Mobilā versija
+8.1°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
10. aprīlis, 2017
Drukāt

Norvēģi ” Orklas” ražotnēs Latvijā investējuši jau 16 miljonus eiro (6)

Foto: LETAFoto: LETA

"Laima" šokolādes muzejs.

Trīs gadu laikā, kopš norvēģu koncerns ” Orkla” iegādājās saldumu un uzkodu ražotāju “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” (iepriekš ” NO Foods”), uzņēmumā ieguldīti 16 miljon eiro, kas ļāva ieviest jaunas tehnoģijas, pilnveidot zīmolus un koncentrēties eksporta tirgiem, portālu la.lv informēja uzņēmumā.

“Ejam līdzi laikam un attīstāmies, izmantojot 21. gadsimta ražošanas pilnveides iespējas, lai nodrošinātu nemainīgi augstu kvalitāti, jaunus produktus un to konkurētspēju gan vietējā, gan eksporta tirgū,” portālam la.lv atzina uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Viņš arī sacīja, ka „Orkla Confectionery & Snacks Latvija” 2017. gadā plāno investēt trīs miljonus eiro, no kuriem 75% paredzēti inovācijām, kapacitātes palielināšanai un darba, pārtikas drošības uzlabojumiem, bet 25% iekārtām un ēku, kā arī telpu uzlabojumiem.

Viņš arī norādīja, ka uzņēmuma šā gada prioritāte ir tirgus pozīciju nostiprināšana Latvijā un eksporta tirgos, investējot zīmolos “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Old Town bakery”, “Ādažu Čipsi”, “The Original Taffel Snacks” un “Pedro”, jaunu produktu ieviešanā, ražošanas procesu pilnveidē un augstas produktu kvalitātes nodrošināšanā.

Kā ziņots iepriekš, “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” veiks arī daudzmiljonu eiro investīcijas jaunas, mūsdienīgas un multifunkcionālas ražotnes būvniecībā Latvijā. Jaunā ražotne sniegs uzņēmumam iespējas attīstīt daudz modernāku un efektīvāku ražošanu, plānot efektīvāku piegādes ķēdi un loģistiku, kā arī nodrošināt labākus darba apstākļus darbiniekiem. Šobrīd tiek rūpīgi izpētītas divas iespējas – jauno ražotni būvēt pašreizējās “Staburadze” ražotnes teritorijā Rīgā, Artilērijas ielā, vai arī kaut kur Rīgas tuvumā. Šī ir daļa no uzņēmuma ilgtermiņa stratēģijas.

“Orkla Confectionery&Snacks Latvija” pārstāv šādus produktu zīmolus – “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu čipsi”, “Old Town bakery”, “The Original Taffel Snacks” un “Pedro”.

Jau vēstīts, ka norvēģu kompānija “Orkla” 2014.gada augustā iegādājās koncernu “NP Foods”, bet oktobrī tika pieņemts lēmums apvienot SIA “NP Foods”, AS “Laima”, AS “Staburadze” un AS “Latfood” vienā uzņēmumā, kura nosaukums ir “Orkla Confectionery&Snacks Latvija”, bet SIA “Spilva” un AS “Gutta” apvienoti vienā uzņēmumā ar nosaukumu SIA “Orkla Foods Latvija”.

“Orkla” ir Oslo Fondu biržā kotēta kompānija; tā bāzēta Oslo, Norvēģijā. “Orkla” grupā strādā 14670 darbinieku. “Orkla” apgrozījums 2015.gadā bija 3,6 miljardi eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vikingu gars! Redzēs, ka būs cauri tāpat kā dāņu nopirktā tabakas fabrika, varēs domāt, kādas rokdarbus telpas izvietot ēkā. Varbūt vietēji mūziķi uzstāsies.

  2. Jā un nekas vairs negaršo kā agrāk

  3. Viņi jau investē, lai varētu ražot bezpersonisku brūnu masu , ko atjauc ar dažādām piedevām. Produkcija ne ar ko neatškirās no globālajiem Mars, Snikers, Milka u.tt. Sorry atsķirās gan -ar iepakojuma papīrīti.
    Pa šokolādi vairs rīgā nevāra , bet iepērk gatavu (sastāvā visticamāk brūnā krāsa, saldinātājs, emulgators, kakao smaržviela u.c. šokolādes aizvietotāji) . Laimas tagadējā produkcija-mēsls.

  4. Vai tā ir serenāde? Tas ir tikai nosaukums un vairāk nekas, lai arī cik tur ir investēts.

  5. 20 gadus neko no ta vairs nelietoju

  6. tāpēc arī garša vairs nav tik laba…neko darīt;jaunas tehnoloģijas

Ieguldījumi transporta koridorā atmaksātos. Saruna ar BATL prezidenti Ingu AntāniTarifi, dzelzceļa modernizācija, stividoru darbība, kravu apjomi – tie ir jautājumi, kuru risināšanai biedrībā "Baltijas asociācija –Transports un Loģistika" (BATL) apvienojušies Ventspils tranzīta uzņēmumi.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+