×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Norēķinās ar viltotiem 20 un 50 eiro (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pēdējā laikā mēģinājumi norēķināties ar viltotām eiro banknotēm kļuvuši biežāki, aģentūrai LETA atklāj SIA “Rimi Latvia” pārstāve Dace Valnere.

Viņa norāda, ka visos uzņēmuma 113 veikalos Latvijā tie ir aptuveni desmit vai mazliet vairāk gadījumu mēnesī. “Rimi Latvia” novērojumi liecina, ka pārsvarā tiek viltotas 20 un 50 eiro banknotes. “Visbiežāk tieši 20 eiro banknotes,” piebilst Valnere.

Saskaņā ar Latvijas Bankas rīcībā esošo informāciju pēc eiro ieviešanas Latvijā situācija ar viltotu naudu nav pasliktinājusies. “Tieši pretēji, viltojumu skaits ir būtiski samazinājies. Policijas dati liecina, ka šī gada pirmajā pusē eiro naudas zīmju – banknošu un monētu – viltojumu skaits bija nedaudz virs 300, kas ir būtiski mazāk nekā iepriekšējos gados. Piemēram, pērn kopumā tika atklātas vairāk nekā 40 000 viltotu lata naudas zīmju,” skaidro Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns. Viņš akcentē, ka Latvija kopā ar Igauniju un Somiju eirozonā atrodas starp valstīm, kur situācija ar naudas drošību ir vislabākā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un ko tad jādara ar viltotiem eiro. REspektīvi, ja kāds saprot, ka īpašumā esoša banknote ir viltota – vai vienīgā iespēja nav mēģināt steidzīgi to kaut kur samainīt pret, cerams, īstu naudu.

Draugiem Facebook Twitter Google+