×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. februāris, 2018
Drukāt

“Norvik banka”: Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus un piespiedis atmazgāt Krievijas naudu (33)

Foto - LETAFoto - LETA

No kreisās - Olivers Bramvels un Grigorijs Guseļņikovs

Pirmajā rindkopā precizēts informācijas avots

“Norvik bankas” lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs intervijā aģentūrai AP paziņojis, ka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes.

Kā ziņots, “Norvik banka” iesniegusi Pasaules Bankas (PB) starptautiskajā arbitrāžā prasību pret Latvijas valsti, kurā apgalvots, ka kāda “augsta ranga Latvijas amatpersona” esot centusies izspiest no bankas kukuļus, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli.

“Norvik bankas” valdes priekšsēdētājs Olivers Bramvels AP apliecinājis, ka prasībā minētā amatpersona esot Rimšēvičs.

Foto AP/Scanpix
Avots: TT NYHETSBYRÅNFoto AP/Scanpix Avots: TT NYHETSBYRÅN

Rakstā minētā fotogrāfija

Arī “Norvik bankas” lielākais akcionārs, Lielbritānijā dzīvojošais krievu izcelsmes uzņēmējs Grigorijs Guseļņikovs AP apstiprinājis, ka minētā amatpersona ir Rimšēvičš, kā arī apgalvojis, ka Latvijas Bankas prezidents un ar viņu saistītas personas esot prasījušas “Norvik bankai” atmazgāt no Krievijas nākušus līdzekļus.

Guseļņikovs apgalvojis, ka Rimšēvičs ar starpnieku palīdzību regulāri pieprasījis kukuļus kopš 2015.gada, draudot pretējā gadījumā pret “Norvik banku” vērst sankcijas. “Tādi ir spēles noteikumi” Latvijā, izteicies Guseļņikovs.

Guseļņikovs ar Rimšēviču pirmo reizi ticies 2015.gadā. Sākotnēji viņš ticis iepazīstināts ar Renāru Kokinu, kas stādīts priekšā kā cilvēks, kurš labi pārzinot Latvijas politisko un tiesisko sistēmu.

Kokins viņu uzaicinājis uz tikšanos kādā savrupnamā Rīgas pievārtē, kur brīdi vēlāk ieradies arī Rimšēvičs, kas atnācis kājām.

Latvijas Bankas prezidents esot Guseļņikovam sacījis, ka viņš varot “Norvik bankas” īpašniekam palīdzēt, jo Finanšu un tirgus kapitāla komisija (FKTK), kas veic banku darbības uzraudzību, esot viņam lojāla iestāde.

Vienīgais, kas Guseļņikovam jādara, esot jāsadarbojas ar Kokinu, AP stāstījis “Norvik bankas” īpašnieks.

Rimšēvičs pēc desmit minūtēm esot aizgājis, bet Kokins uz papīra gabaliņa uzrakstījis: “100 000 mēnesī”.

Kokins neesot lietojis vārdu “maksāt”, bet norādījis, ka visas bankas Latvijā “sadarbojas” šādā veidā.

Pēc šīs tikšanās Guseļņikovs izlēmis nemaksāt, jo baidījies, ka, vienreiz samaksājot, viņš kļūs par pastāvīgas izspiešanas upuri.

Viņš arī nav atbildējis uz Kokina zvaniem un īsziņām.

Aptuveni gadu vēlāk Guseļņikova brālis uzaicinājis viņu uz kāda jauna drauga dzimšanas dienu, un izrādījies, ka šis draugs ir Kokins, kurš atkal mēģinājis pārliecināt Guseļņikovu “sadarboties”.

Nākamo nedēļu laikā Guseļņikovs centies turēties pretī, taču katru reizi, kad viņš atteicies, “Norvik bankai” nācies sastapties ar jaunām regulatora radītām problēmām.

Guseļņikovs apgalvo, ka laika gaitā vēl vairākas reizes ticies ar Rimšēviču un Kokinu un ar katru reizi Rimšēvičs kļuvis arvien nepacietīgāks un draudējis, ka gadījumā, ja Guseļņikovs “nesadarbosies”, “Norvik banka” tiks izspiesta no biznesa.

Guseļņikovs AP apgalvojis, ka Kokins ne tikai centies izspiest kukuļus, bet pieprasījis arī atmazgāt Krievijas naudu.

Vienā no tikšanās reizēm Kokins piedāvājis caur “Norvik banku” pārskaitīt 100 miljonus dolāru no Krievijas, par ko Guseļņikovs varētu paturēt miljonu dolāru no šīs summas.

Guseļņikovs stāsta, ka pārskaitījumu no Krievijas būtu veicis Germans Milušs, kura piederošā BMW autoveikala labā strādājis Kokins.

Milušs 2007.gadā Latvijā tika notiesāts par politiķu kukuļošanu, taču viņam izdevās aizbēgt uz ārvalstīm, un viņš tika izsludināts starptautiskajā meklēšanā.

