×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

Norvēģijas uzņēmums “B2Holding” nopērk “Creditreform”

Foto - LETAFoto - LETA

Kredītrisku vadības un parādu piedziņas uzņēmuma SIA “Creditreform Latvija” 99,5% daļu iegādājies Norvēģijas uzņēmums AS “B2Holding”, šodien raksta “Dienas Bizness”.

Savukārt 0,5% daļu palikuši iepriekšējā īpašnieka – Vācijas uzņēmuma “Creditreform” – īpašumā.

Pēc iegādes “Creditreform Latvija” nosaukums un vadība netiks mainīta, to papildinās ar jaunā akcionāra pārstāvi.

“Integrācija ir saistīta ar tirgus izmaiņām un situāciju, kas notiek parādu piedziņas biznesā, un tās virzīšanos vairāk uz finanšu pakalpojumu biznesu un parādu portfeļa pirkšanu no bankām,” skaidro “Creditreform Latvija” valdes loceklis Māris Baidekalns.

“Creditreform Latvijā” medijiem nosūtītā paziņojumā informē, ka “B2Holding” kļuvusi par “Creditreform Latvijā” lielāko akcionāru, turpinot ekspansiju Skandināvijas un Baltijas tirgos.

“B2Holding” darbības joma ir kredītportfeļu iegāde un apsaimniekošana Eiropā. Uzņēmums plāno arī turpmāk Skandināvijā un Baltijas valstīs aktivizēt savu darbību restrukturizēšanai paredzēto banku, kā arī nebanku kreditoru kredītportfeļu un parādsaistību iegādē un apsaimniekošanā.

“”B2Holding” ienākšana Latvijas tirgū nav pārsteigums, jo kompānijas aktivitātes aizsākās jau pērn, kad “B2Holding” meitasuzņēmums Baltijas reģionā “B2Kapital” iegādājās likvidējamās AS “Latvijas Krājbanka” patēriņa kredītu parādu portfeli ar gandrīz 12 000 parādsaistību lietām, kuru patlaban apkalpo “Creditreform Latvijā”,” teikts paziņojumā medijiem.

“Creditreform Latvijā” ir 19 gadu darba pieredze ārpustiesas parādu atgūšanā un kredītrisku vērtēšanā ne tikai Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, bet arī citās Austrumeiropas valstīs. “Creditreform Latvijā” norāda, ka uzņēmums stabili turas gan parādu piedziņas, gan kredītinformācijas pakalpojumu sniedzēju līderpozīcijās.

“Mūsu līdzšinējā darbības pieredze, lietu apstrādes tehnoloģiskais līmenis, kvalificētais personāls, kā arī lieliskā klientu bāze kopā ar AS “B2Holding” pieredzi parādu portfeļu novērtēšanā un iegādē, kā arī turpmāk neierobežota finansējuma pieejamība ļaus būtiski pilnveidot mūsu pakalpojumu klāstu un kvalitāti, saglabājot visu esošo,” tā “B2Holding” investīcijas “Creditreform Latvijā” raksturo uzņēmuma valdes loceklis Baidekalns.

“B2Holding” ir augošs Norvēģijas parādsaistību pārvaldes un servisa pakalpojumu uzņēmums, kam ir savi uzņēmumi Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā, Igaunijā, Latvijā un Horvātijā. “B2Holding” lielākajiem īpašniekiem Norvēģijā pieder arī banka “Bank 2”, kas nodarbojas ar parādsaistību ilgtermiņa refinansēšanu.

Holdinga valdes priekšsēdētājs Olavs Dalens Zāls paziņojumā medijiem norāda: “Mēs ar parādsaistībām rīkojamies daudz relaksētāk nekā bankas, un mūsu darbības stūrakmens ir mēģinājums panākt labprātīgu vienošanos ar parādnieku par parādu apmaksas nosacījumiem un termiņiem, taču, ja šāda labprātīga vienošanās un kompromiss nav panākams, protams, ka parādus piedzenam ar spēkā esošās likumdošanas un tiesvedības procesa palīdzību.”

Viņš arī norāda, ka holdings turpmāk plāno izvērst savu darbību gan Baltijas valstu, gan Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā un turpinās aktīvi iepirkt parādsaistību portfeļus gan no banku, gan nebanku sektora kreditoriem. Taču holdings sniedz arī cita veida pakalpojumus, un grupas uzņēmumiem ir interese attīstīt faktoringa, rēķinu iekasēšanas, nodrošināto parādsaistību portfeļu apkalpošanas un citus finanšu pakalpojumus.

Patlaban, kad Baltijas reģionā un citur Centrāleiropā un Austrumeiropā ekonomika palēnām uzlabojas, holdinga interese ir aktīvi piedāvāt savus pakalpojumus bankām, kas vēlas atbrīvot savus neprofila kredītsaistībās iesaldētos aktīvus. “Mēs varam vai nu sākt savu uzņēmējdarbību, nodibinot paši savu uzņēmumu, vai arī ieguldīt jau aktīvi strādājošā, stabilā un vietējā tirgū labi atpazīstamā uzņēmumā. Uzskatām, ka “Creditreform Latvija” ir tieši šāds uzņēmums, kas jau ilgi darbojas Latvijas tirgū un ir viens no vietējiem parādsaistību apkalpošanas tirgus līderiem, un tāpēc esam priecīgi, ka mums ir izdevies vienoties par turpmāko kopīgo sadarbību Latvijā,” paziņojumā medijiem citēts holdinga valdes priekšsēdētājs Zāls.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju “Creditreform Latvija” apgrozījums 2012.gadā bija 2,29 miljoni eiro, peļņa – 710 025 eiro.

Kā ziņots, Norvēģijas uzņēmuma AS “B2Holding” meitaskompānija “B2Kapital” pagājušajā gadā iegādājās “Latvijas Krājbankas” patēriņa kredītu portfeli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+