×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. marts, 2017
Drukāt

Norvēģijā tapusi lielākā “viesnīca” divriteņiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

"Viesnīcas" velosipēdiem pie dzelzceļa stacijām varētu izvietot visā valstī.

Norvēģijā tapusi lielākā “viesnīca” divriteņiem, lai mudinātu piepilsētu iedzīvotājus, kuri strādā Oslo, uz darbu braukt ar velosipēdiem.

Viesnīca “Lillestrøm Bicycle Hotel”, kas pēc būtības ir stāvlaukums velosipēdiem, atvērta pērn rudenī. Tā atrodas pie Lillestremas dzelzceļa stacijas netālu no Oslo, lai cilvēki, kas strādā galvaspilsētā, ērti varētu nokļūt savās darba vietās, neizmantojot automašīnas.

Tā ir iespēja par nelielu samaksu – 50 kronām mēnesī (aptuveni 5,30 eiro) – atstāt velosipēdu siltā, apsargātā un tieši tam paredzētā telpā, uzsver projekta autori. Šī gan nav pirmā “viesnīca” velosipēdiem Norvēģijā, taču ir viena no lielākajām. Kopumā šajā novietnē ir paredzēta vieta 400 divriteņiem.

Tādā vienkāršā veidā varas iestādes mudina valsts iedzīvotājus izmantot videi draudzīgu transportlīdzekli.

Pašas ēkas dizains ir maldinoši vienkāršs, un tā ir lieliski iekļāvusies pilsētvidē. Energoefektīvais nams darināts no stikla paneļiem un koka. Savukārt uz jumta izveidota zaļā zona, no kuras paveras lielisks skats uz pilsētu.

Projekts tapis sadarbībā ar Norvēģijas nacionālo dzelzceļa kompāniju NSB un arhitektu biroju “Various Architects”. Plānots, ka šādas velosipēdu novietnes pie dzelzceļa stacijām varētu izvietot visā valstī.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.5
Alūksne +16.0
Daugavpils +19.4
Saldus +19
Liepāja +19.0
Jelgava +20
Ventspils +17.3
Limbaži +17
Madona +17
Rēzekne +19
Draugiem Facebook Twitter Google+