×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. septembris, 2015
Drukāt

Monika Zīle: Starp noliedzējiem un atbalstītājiem apmulsuši stāv šaubu māktie (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Kā liecina publiski pieejamās Latvijas varasļaužu biogrāfijas, visi ieguvuši spožu augstāko izglītību, daži pat vairākās jomās, ko apstiprina attiecīgi diplomi. Informācijas par šo dokumentu īpašnieku attieksmi pret visnotaļ ne pārāk nopietnajiem “Mērfija likumiem” nav, bet arvien vairāk sāk izskatīties – vajadzētu. Vismaz prast noskaitīt divus “likumus” no angļu inženierim Mērfijam piedēvētā filozofiski satīriskā traktāta. Pirmais skan: ja kādām nepatikšanām jānotiek, tās jums obligāti uzbruks, turklāt visnepiemērotākajā brīdī. Otrais: bez pieskatīšanas pamesti procesi vienmēr attīstās no sliktās pakāpes uz visļaunāko. Abi šobrīd valdošajai koalīcijai tik aktuāli, ka varētu kļūt par savdabīgām mantrām valstij svarīgu lēmumu pieņemšanas saietos un kalpotu atgādinājumam, cik sāpīgi nu kož zem varas gaiteņu tepiķiem reiz paslaucīto problēmu atdzīvojušies zobi. Pats svaigākais piemērs – bēgļu uzņemšana. Lai gan patvēruma meklētāji pie Latvijas durvīm tā nopietni klauvē tikai patlaban, imigrantu sagaidīšanas stratēģijai vajadzēja būt gatavai jau vismaz pirms gadiem pieciem. Kāpēc tiek tapināta uz karstām pēdām, atbildi diemžēl meklēt velti. Tiesa, savulaik mums bija pat integrācijas lietu ministrija un arī kaut kāds dāsni atalgots šo jautājumu sekretariāts. Minētie veidojumi nogrimuši Latvijas politiskajā dūkstī, nepamezdami pat ne iestrādņu čiku mantojumā pakaļpalicējiem, kuriem tagad pienākusi izmisuma pilna norēķinu stunda.

Tā iestājusies arī Valsts prezidentam. Gluži objektīvi, jo skaistais iepazīstināšanās, apsveikuma uzrunu un pašbildīšu knipsēšanas laiks nevar turpināties bezgalīgi. Lai cik cilvēciski sirsnīgu atvērtību un tuvību reālajai dzīvei demonstrētu Valsts prezidents, neizbēgami sit viņa augstajam amatam atbilstošu lēmumu pieņemšanas stunda. No tā, cik sekmīgi Raimonds Vējonis izturēs savu pirmo lielo pārbaudījumu, līdzsvarojot bēgļu uzņemšanas radītās pretrunas koalīcijā, atkarīga viņa autoritāte visam nesen iesāktajam prezidēšanas termiņam.

Ja nu vēl par savvaļā pamesto, tad nevar apiet gadiem klibojošo valdošo politiķu komunikāciju ar tautu. Tāpat jau sašķelto Latvijas sabiedrību nu piedevām drupina attieksme pret bēgļu uzņemšanu. Starp noraidītājiem un atbalstītājiem apmulsuši mīcās gluži cilvēcisku šaubu māktie, kuri gaida no valdības nama skaidru plāna izklāstu, kādos veidos un pa kādiem ceļiem iebraucējus varam ne tikai piejaucēt, bet reāli bagātināties viņu citādībā. Pagaidām tās vērtība tikai iluzori cildināta.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Mājās māmuļa bija iztīrījusi verandu un nolikusi pa rokai glābšanas jostas un aspirīnu un siltos apliekamos. Ko var zināt!
  — Kā jums liekas, vai Ziemassvētki ir ļoti izsalkuši? — māmuļa satraukta prātoja.
  Bet murmulis pazuda tumsā, viņš, tāpat kā visi citi, aiz steigas vai prātu zaudēja, jo tuvojās Ziemassvētki.
  Tad viņi visi apsēdās sniegā un gaidīja katastrofu.

 2. Tas jau arī ir pats nesaprotamākais. Kāpēc tērēt valsts budžeta naudu un mācīt šiem imigrantiem,kuri Latvijā nepalikšot ,latviešu valodu?

 3. Butu pirmam kartam jasaka patiesiba – NEPIELAUJAMI un MELIIGI ir runat par begljiem – ssie nav Sirijas kara begli – kuri izgajussi cauri Turcijai, Kiprai, Griekijai, Ungarijai, Serbijai —–
  Tajas valstis nav kara… Tie vareja dzivot ari Sirija un pariet bezkara zona , jo tiem pabalsti ir lieli ari Sirija!
  Tie ir tikai un vienigi ekonomiskie laimes mekletaji, vairums – paraziti, jauni cilveki, kuriem ir lielas naudas maksat cilvektirgotajiem un mafijai, un ar varu lauzzas uz Vaciju Merkeles, milzigo pabalstu solijumu del! Kapec jastrada butu godigs darbs, ja Merkele, kura gan ssaja bridi lodzaas savas ‘idejas’ un zem passu vaciessu spiediena maina solijumus!!!! ja pabastos sanemtu vairak ka videji ES legals pilsonis???

 4. Pirmo mēnešu pieredze liecina, ka no Vējoņa prezidents nekad neiznāks. Pret daudz atbilstošāko kandidātu Levitu agresīvi uzstājās ‘Vienotība’, Levita izvirzīšanu nosaucot par NA provokāciju. ‘Vienotībai’ bija vajadzīgas pelēcības un iztapoņi gan prezidenta, gan premjera amatā, un iecerētā shēma īstenojās.

 5. Aizvējonis tepat rādžiņā zīmēja utupistisku ainu, kā “begļi” mācās valsts valodu un vienu klausītāju, kurš uzdeva netīkamu jautājumu, atslēdza uz kāpjošas intonācijas.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Eiroparlamentārieša krēslu uzreiz neatstās

Nacionālās apvienības valde izlēmusi 13. Saeimas vēlēšanās par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīt Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Robertu Zīli. Viņš esot gatavs nolikt EP deputāta mandātu, ja pēc 13. Saeimas vēlēšanām Nacionālajai apvienībai uzticēs veidot valdību, pausts politiskā spēka paziņojumā.

Jāatgādina, ka pirms mēneša “Vienotība” un reģionālās sadarbības partijas par jaunveidojamās apvienības premjera amata kandidātu vienojās izvirzīt Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu. Viņš pats gan nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās, taču toreiz uzsvēra, ka ir gatavs vadīt Latvijas valdību, bet pagaidām turpināšot darbu EP.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+