×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. novembris, 2013
Drukāt

Norvēģijā televīzijas ziņu diktorei aizliedz valkāt krustiņu (5)

Foto - Ekrānšāviņš no "TheLocal.no"Foto - Ekrānšāviņš no "TheLocal.no"

Norvēģijas televīzijas ziņu diktorei Kristinai Selmanei raidorganizācijas vadība aizliegusi ēterā valkāt krustiņu, jo pret to iebilduši televīzijas skatītāji, raksta interneta vietne “TheLocal.no”

Selmane lasa ziņas Norvēģijas reģionālajā televīzijas kanālā “NRK” un pagājušajā mēnesī vairākas reizes ēterā izgāja ar pie žaketes atloka piespraustu krustiņu. Pusotru centimetru garais krustiņš tik ļoti sadusmoja televīzijas skatītājus, ka viņi vērsušies pie raidsabiedrības vadības ar prasību liegt Selmanei likt kristietības simbolu. “Man nepatīk, ka cilvēki var vienkārši piezvanīt manam priekšniekam un pateikt, ko es drīsktu un ko nedrīkstu vilkt,” sarunā ar “TheLocal.no” sacīja ziņu diktore, kurai krustiņu uzdāvināja vīrs. “Es neesmu spraudusi krustiņi, lai būtu provokatīva. Es esmu kristiete, bet šobrīd es daudzviet redzu krustus. Tā ir daļa no jaunākajām tendencēm, modes. Nav jau tā, ka tikai kristieši izmanto šo simbolu. Neiedomājos, ka cilvēki šādi reaģēs,” sacīja Selmane. Viņasprāt, trauksmi par krustiņu sacēluši cilvēktiesību aizstāvji, nevis musulmaņu kopiena.

Televīzijas direktors Anderss Sarheims skaidrojis, ka “Norvēģijā ir skaidra politika, kas nosaka, ka ziņu diktoru ģērbšanās stilam jābūt neitrālam”. “Mēs mudinām viņus neizmantot dārglietas, kas liecinātu par reliģisko vai politisko piederību,” sacījis televīzijas direktors.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. kapēc ? ļoti pareizi : velk krustu, bet lūdzams ne ziņu pārraidēs , tur pat pietiek sublimīnu vēstijumu

  2. Pārāk “neitrāli” grib but rietumnieki,arī Latvijā pieaug šī tendence…,bet tas nākotnē rūgti atmaksāsies,jo kristietība jau kopš Romas imperijas ir Eiropas civilizācijas pamatakmens.Tās vietu Eiropā grib ieņemt muslimi ,kuri nekautrēsies demonstrēt “pareizo” ticību un piespiedīs to darit citus…

  3. Bet rīt jau parandzā, lai neaizvainotu musulmaņus, bet Norvēģija ir kristietības zeme. Vai nebūtu laiks ierobežot šo toleranci – katrā zemē lai savi tikumi…

  4. Brēķis,- Krēķim Atbildēt

    Skolā mācījušies latvieši saka: VALKĀT krustiņu. Vikt var ratiņus, maisu pa zemi, un arī vilkt biļeti pirms latviešu valodas eksāmena. Ko “vilcis” šis autors, tas viņa un redaktora ziņā.

  5. Nesaprotams teksta virsraksts ” vilkt krustiņu “

Draugiem Facebook Twitter Google+