Ekonomika
Bizness

Norvēģi pastiprina savu klātbūtni Saldus novadā0


Norvēģu uzņēmuma “Karlsberg” ražotā produkcija.
Norvēģu uzņēmuma “Karlsberg” ražotā produkcija.
Publicitātes foto

Saldus novadā atklātas divas norvēģiem piederošu uzņēmumu “Karlsberg” un “Plast-Tech” ražotnes, padarot norvēģus par lielākajiem investoriem šajā apkaimē.

Kopskaitā Saldus apkaimē reģistrēti 20 norvēģu īpašniekiem piederoši uzņēmumi.

Pēc “Lursoft” datubāzē pieejamās informācijas, 2017. gadā šajos uzņēmumos bija nodarbinātas vairāk nekā 260 personas. Šo uzņēmumu kopējais gada apgrozījums 2017. gadā pārsniedza 28 miljonus eiro.

Divdesmitā gadsimta 50. gados Norvēģijā dibinātais uzņēmums “Karlsberg” Saldus apkaimē darbojas kopš 2002. gada.

Uzņēmums, kurā šobrīd strādā 30 darbinieki, ražo nestandarta mapes, produktu iepakojumu, materiālu paraugus un paraugu iepakojumu, vides reklāmas, kā arī veido veikalu studiju iekārtojumu.

Uzņēmumā atsevišķi darbojas grafiskā darba nodaļa, kas nodrošina dizaina izstrādi un projektu vadību no idejas līdz realizācijai. “Karlsberg” apgrozījums 2018. gadā sasniedza 1,9 miljonus eiro, kas ir gandrīz divtik daudz salīdzinājumā ar gadu iepriekš.

“Jaunas ražotnes atvēršana ļaus nodrošināt mūsdienīgus darba apstākļus darbiniekiem, uzlabos iekšējo loģistiku, cels uzņēmuma produktivitāti un ļaus apkalpot plašāku pasūtījumu apjomu,” ražotnes atklāšanas dienā skaidroja uzņēmuma īpašnieks, norvēģis Ods Ēriks Marē.

Nākamgad uzņēmums cer audzēt apgrozījumu vēl par 30%.

Savukārt Saldus pagastā bāzētais “Plast-Tech” uzņēmums specializējas stiklšķiedras produktu ražošanā.

“Lūkojoties pēc zemāku izmaksu valstīm, mēs nonācām Latvijā 2000. gadā. Latvija bija labs risinājums biznesa sākšanai, jo atrodas tuvu Skandināvijas valstīm. Mūsu izvēli par labu Saldum noteica piemērotu īres telpu pieejamība un laba loģistika,” skaidro uzņēmuma īpašnieks Rūne Nīlsens.

Ražošanas telpu paplašināšana ļaušot uzņēmumam, kurā šobrīd strādā 21 darbinieks, dubultot nodarbināto skaitu. Lai arī ieguldītās investīcijas sevi vēl nav atpelnījušas, uzņēmējs pauž, ka nākotne rādās spoža.

Saistītie raksti

2017. gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza gandrīz 600 tūkstošus eiro un piedzīvoja ievērojamu lēcienu 2018. gadā. Uzņēmējs prognozē, ka, atverot jaunās ražošanas telpas un paplašinot ražošanu, 2019. gadā apgrozījums sasniegs 3,4 miljonus eiro.

LA.lv