2017.gadā Milušs tika aizturēts Kiprā, kur viņš ieradās no Maskavas, taču uz tiesas sēdi par izdošanu viņš neieradās un atkal izsludināts starptautiskajā meklēšanā.

Saskaņā ar AP rīcībā esošiem robežšķērsošanas datiem Kokins no Maskavas izlidojis uz Kipru, īsi pirms Milušs neieradās uz viņam nozīmēto tiesas sēdi.

AP rīcībā esošā informācija, kas gan pagaidām nav guvuši neatkarīgu apstiprinājumu, liecina, ka Kokins kopš 2010.gada aptuveni reizi mēnesī devies uz Krieviju, kur reizēm uzturējies tikai dažas stundas.

Šie dati liecina, ka arī Rimšēvičs pēdējo gadu laikā regulāri apmeklējis Krieviju, kur kopš 2010.gada viņš pabijis vismaz astoņas reizes.

Vairums no šīm vizītēm gan bijušas pirms Latvijas pievienošanās eirozonai un pirms Eiropas Savienības (ES) sankciju noteikšanas pret Maskavu, reaģējot uz iebrukumu Ukrainā.

Pēc tam Rimšēvičs uz Krieviju sācis ceļot caur Baltkrieviju.

2010.gadā Rimšēvičs uz Krieviju devies, šķiet, lai piedalītos medībās, kā var spriest pēc AP rīcībā esošajām fotogrāfijām, kurās viņš redzams saviesīgā atmosfērā kopā ar Dmitriju Piļščikovu, Krievijas Informāciju tehnoloģijas izpētes institūta vadītāju. Šis institūts ir valstij piederošs militāro tehnoloģiju uzņēmums, kas pakļauts ASV sankcijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem ( t.sk. – privāti ) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. nē nu es nesaprotu patiešām

  nu paskaidrojiet man – Norvik apgalvo, ka tieši un koknkrēti Rimšēvics no viņiem izpiedis naudu un spiedis naudu atmazgāt – par šo paziņojumu – cik es ssaprotu Ekonomikas policija ir sākusi izmeklēšanu –

  kāpēc par šo lietu Ekonomikas poliiccja klusi un mierīgi kaut ko sāk pētīt, kamēr par kādu senu notikumu , kurā vaino Rimševicu – KNAB sarīko šovu – kā saka – starptautiska mēroga – nu tā – es tiešām gribu saprast – jo tie n m saeimā , valdībā, tiesību institūcijās mums neko neskaidro – mēs viņiem esam stulbāki par cērpjamām aitām –

  – neviens neko neskaidro – bet mēs gribam saprast kas notiek Latvijā

 3. Anderss Fogs Rasmusens (dāņu: Anders Fogh Rasmussen, izrunā: [ˈɑnɐs ˈfɔʊ̯ˀ ˈʁɑsmusn̩]; dzimis 1953. gada 26. janvārī) ir dāņu politiķis, bijušais NATO ģenerālsekretārs (2009—2014) un Dānijas labējo koalīcijas valdību premjerministrs (2001—2009).

  2018. gada janvārī Anderss Fogs Rasmusens kļuva par Latvijā reģistrētās bankas Norvik Banka padomes priekšsēdētāja vietnieku.

 4. Sen bija laiks samazināt banku skaitu Latvijā, lai nesavairotos tādi mūsu valstij naidīgi “Norvik bankas” īpašnieki .

 5. Banking crises cast shadow over Latvia financial landscape…

 6. Banking crises cast shadow over Latvia financial landscape

 7. Guseļņikovam sejā labsajūta kā pēc labi padarīta darba. Bramvels kā jau ārzemnieks, anglis, ir labs piesegums, īpaši, ja vēl par to labi samaksā. Tiklīdz sāks nākt laukā visas šmuces, būs pirmais, kas aizlaidīsies krūmos!! Neticu nevienam viņu vārdam! Bandītu banka, tādai bankai jau sen bija jāuzliek iemaukti!

 8. Droši vien jau Norvik iepludinājis Latvijas finanšu sistēmā naudas līdzekļus, lai ziedotu naudu prokrieviski domātām persnonām…

 9. tas nu gan pēc murgu gabala izklausās

 10. Nezinu-vainīgs vai nevainīgs-tikai Latvijā neviens no “biezajiem un lielajiem”nav notiesāts ,tiesāšanās velkās gadiem un beidzot-noilgums.

 11. Nezinu-vainīgs vai nevainīgs-tikai Latvijā neviens no “biezajiem un lielajiem”nav notiesāts ,tiesāšanās velkās gadiem un beidzot-noilgums.

 12. Labi vien ir, ka pāršāvuši.

 13. Nu jau aizmirsušies un melojot pāršāvuši pār strīpu

 14. Putninam buritis ar driz kritis ciet

 15. Nē man nav ko teikt! No koment☻

 16. Nē man nav ko teikt! No koment☻

 17. Turaties pie veciem niķiem jebšu Kremlis palīdz cenzēt?Pretīgi,ja nebūtu tik skumji.Vai tad nu jau arī jūs pārpirkuši KF troļļi?

