Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
21. septembris, 2015
Drukāt

Monika Zīle: Starp noliedzējiem un atbalstītājiem apmulsuši stāv šaubu māktie (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Kā liecina publiski pieejamās Latvijas varasļaužu biogrāfijas, visi ieguvuši spožu augstāko izglītību, daži pat vairākās jomās, ko apstiprina attiecīgi diplomi. Informācijas par šo dokumentu īpašnieku attieksmi pret visnotaļ ne pārāk nopietnajiem “Mērfija likumiem” nav, bet arvien vairāk sāk izskatīties – vajadzētu. Vismaz prast noskaitīt divus “likumus” no angļu inženierim Mērfijam piedēvētā filozofiski satīriskā traktāta. Pirmais skan: ja kādām nepatikšanām jānotiek, tās jums obligāti uzbruks, turklāt visnepiemērotākajā brīdī. Otrais: bez pieskatīšanas pamesti procesi vienmēr attīstās no sliktās pakāpes uz visļaunāko. Abi šobrīd valdošajai koalīcijai tik aktuāli, ka varētu kļūt par savdabīgām mantrām valstij svarīgu lēmumu pieņemšanas saietos un kalpotu atgādinājumam, cik sāpīgi nu kož zem varas gaiteņu tepiķiem reiz paslaucīto problēmu atdzīvojušies zobi. Pats svaigākais piemērs – bēgļu uzņemšana. Lai gan patvēruma meklētāji pie Latvijas durvīm tā nopietni klauvē tikai patlaban, imigrantu sagaidīšanas stratēģijai vajadzēja būt gatavai jau vismaz pirms gadiem pieciem. Kāpēc tiek tapināta uz karstām pēdām, atbildi diemžēl meklēt velti. Tiesa, savulaik mums bija pat integrācijas lietu ministrija un arī kaut kāds dāsni atalgots šo jautājumu sekretariāts. Minētie veidojumi nogrimuši Latvijas politiskajā dūkstī, nepamezdami pat ne iestrādņu čiku mantojumā pakaļpalicējiem, kuriem tagad pienākusi izmisuma pilna norēķinu stunda.

Tā iestājusies arī Valsts prezidentam. Gluži objektīvi, jo skaistais iepazīstināšanās, apsveikuma uzrunu un pašbildīšu knipsēšanas laiks nevar turpināties bezgalīgi. Lai cik cilvēciski sirsnīgu atvērtību un tuvību reālajai dzīvei demonstrētu Valsts prezidents, neizbēgami sit viņa augstajam amatam atbilstošu lēmumu pieņemšanas stunda. No tā, cik sekmīgi Raimonds Vējonis izturēs savu pirmo lielo pārbaudījumu, līdzsvarojot bēgļu uzņemšanas radītās pretrunas koalīcijā, atkarīga viņa autoritāte visam nesen iesāktajam prezidēšanas termiņam.

Ja nu vēl par savvaļā pamesto, tad nevar apiet gadiem klibojošo valdošo politiķu komunikāciju ar tautu. Tāpat jau sašķelto Latvijas sabiedrību nu piedevām drupina attieksme pret bēgļu uzņemšanu. Starp noraidītājiem un atbalstītājiem apmulsuši mīcās gluži cilvēcisku šaubu māktie, kuri gaida no valdības nama skaidru plāna izklāstu, kādos veidos un pa kādiem ceļiem iebraucējus varam ne tikai piejaucēt, bet reāli bagātināties viņu citādībā. Pagaidām tās vērtība tikai iluzori cildināta.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Mājās māmuļa bija iztīrījusi verandu un nolikusi pa rokai glābšanas jostas un aspirīnu un siltos apliekamos. Ko var zināt!
  — Kā jums liekas, vai Ziemassvētki ir ļoti izsalkuši? — māmuļa satraukta prātoja.
  Bet murmulis pazuda tumsā, viņš, tāpat kā visi citi, aiz steigas vai prātu zaudēja, jo tuvojās Ziemassvētki.
  Tad viņi visi apsēdās sniegā un gaidīja katastrofu.

 2. Tas jau arī ir pats nesaprotamākais. Kāpēc tērēt valsts budžeta naudu un mācīt šiem imigrantiem,kuri Latvijā nepalikšot ,latviešu valodu?

 3. Butu pirmam kartam jasaka patiesiba – NEPIELAUJAMI un MELIIGI ir runat par begljiem – ssie nav Sirijas kara begli – kuri izgajussi cauri Turcijai, Kiprai, Griekijai, Ungarijai, Serbijai —–
  Tajas valstis nav kara… Tie vareja dzivot ari Sirija un pariet bezkara zona , jo tiem pabalsti ir lieli ari Sirija!
  Tie ir tikai un vienigi ekonomiskie laimes mekletaji, vairums – paraziti, jauni cilveki, kuriem ir lielas naudas maksat cilvektirgotajiem un mafijai, un ar varu lauzzas uz Vaciju Merkeles, milzigo pabalstu solijumu del! Kapec jastrada butu godigs darbs, ja Merkele, kura gan ssaja bridi lodzaas savas ‘idejas’ un zem passu vaciessu spiediena maina solijumus!!!! ja pabastos sanemtu vairak ka videji ES legals pilsonis???

 4. Pirmo mēnešu pieredze liecina, ka no Vējoņa prezidents nekad neiznāks. Pret daudz atbilstošāko kandidātu Levitu agresīvi uzstājās ‘Vienotība’, Levita izvirzīšanu nosaucot par NA provokāciju. ‘Vienotībai’ bija vajadzīgas pelēcības un iztapoņi gan prezidenta, gan premjera amatā, un iecerētā shēma īstenojās.

 5. Aizvējonis tepat rādžiņā zīmēja utupistisku ainu, kā “begļi” mācās valsts valodu un vienu klausītāju, kurš uzdeva netīkamu jautājumu, atslēdza uz kāpjošas intonācijas.

Māris Antonevičs: Pirmais eksāmens KNAB vadītājam. Pagaidām teorētisks... (11)Par "oligarhu sarunām" vairāk taisnošanās nekā pārliecības par rīcību.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mūsu cilvēks!

Zaļo, zemnieku un “Saskaņas” draudzība

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts Gatis Truksnis (ZZS). Jūrmalas domē par sadarbību vienojusies Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un partija “Saskaņa”, opozīcijā paliek partiju apvienības “Tev, Jūrmalai!”/Jaunā konservatīvā partija un Nacionālās apvienības deputāti. Priekšsēdētāja vietnieces amatā ievēlēta Rita Sproģe (ZZS), bet, lai nodrošinātu “Saskaņas” atbalstu, izveidots vēl viens priekšsēdētāja vietnieka amats – par vietnieku pilsētas attīstības politikas jautājumos ievēlēts partijas “Saskaņa” deputāts Ņikita Ņikiforovs. Pie amatiem domes komiteju vadībā tikušas arī abas pārējās “Saskaņas” deputātes.

 

* Tulkojums no krievu val. – “Mūsu cilvēks!”

Ko sagaidāt pēc noklausīto oligarhu sarunu publicēšanas?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (4)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (6)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Draugiem Facebook Twitter Google+