Kokteilis
Mīli

“Normāls vecis” – sieviešu sarunu galvenais varonis. 10 raksturīgas īpašības 16

Foto – Shutterstock

Brīvu un precētu sieviešu sarunās bieži ieskanās viena un tā pati frāze: “Atrastu normālu veci, uzreiz redzētu, kā dzīve nokārtojas.” Nav teikts, ka precētajām pašām dzīvesbiedrs pieder pie normālo kategorijas, tomēr nebūsim nūģīgi un dzēlīgi, izlaidīsim šo punktu.

Tātad, kas tas īsti par zvēru – normāls vecis? Kurš viņu redzējis, kādos rezervātos sastopama šī retā būtne, kas apveltīta ar īpašām spējām pāris dienu vai varbūt pat minūšu laikā nokārtot citu dzīves?

Sieviešu folklorā iesakņojusies pārliecība, ka pirms zvaigžņu svētītās tikšanās ar normālu veci vispirms nākas izciest katorgu dažādu pajoliņu sabiedrībā: kaut kas līdzīgs karmiskai priekšapmaksai par nākotnes laimi.

Varbūt to varētu dēvēt arī par sāpīgu treniņu un reizē apstiprinājumu likumam par dzīves mācībām – no dīvaiņiem vajadzētu kļūt slikti jau pirmajās trīsdesmit sekundēs, pēc tam kājām pašām sākot cilāties un aiznesot daiļavu tālēs zilajās maksimālā ātrumā, cik vien atļauj muskuļi un 12 centimetrus augstie papēži.

Medaļas otra puse – pie pirmajām vīrieša normālības pazīmēm sievietes galvā jānostrādā grābjoši tverošajam instinktam ar buldoga kampiena pazīmēm. Sacīts taču, ka viņu ir maz, tāpēc iegūto labāk sargāt kā acu gaismu, tai pašā laikā cenšoties nenosmacēt kvēlajos apskāvienos.

Desmit šāda dārguma pazīmes apraksta psiholoģe Mērija Džonsone.

1. Par pirmo “normāla veča” pazīmi es uzskatu spēju cīnīties pret personīgajām bailēm. Es nenoliedzu vīriešu tiesības baidīties, negaidu no viņiem uzspēlētu varonības demonstrāciju. Vīrieši bieži baidās iet pie ārsta, palikt bez naudas, neveiksmēm gultā, auto avārijām un tamlīdzīgām nedienām.

Bet normāls vīrietis, zobus sakodis, aizies pie ārsta, negaidot līdz situācijai, kad jāsauc “ātrie”, centīsies ietaupīt vai pelnīt vairāk, piedzēries nesēdīsies pie stūres, atzīst, ka reizēm gadās neveiksmes seksā, un turklāt visu uzskaitīto ķibeļu risinājumu uzskatīs par savu personisko uzdevumu, nevis apkārtējo problēmu.

2. Otra normāla vīrieša pazīme ir mierīga attieksme pret fizioloģiju. Nē, te nav domāti tie tipi, kuri mazgājas reizi nedēļā un uzskata, ka ķiploku un sviedru dvaciņa ir labākais afrodiziaks.

Te domāti tie, kurus nesastindzinās negaidīti sākušās sievietes menstruācijas vai bērna caureja un vemšana. Mana pieredze liecina, ka tieši šai ziņā izturīgi vīrieši arī ir lieliski mīļākie, jo pieņem sievietes ķermeni tādu, kāds tas ir, nemēģinot to ielikt personīgās bakteriofobijas rāmjos.

3. Trešā normāla veča pazīme – spēja saprast atšķirību starp vīrieša un sievietes psiholoģiju. Viņi zina, ka mēs esam emocionālas būtnes, sarežģītākās un daudzējādā ziņā neparedzamas. Un vienkārši dod mums iespēju būt tādām, kādas mūs radījusi daba, nevis iesniedz sarakstu ar pretenzijām. Kāpēc? Tāpēc, ka tajā jau slēpjas viss abu dzimumu attiecību jaukums. Ja mēs būtu vienādi, nebūtu tik interesanti!

4. Ceturtā normāla vīrieša pazīme – skaidra apzināšanās, ko viņš katrā brīdī vēlas. “Tagad esmu izsalcis, tagad gribu gulēt, tagad esmu noguris. Pēc stundas braukšu uz darbu, 11 vakarā atgriezīšos mājās, tā ir mana pēdējā glāze.” Viņš izdarīs tā, kā nolēmis. Dažādās dzīves situācijās tādi cilvēki ātri saprot, no kuras vietas sākt atšķetināt problēmu kamolu, un viņus grūti apmulsināt. Vēl to dēvē par “attīstītu atgriezenisko saikni” pašam ar sevi.

5. Piektā mūsu apdziedātā “normālā veča” pazīme – saprātīga attieksme pret naudas tērēšanu un taupīšanu. Kad vajadzīgs, palīdzēs, bet nevajadzīgo noraidīs gan attiecībā uz sevi, gan uz citiem. Saprātīgi vīrieši kategoriski iebilst pret azartspēlēm, jo uzskata par naudas pelnīšanā ieguldītās veselības bendēšanu.

6. Sestā normāla vīrieša pazīme – viņam nav iemesla melot. Ne par to, cikos viņš aizbraucis no draugu ballītes vakar vakrā, ne par saviem ienākumiem vai ģimenes stāvokli. Noteikumi ir ļoti vienkārši: jau sākumā pasakot patiesību, viņš sevi nodrošinājis pret apvainošanu melos.

7. Septītā pazīme – nevēlēšanās dzīvot ar skandālu cienītājiem. Izdzirdējis kliegšanu savā virzienā, normāls vīrietis darīs visu, lai to pārtrauktu. Pēc tam pavaicās, kur problēma. Un visbeidzot atrisinās to – kādā veidā, tas jau atkarīgs no pašas problēmas. Tāpēc skandālā ar normālu vīrieti iesaistīties ir praktiski neiespējami.

Saistītie raksti

8. Astotā normāla vīrieša pazīme – viņš tiecas pēc mīlestības. Viņš to spēj pieņemt un sniegt pretī visos iespējamos veidos, jo nebēg no jūtām kā applaucējies. Tā kā alkatība viņam nav raksturīga, bet ar bailēm viņš pieradis cīnīties, šādam cilvēkam piemīt spēja romantiski mīlēt līdz sirmam vecumam. Savu sievieti viņš mīl ļoti uzticīgi un vienmēr ļoti praktiski, bez izrādīšanās: sargājot no problēmām un cenšoties neaizvainot.

9. Devītā normāla vīrieša pazīme – prasme atzīt savas kļūdas. Viņam nav neiespējami grūti pateikt: “Piedod, sadarīju muļķības.” Otrā šīs normālības pazīmes daļa ir spēja savas kļūdas labot un neatkārtot..

10. Desmitā normāla vīrieša pazīme – uzticība bērniem (vismaz saviem). Ne šķiršanās, ne grēku plūdi vai asteroīdu lidojumi tuvu Zemes orbītai netraucēs viņam būt tēvam, punkts.

Mēs visas lieliski zinām, kādus vīriešus nevēlētos redzēt sev blakus. Tomēr, kādus gribētu, ir īpašas diskusijas vērts temats. Tāpēc dalies ar savu viedokli komentāros!

LA.lv