“Citadeles” biznesa stratēģijas ieviešanas un biznesa attīstības vadītājs Vladislavs Mironovs un mūziķis Intars Busulis demonstrē alternatīvu mobilo maksājumu risinājumu – aproces un uzlīmes ar bezkontakta tehnoloģiju pielietojumu, ko, norēķinoties par pirkumiem, izmanto tāpat kā viedtālruni, pietuvinot uzlīmi vai aproci terminālim. Foto – LETA

Veikalā var norēķināties ar viedtālruni: “Citadele” investējusi miljonu 0

Banka “Citadele” risinājuma ieviešanā, kas par pirkumiem ļauj norēķināties ar viedtālruni, investējusi vairāk nekā vienu miljonu eiro, šodien žurnālistiem pavēstīja bankas pārstāvji.
Jaunais risinājums ieviests astoņu mēnešu laikā, un Latvija ir pirmā no Baltijas valstīm, kurā no šodienas iespējams norēķināties ar mobilo telefonu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Lai maksātu ar viedtālruni, tas līdzīgi kā bezkontakta karte jāpietuvina terminālim – pirkuma apmaksa notiks brīdī, kad ekrānā parādīsies maksājuma apstiprinājums. Norēķināties ar viedtālruni var tur, kur izstrādāti bezkontakta termināļi – 15 000 vietās Latvijā un pie 6,5 miljoniem tirgotāju visā pasaulē.

Veicot norēķinu testēšanu, novērots, ka mobilo maksājumu priekšrocības novērotas vietās, kur ir garākas rindas vai cilvēki ir steidzīgāki. Tāpat mobilos maksājumus aktīvi izmanto tad, kad naudas maks atstāts mājās. Izmēģinot maksājumus ar viedtālruni, novērots, ka cilvēki visbiežāk izvēlējās norēķināties par pirkumiem mazumtirdzniecības veikalos, degvielas uzpildes stacijās, aptiekās un pašapkalpošanās automazgātavās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Maksājumi ar viedtālruni pieejami visiem bankas “Citadele” klientiem, kuri lieto “Android” operētājsistēmas viedtālruņus un ir “Mastercard” vai “Maestro” karšu īpašnieki. Jauno norēķināšanās opciju iespējams aktivizēt bankas mobilajā lietotnē. Turpat iespējams mainīt maksājumu limitus, individuāli nosakot darījumu summu, ko iespējams veikt bez PIN koda ievadīšanas.

Citu operātājsistēmu tālruņu lietotājiem “Citadele” piedāvā alternatīvus mobilo maksājumu risinājumus – aproces un uzlīmes ar bezkontakta tehnoloģiju, ko, norēķinoties par pirkumiem, izmanto tāpat kā viedtālruni, pietuvinot uzlīmi vai aproci terminālim.

“Citadeles” biznesa stratēģijas ieviešanas un biznesa attīstības vadītājs Vladislavs Mironovs norādīja, ka, attīstoties tehnoloģijām, bankām tiek nodrošināta iespēja piedāvāt arvien mūsdienīgākus pakalpojumus. “Jau 35% iedzīvotāju vēlētos veikt maksājumus ar viedtālruni, taču līdz to izmantošanai plašā mērogā būs vēl nepieciešams laiks. Mūsu pieredze rāda, ka, tiklīdz cilvēki ir izmēģinājuši kaut ko ērtu un mūsdienīgu, viņi vairs nevēlas atgriezties pie iepriekšējiem risinājumiem,” uzsver Mironovs.

Pēc viņa teiktā, Latvijā viedtālruņus izmanto 80% iedzīvotāji un pasaulē kopumā to skaits turpina pieaugt. Pērn viedtālruņu skaits bija 2,1 miljards, šogad tas ir 2,32 miljardi, savukārt 2020.gadā tiek prognozēts, ka to skaits pieaugs līdz 2,87 miljardiem.

Tāpat “Citadeles” biznesa stratēģijas ieviešanas un biznesa attīstības vadītājs sacīja, ka 2015.gadā no kopējiem karšu maksājumiem 21% Eiropas iedzīvotāju tos veica digitāli. Tiek prognozēts, ka to īpatsvars 2020.gadā pieaugs līdz 38%.

Kā apliecina bankas “Citadele” pārstāvji, maksājumi ar viedtālruni, tāpat kā citi bankas piedāvātie pakalpojumi, ir droši. Mobilajos maksājumos ievēroti visi starptautisko karšu sistēmu drošības standarti un arī mobilajai lietotnei izstrādāta augstākā līmeņa aizsardzība.
“Citadeles” IT un tehnoloģiju stratēģijas un attīstības vadītājs Slavomirs Mizaks skaidroja, ka, papildus drošībai, jaunā maksājuma risinājuma lietotājs pats var noteikt summu, līdz kurai atļauts veikt maksājumu bez PIN koda ievadīšanas, taču par pirkumiem, kas ir lielāki par 50 eiro, PIN koda ievadīšana ir obligāta. “Tāpat vajadzības gadījumā ir iespējams attālināti atslēgt mobilo maksājumu funkciju,” sacīja Mizaks.

Reklāma
Reklāma

Izmantojot jaunu norēķināšanās risinājumu, maksājumu limits bez PIN koda ievadīšanas noteikts ne vairāk par 150 eiro, savukārt dienas limits kopumā veiktajiem maksājumiem noteikts 300 eiro.

Ņemot vērā, ka viedtālruņi arvien vairāk sāk pildīt citu ierīču funkcijas, “Citadeles” pārstāvji aicina viedtālruņu īpašniekus parūpēties par to drošību – uzstādīt ekrāna aizsardzību, kā arī regulāri iestatot mobilo lietotņu un operētājsistēmas atjauninājumus.

Mobilo norēķinu risinājums ir “Citadeles” oriģinālpakalpojums, kuru tā izstrādājusi kopā ar globālo maksājumu tehnoloģiju uzņēmumu “Mastercard”. Jauno pakalpojumu uzņēmuma inovāciju programmas ietvaros kopīgi izstrādājuši “Citadeles” darbinieki no trīs komandā – karšu un mobilo maksājumu, e-biznesa un IT daļas sadarbībā ar IT uzņēmumu “D8 Corporation”.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” 2017.gada marta beigās bija sestā lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati