Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
10. aprīlis, 2015
Drukāt

VIDEO: Norvēģu “zemnieku protesta dziesmiņa” kļūst par interneta hitu

norvegija_klips1

Norvēģijā par īstu interneta hitu kļuvusi dziesmiņa, kas sākotnēji iecerēta kā nopietnu interneta debašu sastāvdaļa par lauksaimniecības nākotni valstī, vēsta raidsabiedrība BBC.

Zaļos darba kombinezonos tērptās meitenes, kuras kādā no klipa epizodēm trenkā lauksaimniecības ministres līdzinieci, ir universitātes studentes – kora “Pikekoret IVAR” – dziedātājas.

Dziesma “Norge trenger bonden” (“Norvēģijai vajadzīgs zemnieks”) īsā laikā skatīta vairāk nekā 163 000 reižu. Klipā meitenes brauc ar traktoru, baro govis un mielojas ar hamburgeriem, bet ir skaidrs arī politiskais vēstījums – dziesmā ir vārdi: “Vairākas paaudzes rūpējušās par fermām, bet valdības reformas izjauc šīs normas. Lūdzu, vai varētu nomainīt valdību šajā valstī?”

Norvēģijas valdība beidzamajā laikā izskatījusi vairākus likumprojektus, no kuriem ieguvēji būtu lielfermu īpašnieki, bet ciestu mazie zemnieki.

Norvēģijā līdz šim zemnieki saņēma vienas no lielākajām subsīdijām pasaulē, bet līdz ar jauno kārtību tas varētu mainīties par labu centralizētai lauksaimniecībai.

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+