Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
10. aprīlis, 2015
Drukāt

VIDEO: Norvēģu “zemnieku protesta dziesmiņa” kļūst par interneta hitu

norvegija_klips1

Norvēģijā par īstu interneta hitu kļuvusi dziesmiņa, kas sākotnēji iecerēta kā nopietnu interneta debašu sastāvdaļa par lauksaimniecības nākotni valstī, vēsta raidsabiedrība BBC.

Zaļos darba kombinezonos tērptās meitenes, kuras kādā no klipa epizodēm trenkā lauksaimniecības ministres līdzinieci, ir universitātes studentes – kora “Pikekoret IVAR” – dziedātājas.

Dziesma “Norge trenger bonden” (“Norvēģijai vajadzīgs zemnieks”) īsā laikā skatīta vairāk nekā 163 000 reižu. Klipā meitenes brauc ar traktoru, baro govis un mielojas ar hamburgeriem, bet ir skaidrs arī politiskais vēstījums – dziesmā ir vārdi: “Vairākas paaudzes rūpējušās par fermām, bet valdības reformas izjauc šīs normas. Lūdzu, vai varētu nomainīt valdību šajā valstī?”

Norvēģijas valdība beidzamajā laikā izskatījusi vairākus likumprojektus, no kuriem ieguvēji būtu lielfermu īpašnieki, bet ciestu mazie zemnieki.

Norvēģijā līdz šim zemnieki saņēma vienas no lielākajām subsīdijām pasaulē, bet līdz ar jauno kārtību tas varētu mainīties par labu centralizētai lauksaimniecībai.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (9)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (8)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+