×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. februāris, 2017
Drukāt

Norvēģijā arestētais latviešu kuģis: soda naudu īpašnieki atsakās maksāt (10)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Norvēģijā arestētā sniega krabju zvejas kuģa no Latvijas lietā mūsu valsts cer rast risinājumu diplomātiskā ceļā. Iespējama arī starptautiska tiesvedība. Tas izskanēja Saeimas Ārlietu komisijas šodienas sēdē, kurā Norvēģijā arestētā Latvijas zvejas kuģa jautājumu deputāti pārrunāja ar Zemkopības ministrijas (ZM), Ārlietu ministrijas (ĀM) un Eiropas Savienības (ES) Krabju zvejas asociācijas pārstāvjiem.

Ārlietu komisija jau tuvākajā laikā uz sarunu plāno aicināt Norvēģijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Steinaru Ēgilu Hāgenu (Steinar Egil Hagen), informē komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš.

ZM pārstāvji deputātiem sacīja, ka situācija ar arestēto kuģi nav mainījusies, proti, tas ir arestēts kopš 16.janvāra un tam ir uzlikta soda nauda, kuru īpašnieki atsakās maksāt. Latvija Norvēģijai ir nosūtījusi divas notas ar lūgumu kuģi atbrīvot, jo tas Svalbāras ūdeņos zvejojis saskaņā ar 1920.gada Parīzes līgumu un decembrī pieņemtu ES regulu. Tāpat Latvijas Zemkopības ministrs nosūtījis vēstuli ES zvejniecības komisāram ar aicinājumu iesaistīties. Patlaban tiek gatavota Eiropas Komisijas nota, un Latvija cer, ka arī tajā tiks iekļauta prasība kuģi nekavējoties atbrīvot.

ĀM informēja, ka arestētā kuģa jautājumu vakar telefonsarunā pārrunājuši abu valstu ārlietu ministri. Par situāciju ir informēta arī Eiropas Ārējās darbības dienesta vadība.

Eiropas Komisija ir aicināta veidot kompensācijas mehānismu kuģiem, kas šīs situācijas dēļ stāv dīkstāvē, ik dienu ciešot vairāku tūkstošu eiro zaudējumus, deputātiem sacīja ZM pārstāvji. Kā vienu no problēmām, kas apgrūtina ātru risinājuma rašanu Eiropas līmenī, ZM minēja faktu, ka Eiropas Savienības valstīm šajā zvejas reģionā ir atšķirīgas intereses.

Krabju zvejas asociācijas vadītājs Didzis Šmits informēja, ka kuģa apkalpei nekādi ierobežojumi nav uzlikti, tā atrodas ostā un nakšņo uz kuģa. Gadījumā, ja situācijas risināšana ievilksies, apkalpe varētu atgriezties mājās.

Konflikts radies, jo Norvēģijai ir cita interpretācija par to, kā tiek atļauta sniega krabju zveja šajā reģionā. Proti, tā uzskata, ka tikai pati Norvēģija ir tiesīga izsniegt zvejas atļaujas, savu interpretāciju balstot ANO Jūras tiesību konvencijā. Latvijas kuģis Svalbārā zvejoja ar Latvijas atļauju, kas izsniegta, balstoties uz ES regulu. Tā noteic, ka 11 Latvijas kuģiem ir tiesības zvejot Svalbārā, skaidroja ZM pārstāvji, atzīmējot, ka šis ir pirmais ES kuģis, kas pēc regulas pieņemšanas devies sniega krabju zvejā uz šo teritoriju.

Plānots, ka Ministru Kabinetā jautājums par situācijas tālāko risinājumu atkārtoti tiks skatīts līdz 7.martam, informēja ĀM pārstāvji.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Šarikovi, uš laukā no svešas klēts,
  padlaiki ir beigušies !
  Nav ko latviešu vārdā apzagt kaimiņus,
  citādi norvēģi ar dēli iztaisīs no jums
  buldogus ar īsām kājelēm …

 2. kremlis “salaida ragos” ar norvēģiem, labi zinot, ka norvēģi neļaus kāpt uz galvas !

 3. Tiešām,ja aiz vaiga ir kārtīgs speķis,krabi nemaz negribās.

 4. mērglis regionālis Atbildēt

  Kas gan latvietim ir krabja sūkāšana iepretim kārtīgai speķacūkas miesai?

 5. Kauns par mūsu lupatlašiem. Tā kā badā. Un vēl pectam uzvedas taka tāds poļu proletariāts nevis krietni korekti vīri.
  Bojā norvēģos iespaidu par savu zemi un tautu.
  100punkti. Es norvēģis zinu.
  Viņiem nav cieņā ždanokas tipa naglijība, līšana un pravu kacāšana, bet krietnu vīru īpašibas
  Kas ir šie padomju lumpeņi, kas atsakās maksāt pēc vārdiem?

 6. Bargu sodu maliķiem Atbildēt

  Norvēğijā ir kārtība. Kaut kādi jampampiņi no latvijas dodas brakaņierēt pa norvēğijas ekanomiku. Pareizi dara Norvēği viņiem uz jevro sajuzu nospļauties. Zvejojat brētliņas ne krabjus

 7. “tas Svalbāras ūdeņos zvejojis saskaņā ar 1920.gada Parīzes līgumu un decembrī pieņemtu ES regulu. ”
  ES regulas taču normālā valstī NAV likumi! Kāda tur vēl var būt tiesvedība?

 8. kautkas taču vēģīšiem jādara .. Atbildēt

  Bet krievu kuģus arestēt šiem varoņiem ir bail. Špicbergenā krievi rīkojas kā savās mājās.

 9. Redziet nu, kā Norvēģija ir devusi nepārprotamu signālu, ka šai valstij tādas ES regulas ir pie vienas vietas un savus resursus tā aizstāvēs, atšķirībā no, kaut vai, Latvijas, kura atdodas visiem visādos veidos. Ja to dara ar resursiem bagāta valsts, vai līdzīgi nebūtu jārīkojas tādiem nabagiem kā Latvijai? Taču – kur nu! Mūsu valstsvīri tik tālu vienkārši nespēj aizdomāties…

  • Tieši tā!
   Norvēi un Islandieši arī par e.s. negrib dzirdēt kaut vai tāpēc vien, ka e.s. kaut ko pīkstēja par vaļu zvejas aizliegšanu.
   Necien viņi šitos nelgas, kas braukā un plivinās ar savām reguliņām.
   Ja viņi būtu tik labi audzināti kā es, viņi pateiktu lai sarullē savas reguliņas un iebāz sev vienā vietā.
   Norveģijai jāatsakās pieņemt jebkādus e.s. noteikumus. Lai Junkers sūkā pats savu pirkstu!!
   Atradies baigais pašpasludinatais EUrabijas karalis.. Jau vemt no visiem teim debiliķiem sen gribas.
   ja latvieši zvejos norvēģu ūdeņos, tas notiks ar starpvalstu līgumu. Tikai tā. un tā EUrobūda ir jaizformē.

Draugiem Facebook Twitter Google+