Noreiba Alpos – Rīgas “Dinamo” Špenglera kausu sāk ar sagrāvi 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti otrdien 91. Špenglera kausa izcīņu Davosā uzsāka ar graujošu zaudējumu Šveices izlasei – 1:6 (0:3, 1:1, 0:2). Vienīgos vārtus rīdzinieku labā guva Miks Indrašis.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Spēli rīdzinieki uzsāka ļoti miegaini – jau vienā no pirmajiem uzbrukumiem no iemetiena apļa vārtus guva Eriks Blums, bet pēc divām minūtēm aizturētā soda laikā šveicieši bez jebkādām problēmām tika līdz Jāņa Kalniņa sargātajam cietoksnim un Rafaels Diazs dubultoja pārsvaru. “Dinamo” galvenais treneris Ģirts Ankipāns uzreiz veica vārtsargu maiņu sūtot laukumā Mantu Armali, kurš pirmajā periodā kapitulēja mazākumā pēc Damiena Brunera metiena.

Vēl piecas dienas iepriekš Rīgas hokejisti spēlēja Tālajos Austrumos un savu iespaidu acīmredzot atstāja gan laika zonu maiņa, gan ceļošana, gan arī augstkalne – Davosa ir visaugstāk kalnos esošā pilsēta Eiropā (1560 metru virs jūras līmeņa). Ar to gan īsti nevar izskaidrot disciplīnas trūkumu un divus aiz pretinieku vārtiem nopelnītos noraidījumus jau pirmajā periodā. Šveices izlase briest Phjončhanas olimpiskajām spēlēm un mačam bija noskaņojusies daudz labāk.

Turpinājumā trīs vairākumi pēc kārtas bija “Dinamo”, no kuriem trešo realizēja Miks Indrašis, bet jau minūti vēlāk ar metienu no zilās līnijas šveiciešiem komfortablo trīs vārtu pārsvaru atjaunoja Dominiks Šlumfs. Šveices izlase arī noslēdzošajā trešdaļā spēlēja ļoti pārliecinoši, pretuzbrukumā Luka Facini iemeta perfektu piekto ripu, Lino Marčini arī sesto, izcīnot graujošu uzvaru. Tik daudz vārtu rīdzinieki KHL čempionātā nebija ielaiduši kopš septembra.

Ceturtdien mūsējie aizvadīs otro maču Toriani grupā pret Somijas “HPK”. Labākā vienība no šā trio uzreiz iekļūs pusfinālā, abas pārējās aizvadīs ceturtdaļfināla cīņu ar Katani grupas atpalicējiem. Tajā sacenšas mājinieki “Davos”, Čehijas “Mountfield” un Kanādas izlase. Fināls notiks 31. decembrī.