Mobilā versija
+4.1°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
10. aprīlis, 2015
Drukāt

VIDEO: Norvēģu “zemnieku protesta dziesmiņa” kļūst par interneta hitu

norvegija_klips1

Norvēģijā par īstu interneta hitu kļuvusi dziesmiņa, kas sākotnēji iecerēta kā nopietnu interneta debašu sastāvdaļa par lauksaimniecības nākotni valstī, vēsta raidsabiedrība BBC.

Zaļos darba kombinezonos tērptās meitenes, kuras kādā no klipa epizodēm trenkā lauksaimniecības ministres līdzinieci, ir universitātes studentes – kora “Pikekoret IVAR” – dziedātājas.

Dziesma “Norge trenger bonden” (“Norvēģijai vajadzīgs zemnieks”) īsā laikā skatīta vairāk nekā 163 000 reižu. Klipā meitenes brauc ar traktoru, baro govis un mielojas ar hamburgeriem, bet ir skaidrs arī politiskais vēstījums – dziesmā ir vārdi: “Vairākas paaudzes rūpējušās par fermām, bet valdības reformas izjauc šīs normas. Lūdzu, vai varētu nomainīt valdību šajā valstī?”

Norvēģijas valdība beidzamajā laikā izskatījusi vairākus likumprojektus, no kuriem ieguvēji būtu lielfermu īpašnieki, bet ciestu mazie zemnieki.

Norvēģijā līdz šim zemnieki saņēma vienas no lielākajām subsīdijām pasaulē, bet līdz ar jauno kārtību tas varētu mainīties par labu centralizētai lauksaimniecībai.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+