Latvijā
Politika

“Norvika bankas” aktivitātes ir provokācija un vēršanās pret Latviju, paziņo premjers un finanšu ministre32


Premjers Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece Ozola
Premjers Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece Ozola
Foto – Ieva Čīka/LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) AS “Norvika banka” vadības aktivitātes ārvalstu medijos uzskata par provokāciju un vēršanos pret valsti.

Šodien pēc Ministru kabinets sēdes Kučinskis žurnālistiem atzina, ka “tas, ko “Norvik banka” patlaban dara, ir provokācija”. Pēc Kučinska teiktā, tā ir vēršanās pret valsti.

Pēc premjera domām, bankas vadības aktivitātes ir vērstas uz viņa paša interesēm.

Arī Reizniece-Ozola sacīja, ka “Norvik bankas” vadības sacītais ārvalstu medijiem, ir uztverams kā Latvijas nomelnošana.

“Tas, kas vakar notika starptautiskajā publiskajā telpā, ir uztverams kā aktīva Latvijas nomelnošana. Ja kāds mana nelikumības, tam ir jāvēršas tiesībsargājošajās institūcijās, nevis jāizvērš PR [sabiedrisko attiecību] kampaņa,” pauda ministre.

Reizniece-Ozola piebilda, ka “Norvik bankas” vadības aktivitātes ir uztverama kā provokācija un, iespējams, tā ir daļa taktikas starptautiskajā tiesvedībā ar Latvijas valsti.

Kā ziņots, “Norvik bankas” lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs intervijā aģentūrai AP paziņoja, ka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs tur aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un saņemšanu, gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes.

Rimšēvičs šos apgalvojumus kategoriski noliedz un uzskata, ka Guseļņikovs šādi cenšas ietekmēt Latvijas valsti, lai panāktu savu uzvaru prasībā par 200 miljoniem eiro.

Pēc aktīvu apmēra “Norvik banka” 2017.gada septembra beigās bija astotā lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati. “Norvik bankas” akciju kontrolpaketes īpašnieks ir Grigorijs Guseļņikovs.

LA.lv