×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. decembris, 2015
Drukāt

Norvēģu eksperts: Ziemassvētki bez alkohola sekmētu integrāciju (7)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Norvēģija varētu uzlabot sabiedrības integrāciju, Ziemassvētku svinībās atsakoties no alus, vīna un stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem, uzskata Norvēģijas islāma un ekstrēmisma pētnieks Lāšs Gule.

Lielākas vērības pievēršana tam, ka musulmaņi nelieto alkoholu, varētu būt viens veids, kā norvēģi varētu dot ieguldījumu ārzemnieku integrācijā, raidorganizācijai NRK sacīja eksperts.

“Ēšanas paradumi un paražas ap alkohola lietošanu var radīt šķēršļus. Daudzi [musulmaņi] nekad nespers bārā kāju, jo tā ir vieta, kur tiek piedāvāts alkohols,” skaidroja Gule.

Tā kā Norvēģijā sākas Ziemassvētku sarīkojumu sezona, darba vietām, kurās strādā ārzemnieki, vajadzētu apsvērt svinību rīkošanu bez degvīna, vīna un alus, ierosināja eksperts.

“Varbūt vajadzētu svinībās darba dienā padomāt par bezalkoholisku Ziemassvētku galdu vai arī bezalkoholisko alu. Var arī sarīkojumos dzert kafiju un limonādi, un arī ēst, nevis dzert [alkoholiskos dzērienus] vienā laidā,” ierosināja Gule.

Būtu gudri izrādīt cieņu nedzērājiem, viņš sacīja, vienlaikus uzsverot, ka norvēģu dzeršanas kultūra “daudzās valstīs nav norma, un tās nav tikai musulmaņu valstis vien”.

“Ja tie, kas nedzer, tiek uzaicināti uz viesībām bez alkohola lietošanas, viņi nejutīs spiedienu, ka viņiem ir jāpakļaujas lietām, kas ir pretrunā ar viņu tradīcijām un reliģiskajiem uzskatiem. Tas arī varētu nozīmēt, ka nākamreiz viņi labprātāk piedalīsies pasākumos, par kuriem viņi sākotnēji bijuši ļoti skeptiski,” sacīja Gule.

Labējās Progresa partijas pārstāvis sakariem ar presi Pērs Sannbergs skaidri apliecināja, ka viņa partiju Gules spriedumi neinteresē.
“Gule var aicināt, ko vien viņš grib, uz bezalkoholiskajām svinībām. Progresa partijā mums nav plānu neko tādu rīkot,” Sannbergs sacīja NRK.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Varbūt ka apgraizītajiem lupatgalvām ,vajadzēja izvērtēt virzienu uz kurieni emigrēt? Tas Gule ir ielīdis muslimiem pakaļā līdz vidum!

  2. Vēl ierosinu obligātu apgraizīšanu Ziemassvētku vakarā!

  3. Liekas ka šis ir tas gadījums, kad padoms neder latviešiem… Ja norvēģiem ir rūpes par to cilvēku, kuri nelieto alkoholu, integrēšanu, tad latviešiem ir tieši pretējs uzdevums – integrēt spēcīgi alkoholu patērējošu “minoritāti”, kālab, lai arī paši latvieši, iespējams, nav nekādi “glāzītēs spļāvēji”, tiem būtu šī svarīgā “integrēšanas” tehnika jāpilnveido!

  4. Tas mūjābelis pats nav bijis skaidrā,kad šito skribelēja! Toč, pilnīgi nojūdzies!!!! Tak lai dzer!!! Norvēģis savās mājās drīkst dzert un staigāt kaut pliks!!! Un nevienam kūpinātajam nav nekādas daļas par to!!!!! Lai iet un pakaras ,ja nespēj to skatīties!

  5. Un kas būtu jāapsver musulmaņiem, lai veicinātu savstarpeju sapratni ar norvēģiem?

  6. Norvēģiešu ietīšana lupatās arī sekmētu integrāciju, vai ne?

Draugiem Facebook Twitter Google+