×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. maijs, 2013
Drukāt

Norisināsies ceturtās Latgales ērģeļu dienas

foto - Letafoto - Leta

No 11. līdz 26. maijam Latgales katoļu baznīcās norisināsies ceturtais festivāls “Latgales ērģeļu dienas”, aģentūru LETA informēja pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste Maija Upeniece.

11. maijā plkst.20 Stirnienes Sv.Laurencija Romas katoļu draudzes baznīcā notiks tradicionālais Nakts koncerts. 17. maijā plkst.20 Aglonas bazilikā notiks kamermūzikas koncerts, 18.maijā plkst.19 Krāslavas Sv.Ludvika Romas katoļu draudzes baznīcā – topošo ērģelnieku koncerts, bet 19. maijā plkst.19 Viļakas Vissv.Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes baznīcā – garīgās mūzikas koncerts.

24. maijā plkst.18 garīgās mūzikas koncerts notiks Pušas Sv.Trīsvienības Romas katoļu draudzes baznīcā, bet 25. maijā plkst.19 ar koncertu Kārsavas Jaunavas Marijas-Rožukroņa Karalienes katoļu draudzes baznīcā uzstāsies Latgales ērģeļu dienu īpašā viešņa starptautiski atzītā māksliniece Iveta Apkalna. Festivāla “Latgales ērģeļu dienas” noslēguma koncerts notiks 26. maijā plkst.19 Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē.

Šogad visos koncertos ar video projekcijas palīdzību varēs redzēt ērģelnieku spēli tuvplānā, kā arī, turpinot tradīciju, pēc koncertiem klausītājiem būs iespēja vērot instrumentu demonstrējumus, uzdot jautājumus ērģelniekiem un izmēģināt savus spēkus, iejūtoties ērģelnieka vietā.

Festivālā muzicēs Kristīne Adamaite, Iveta Pelše, Jānis Pelše, Diāna Jaunzeme, Ilona Birģele, Larisa Carjkova, Jacinta Bicāne, Baiba Betlere, Laura Reksne, Laura Struķe, Daiga Maskaļūne, Līga Dzeriņa, Andrejs Ivanovs, Agnese Solozemnice, Ilze Cepurniece, Olita Pereca, Diāna Pilate un Diāna Zaharova.

Festivāla mērķis ir popularizēt ērģeļspēles kultūru un latviešu ērģeļmākslu, kā arī atbalstīt ērģeļu uzturēšanu un apkopi. Latgales ērģeļu dienas iecerētas kā labdarības pasākums – ieeja koncertos par ziedojumiem. Šogad festivālā savāktie ziedojumi tiks nodoti ērģeļu restaurācijai Višķu Sv.Jāņa Kristītāja draudzes baznīcā.

Rēzeknes-Aglonas diecēzē ir 116 katoļu draudzes, kas izvietojušās 115 baznīcās, sākot ar pieticīgiem baznīcas vajadzībām piemērotiem namiem līdz pat greznām katedrālēm. Skanošas, lietojamas ērģeles ir tikai 36 baznīcās. Vienpadsmit baznīcās ērģeles ir ļoti sliktā stāvoklī, 18 instrumenti ir neskanoši vai demontēti, 54 baznīcās ērģeļu nav un nekad nav bijis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+