 18. Visas tās Guseļņikova murgu atklāsmes ir milzīgas pupu mizas!Kāda velna pēc jāraksta uz papīriņa ja ir mobīlais?Varat iedomāties KĀ sīkais Rimševičs tanī krievu bandītu barā draud Guseļņam?Kapēc tieši tagad tāda atklāsme kad viņa družbaniem no AB.LV bankas draud šmuce?Kapēc Kokins ja minēts CITS starpnieks.Šis Gusjas raudiens atgādina prastu,lētu ,nekvalitatīvu ainiņu no krievu sliktākajām mazbudžeta filmām.Neaprejiet vēl Rimševiču,jo pēdejais gailis nav dziedājis un sēž laktā.L.Lapsam labs raksts Pietiek.com kam es piekrītu.Krievijas scenārijs lai diskriditētu,nomelnotu Latviju.Neizslēdzu arī Hūti un viņa kadru Putniņu.
  Ko teiksiet L.A. džentelmeņi?

  • Jā, izskatās pēc hibrīdām aktivitātēm.

  • Piekrītu!
   Pamazām kaislības rimst un skaidri iezīmējas, kam visa šī jezga izdevīga. Kā gan tas gadījās, ka visi pēkšņi bija aizmirsuši par tiesisku valsti, kurā bez tiesas sprieduma var kādu pasludināt par vainīgu.
   Šī fotogrāfija gan parāda to, ka Rimšēvičs ne vienmēr ir izvēlējies kompāniju, ar ko kopā sēdēt pie viena galda. Šo intelekta neapgrūtināto (nevaru izvēlēties politiski korektu šo seju apzīmējumu) sabiedrībā atrasties ir nožēlojami.
   Nu ko, tie, kas šo jezgu īstenojuši, var berzēt rokas. Izdevās. KGB paņēmieni dažkārt vēl joprojām nav pārspēti.

  • pamelai viss prātiņš silikonā sagājis! tādās sarunās NEVIENS nelieto mobilo, jo mobilos NOKLAUSĀS!

 19. …un karteatvijalabt banku-to es saprotu-LATVijA…

 20. Melnīgsnēja zīlniece Štokmaņa tunelī man pačukstēja, ka galvenā liecinieka īstais uzvārds, iespējams, esot Fufeļņikovs …

 21. Un ietekmes karos “faktus” uzbur pēc vajadzības arī lai uzsāktu izmeklēšanu tā vājinot pretestību.

 22. ir 0% ticamība. Tikai tagad pēc vajadzības, šāda fantastika tiek uzcepta. Krievijas simtkājs ložńā visūr ar savu indi.

 23. Redz, viss noskaidrojās. Nebūtu starptautiska banka bet kāds no Latvijas, pieprasītu vēl.

 24. tik daudz banku nevajag. Ražošanu vajag, darbu cilvēkiem un cilvēkcienīgas vecumdienas

 25. Ja tas viss taisnība, tad cien. Sudrabas kundzes izbazunētā krievijas padarīšana ir tikai pupu mizas. Mēs tikai bļaustamies, ka saskaņa vai krievi nāk, kur augšas gals ar tiem sadarbojas bez emocijām. Un tas nudien nav vienīgais, tādi brāļi atradīsies kaut vai tai pašā sābiņā. Par Rimšēvicu sen vajadzēja zināt sābiņam, nevis ķerstīt internetā puišeļus, kas netā izteicies. Ne velti Sudrabai nedeva pielaidi valsts noslēpumam, būtu vēl šo to tā izvilkusi tīrā ūdenī. Un kā dosi pielaidi, ja netieši, tad aplinki sābiņu aiz diedziņiem tā pati Maskava droši vien rausta. Ne velti 30 gadus ar tiem čekas maisiem pļurinās. Un noziedznieku morāle arī nostiprināta valstiskā līmenī. Esi tiesāts vai čekists tas ir valsts noslēpums.

 26. Tauta atļāva bijušajiem komunistiem un čekistiem palikt pie varas brīvajā Latvijā,un tagad visu laiku brēc,cik grūti dzīvot,daudzi emigrē.Savādāk nemaz nevarēja būt!Vai tad visi reņģēdāji domāja,ka komunisti un čekisti uzcels labklājību?

 27. Pec ES likumiem komerciala darbiba ja ta apdraud valsts ieksejo vai arejo drosibu skaitas valsts nodeviba.Ilgadejs cietumsods ar mantas konfiskaciju.Ja atbildigas institucijas un atseviskas personas neizpilda likumus,ta ta ir aktiva noziegumu un noziedzinieku atbalstisana.Valsts nodeviba.

 28. Ja pieminēts Kokins, tad taisnība vien būs, diemžē…

Draugiem Facebook Twitter Google+