Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
11. novembris, 2014
Drukāt

Norēķinās ar viltotiem 20 un 50 eiro (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pēdējā laikā mēģinājumi norēķināties ar viltotām eiro banknotēm kļuvuši biežāki, aģentūrai LETA atklāj SIA “Rimi Latvia” pārstāve Dace Valnere.

Viņa norāda, ka visos uzņēmuma 113 veikalos Latvijā tie ir aptuveni desmit vai mazliet vairāk gadījumu mēnesī. “Rimi Latvia” novērojumi liecina, ka pārsvarā tiek viltotas 20 un 50 eiro banknotes. “Visbiežāk tieši 20 eiro banknotes,” piebilst Valnere.

Saskaņā ar Latvijas Bankas rīcībā esošo informāciju pēc eiro ieviešanas Latvijā situācija ar viltotu naudu nav pasliktinājusies. “Tieši pretēji, viltojumu skaits ir būtiski samazinājies. Policijas dati liecina, ka šī gada pirmajā pusē eiro naudas zīmju – banknošu un monētu – viltojumu skaits bija nedaudz virs 300, kas ir būtiski mazāk nekā iepriekšējos gados. Piemēram, pērn kopumā tika atklātas vairāk nekā 40 000 viltotu lata naudas zīmju,” skaidro Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns. Viņš akcentē, ka Latvija kopā ar Igauniju un Somiju eirozonā atrodas starp valstīm, kur situācija ar naudas drošību ir vislabākā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un ko tad jādara ar viltotiem eiro. REspektīvi, ja kāds saprot, ka īpašumā esoša banknote ir viltota – vai vienīgā iespēja nav mēģināt steidzīgi to kaut kur samainīt pret, cerams, īstu naudu.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+