Mobilā versija
-1.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
10. aprīlis, 2015
Drukāt

VIDEO: Norvēģu “zemnieku protesta dziesmiņa” kļūst par interneta hitu

norvegija_klips1

Norvēģijā par īstu interneta hitu kļuvusi dziesmiņa, kas sākotnēji iecerēta kā nopietnu interneta debašu sastāvdaļa par lauksaimniecības nākotni valstī, vēsta raidsabiedrība BBC.

Zaļos darba kombinezonos tērptās meitenes, kuras kādā no klipa epizodēm trenkā lauksaimniecības ministres līdzinieci, ir universitātes studentes – kora “Pikekoret IVAR” – dziedātājas.

Dziesma “Norge trenger bonden” (“Norvēģijai vajadzīgs zemnieks”) īsā laikā skatīta vairāk nekā 163 000 reižu. Klipā meitenes brauc ar traktoru, baro govis un mielojas ar hamburgeriem, bet ir skaidrs arī politiskais vēstījums – dziesmā ir vārdi: “Vairākas paaudzes rūpējušās par fermām, bet valdības reformas izjauc šīs normas. Lūdzu, vai varētu nomainīt valdību šajā valstī?”

Norvēģijas valdība beidzamajā laikā izskatījusi vairākus likumprojektus, no kuriem ieguvēji būtu lielfermu īpašnieki, bet ciestu mazie zemnieki.

Norvēģijā līdz šim zemnieki saņēma vienas no lielākajām subsīdijām pasaulē, bet līdz ar jauno kārtību tas varētu mainīties par labu centralizētai lauksaimniecībai.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+