×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Norvēģija prasa paskaidrojumus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas vicepremjers Dmitrijs Rogozins

Norvēģijas Ārlietu ministrija vērsusies pie Krievijas varas iestādēm ar prasību sniegt paskaidrojumus par Oslo “melnajā sarakstā” iekļautā Krievijas vicepremjera Dmitrija Rogozina vizīti Norvēģijai piederošajā Špicbergenas arhipelāgā.

Uz Oslo pretenzijām Rogozins tviterī atbildējis, ka “pēc kautiņa dūres nevicina”. Norvēģijas Ārlietu ministrija pērn martā iekļāva Rogozinu to personu “melnajā sarakstā”, kas “grauj vai apdraud Ukrainas teritoriālo vienotību, suverenitāti un neatkarību”. Šajā sarakstā iekļautajiem cilvēkiem liegta iebraukšana Norvēģijas teritorijā. Par savu ierašanos Špicbergenā Rogozins nedēļas nogalē paziņoja tviterī. Krievijas vicepremjers ieradies arī Barencburgā, kas ir Špicbergenas otra lielākā apdzīvotā vieta, kur atrodas ogļu ieguves uzņēmums “Arktikugoļ”.

Norvēģijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs atzinis, ka Rogozina vizīte Špicbergenā nav likumpārkāpums. Bet, tā kā Krievijas vicepremjers ir iekļauts to cilvēku sarakstā, kuru uzturēšanās arhipelāgā ir nevēlama, turklāt Krievijas vēstniecība par to ir bijusi informēta, šis incidents izraisa nožēlu, atzina amatpersona.

Norvēģija nolēmusi padarīt stingrākus ieceļošanas kontroles pasākumus savā teritorijā, arī Špicbergenā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+