter Google+