Kultūra
Māksla

Normālu veču normālas štelles: atklāj kopizstādi “Nekurienes vidū”0

Publicitātes attēls

19. oktobrī pulksten 18 Liepājā, galerijā “Romas dārzs” notiks pirmizrāde gleznotāja Ulda Rubeža un tēlnieka Egona Peršēvica kopizstādei “Nekurienes vidū”, informē projekta komunikāciju pārstāve Iveta Vēvere.

“Nekurienes vidū” ir divu atzītu mākslinieku kopprojekts, kurā skatāmas vairākas gleznu un instalāciju sērijas, kā arī lielformāta skulptūra – mākslas darbi, kas radīti speciāli šai izstādei, abiem autoriem dialogā runājot par realitāšu un ideju konfrontācijām.

“Pie visa vainīgs ir Uldis. Ieraudzīju viņa darbnīcā gleznu, pie kuras viņš tikko bija beidzis strādāt, un mani pārņēma tā “wow” sajūta. Līdzīgu sižetu jau biju ilgstoši muļļājis savā prātā, bet nekad to vēl nebiju materializējis. Nu tam bija pienācis laiks,” par to, kā aizsākās abu mākslinieku sadarbība, stāsta Egons Peršēvics.

Gleznotājs Uldis Rubezis savos darbos jauc reālos, dokumentālos kadrus ar nereāliem foniem, radot postsirreālistiskas ainavas. Savukārt readymade objektus viņš pārveido, radot miniatūras scenogrāfiskas ainiņas. Jaucot reālo jeb dokumentālo ar nereālo, mākslinieks cenšas likvidēt robežas starp realitātēm un to uztverēm.

Arī tēlnieka Egona Peršēvica skulptūra “Dižkareivis G***s G*******s”, kam prototips ir reāls Latvijas armijas kareivis, vēsta par realitāšu konfrontāciju. Reāls cilvēks – tāds, kādu to redzam visās mums pieejamajās fizikāli izmērāmajās dimensijās – spēj vienlaicīgi pilnvērtīgi darboties pavisam citā – virtuālā vidē, izspēlējot reālus un nereālus scenārijus. Skulptūras reālistiski veidoto figūru papildina gaisma un krāsa.

“”Nekurienes vidū” ir stāsts par notikumiem, kas risinās mums līdzās, vai arī ļoti tālu prom – tam īsti nav nozīmes, jo mēs par tiem neaizdomājamies, tikpat labi tie nenotiek nekur. Izstādes gaisotne ir diezgan netverama; ir skaidri nojaušamas darbojošās personas, bet pavisam neesoša ir darbība un vieta,” saka Uldis Rubezis, piemetinot, ka izstādi izvēlējušies pirmizrādīt tieši veļu laikā, lai spēle ar laika un telpas nojaukšanu būtu vēl labāk izgaršojama.

Ar Liepājas Kultūras pārvaldes un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas atbalstu tapusī tēlnieka Egona Peršēvica un gleznotāja Ulda Rubeža kopizstāde “Nekurienes vidū” Liepājā, galerijā “Romas dārzs” būs apskatāma līdz pat gada beigām, bet jau 2019. gada sākumā to eksponēs arī Lietuvas galvaspilsēta Viļņa. Izstādes pirmizrāde ar alus darbnīcas “Labietis” ekskluzīvās produkcijas degustāciju – 19. oktobrī plkst. 18.

LA.lv