Norvēģi atņem punktu čehiem 0

Ļoti smagu pasaules hokeja čempionāta spēli Stokholmas grupā pirmdien aizvadīja pagājušā gada bronzas medaļas ieguvēja Čehija, kas ar 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0) tikai pēcspēles metienu sērijā pieveica Norvēģiju.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Šajā mačā rezultātu 12.minūtē atklāja norvēģis Matiss Olimbs, realizējot divu vīru pārsvaru laukumā, tomēr 17.minūtē Alešam Hemskijam ātrajā uzbrukumā izdevās panākt izlīdzinājumu. Otrās trešdaļas sākumā Norvēģijas izlasi vēlreiz vadībā izlīdzināja Lāšs Ēriks Spetss, tomēr 38.minūtē Davids Krejči pēc sekmīgas individuālās darbības panāca 2:2. 48.minūtē jau pirmoreiz čehus vadībā izvirzīja Mihals Frolīks, tomēr trīs minūtes vēlāk izlīdzinājumu pagājušā gada pasaules čempionāta ceturtdaļfināla dalībniekiem panāca Jūnass Holess.

Līdz ar to nācās spēlēt papildlaiku, bet arī tajā rezultāts nemainījās un pirmoreiz šajā mačā tika aizvadīti pēcspēles metieni, kuros vienīgo precīzo metienu jau pirmajā raidījumā izpildīja Hemskijs un čehi tika pie panākuma.

Šīs grupas kopvērtējumā tagad pa sešiem punktiem ir Zviedrijai un Krievijai, pieci punkti ir Čehijas kontā, bet pa trim punktiem izcīnījušas Vācija, Čehija un Latvija. Divus punktus izcīnījusi Itālija, savukārt pa punktam tagad ir Dānijai un Norvēģijai.

Latvijas izlase nākamo maču aizvadīs otrdien plkst.17.15, kad samēros spēkus ar Itāliju.

Helsinku grupā dienas pirmajā spēlē Kanādas hokeja valstsvienība ar rezultātu 7:2 (4:1, 1:1, 2:0) viegli pieveica Franciju. Uzvarētājiem ar diviem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli izcēlās Raiens Nūdžents-Hopkinss un Džeimijs Benns, bet pa reizei precīzi bija Džordans Eberle, Korijs Perijs un Patriks Šārps, kurš arī izpildīja četras rezultatīvas piespēles. Francijai vārtus guva Braiens Hendersons un Aleksandrs Rulo.