Ekonomika
Bizness

“Nordic Plast” rūpnīcā Olainē viesojušies OECD eksperti0


OECD eksperti viesojas “Nordic Plast” rūpnīcā Olainē.
OECD eksperti viesojas “Nordic Plast” rūpnīcā Olainē.
Publicitātes foto

Šā gada 18.oktobrī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) eksperti Olainē apmeklēja “Eco Baltia grupas” otrreizējo izejvielu pārstrādes rūpnīcu SIA “Nordic Plast”.

Vizītes laikā OECD eksperti iepazinās ar “Nordic Plast” darbu, ražošanas procesu, kā arī diskutēja par izaicinājumiem nozarē.

SIA “Nordic Plast” direktors Andris Trumars norāda, ka otrreizējo izejvielu pārstrāde ir nozare, kura visā pasaulē strauji attīstās.

“Neskatoties uz vietējā un arī globālā tirgus izaicinājumiem, mēs esam spējuši stabili augt un radīt konkurētspējīgus produktus starptautiskajam tirgum. 97% produkcijas eksportējam,” atzīmē Trumars.

Nākamgad “Nordic Plast” plāno jaunas investīcijas rūpnīcas modernizācijā un tehnoloģijās, lai palielinātu ražošanas jaudas un attīstītu jaunus augstvērtīgus produktus, atklāj Trumars.

Vizītes laikā OECD eksperti atzinīgi novērtēja rūpnīcas darbu un izmantotās tehnoloģijas. Tikšanās laikā tika apspriesti arī galvenie izaicinājumi nozarē, tostarp attiecībā uz Latvijas vides apsaimniekošanas politiku.

Trumars uzsver, ka iekšējā tirgū viena no aktuālākajām problēmām ir izejmateriālu pieejamība un to kvalitāte.

Pēc viņa tgeiktā, patlaban nepieciešams plašāks valsts atbalsts atkritumu šķirošanas līniju izveidē un uzlabošanā, lai no sadzīves atkritumu plūsmas tiktu nošķirots lielāks apjoms izejvielu un būtu augstāka to kvalitāte.

SIA “Nordic Plast” pārstrādā lietotas polietilēna LDPE plēves un HDPE cietās plastmasas izstrādājumus. Rūpnīca atrodas Olainē un tajā strādā vairāk nekā 100 darbinieki. Uzņēmums gadā saražo apmēram 7000 tonnas gatavās produkcijas, ko eksportē uz sešām valstīm.

SIA “Eco Baltia grupa” pēc apgrozījuma ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijā. 2017.gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza 53,4 miljoni eiro. “Eco Baltia grupa” nodrošina vairāk nekā 700 darba vietas. Grupas uzņēmumi sadarbojas ar 46 600 klientiem Latvijā un ārpus tās.

“Eco Baltia grupas” uzņēmumi nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas un šķirošanas, līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei – “Latvijas Zaļais punkts”, “Eco Baltia vide”, “Eko Kurzeme”, “Jumis”, “PET Baltija”, “Nordic Plast” un “Eco Teh Baltia”.

LA.lv