×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. februāris, 2018
Drukāt

“Norvika bankas” aktivitātes ir provokācija un vēršanās pret Latviju, paziņo premjers un finanšu ministre (32)

Foto - Ieva Čīka/LETA Foto - Ieva Čīka/LETA

Premjers Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece Ozola

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) AS “Norvika banka” vadības aktivitātes ārvalstu medijos uzskata par provokāciju un vēršanos pret valsti.

Šodien pēc Ministru kabinets sēdes Kučinskis žurnālistiem atzina, ka “tas, ko “Norvik banka” patlaban dara, ir provokācija”. Pēc Kučinska teiktā, tā ir vēršanās pret valsti.

Pēc premjera domām, bankas vadības aktivitātes ir vērstas uz viņa paša interesēm.

Arī Reizniece-Ozola sacīja, ka “Norvik bankas” vadības sacītais ārvalstu medijiem, ir uztverams kā Latvijas nomelnošana.

“Tas, kas vakar notika starptautiskajā publiskajā telpā, ir uztverams kā aktīva Latvijas nomelnošana. Ja kāds mana nelikumības, tam ir jāvēršas tiesībsargājošajās institūcijās, nevis jāizvērš PR [sabiedrisko attiecību] kampaņa,” pauda ministre.

Reizniece-Ozola piebilda, ka “Norvik bankas” vadības aktivitātes ir uztverama kā provokācija un, iespējams, tā ir daļa taktikas starptautiskajā tiesvedībā ar Latvijas valsti.

Kā ziņots, “Norvik bankas” lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs intervijā aģentūrai AP paziņoja, ka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs tur aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un saņemšanu, gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes.

Rimšēvičs šos apgalvojumus kategoriski noliedz un uzskata, ka Guseļņikovs šādi cenšas ietekmēt Latvijas valsti, lai panāktu savu uzvaru prasībā par 200 miljoniem eiro.

Pēc aktīvu apmēra “Norvik banka” 2017.gada septembra beigās bija astotā lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati. “Norvik bankas” akciju kontrolpaketes īpašnieks ir Grigorijs Guseļņikovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Melna un maziņa - uzmini nu, kas tā tāda!? Atbildēt

  Šitā ir čista pravakācija!! Atkal maskaļi vainīgi! Vai tik tā nebūs rižās Taņkas simetriskā atbilde skolu reformai? Naudu vai dzīvību, kā sacīt jāsaka …

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem ( t.sk. – privāti ) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Kāpēc jāmelo? Norvik bankai ir visvairāk klientu apkalpošanas punktu Latvijā, tai ir arī filiāles visā Eiropā un korespondētājbanku tīkls visā pasaulē. Un tādam konglomerātam Latvija ar 2 milj. iedzīvotāju ir pārāk sīka vienība, lai riskētu aptraipīt savu reputāciju banālā apmelošanas kampaņā!

 4. Rimševičam ir aizdomās turamā statuss. Ko tas nozīmē, skaidro Kalnmeijers. Tas ir uz kādiem pierādījumiem balstīts PIEŅĒMUMS, ka Rimšēvičs varētu būt vainīgs! Bet saskaņā ar pretrunas likumu – tikpat lielā mērā varētu būt arī nevainīgs! Kuri ir tie pierādījumi – tos KNAB tura aiz atslēgas. Visticamāk tie paši Guseļņikova apgalvojumi (bez faktu seguma), kas nāk no Norvik bankas. Bromvels apgalvo, ka visi materiāli ir nodoti KNAB, tātad Rimševiča lietai ir vistiešākais sakars ar Norvik banku. Bet Kučinskis šo faktu
  publiski noliedz. Kāpēc? Vai tā nav pasūtījuma lieta?

 5. Jūs, abi divi, atbildiet uz jautājumu: Vai tas, ka zviedru bankas atņēma cilvēkiem viena kredīta dēļ visu, pilnīgi visu, tā nebija vēršanās pret Latviju, pret Latvijas tautu? Nekur Eiropā tā neijakā Latvijā! Jūs abi to piesedzāt!!!!!! Paskatieties spoguli un atbildiet sev: kas jūs esat?

 6. Tu melo ! Straume no KNABja skaidri un gaiši visai pasaulei, caur SNN paziņoja, ka godīgie krievu oligarhi nav vainīgi šajā lietā un tiem nav nekāda sakara ar Rimševiča problēmam. Pirms melot, Māri, Tu saskaņo savus melus ar savu šefu Straumi. Sarunājuši ? Savadāk slikti, ka Jūs par savu uzskatu atšķirību nezināt.

 7. Man šķiet, ka “Norvik bankas” lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs pats cenšas kautko izspiest.

 8. Vakar abi dziedāja citu dziesmu. Reizniece laikam atcerējās, kā bija viņas Ozolam, kad tiešā tekstā viņš tika nosaukts kā kukuļa pieprasītājs. Tā lieta apklusa…
  Ja nu kādam jāatkāpjas – tad abiem šiem kažoku mainītājiem. Par savu šefu gan viņi saka, ka līdz tiesai nesauks par vainīgu, Rimševicam pieprasīja tūlīt atkāpties. Kāpēc?!. Kauns! Kur ir pierādījumi?

 9. Rimšēvičs kukuļus?Ak,ne mūžam!!!!!!Kā arī visi citi,nē,nē ,nē.Visi tēlo,krievu bizness Latvijā rullē un visi izliekās kā tā nav,jā un dziesmas katru dienu mainās.Multenīte.

 10. Bij kaut kad kaut kas taads : “„Rēgs klīst pa Eiropu – komunisma rēgs”” –
  Tgd Jeurokomisionga ( Jevrobankas … : D ) … kas NOPIETNI NOMAAC VIETEEJOS SEERGUS !

 11. Vai tad ir vēl kāds, kas to nav sapratis? Tad kāpēc KNAB pēkšņi aizliedz Rimšēvicam izbraukt no valsts un pildīt Latvijas Valsts bankas prezidenta pienākumus? Kuri tad ir tie pēkšņi atklātie pierādītie fakti?

 12. nodevēju cienīga rīcība

 13. Korupcijas aizstāvji.

 14. Nevajag zagt, ņemt kukuļus un piedalīties citās shēmas, tad nebūs iemesla provokācijam

  • ar likumu aplaupitais Atbildēt

   tiesi ta ja pasi nezagtu,nenemtu kukulus un neshemotu tad neka tada nebutu pie jums tikt un sodit parastam cilvekam ir neiespejami tapec jus apzogat audstakos eselonos,bet parastu cilveku ja vins ir parkapis nehausam kadu likumu jus aplaupat.ka ta driks ja cilveks ir gatavs maksat soda naudu jusu kalpi nebridinot ielien privata konta un nonem visu soda naudu + lzti vel 1000e pa virsu.jums neinterese ka cilvekam talak dzivot un kur vins nems to naudu tad sedinat uz procentiem,keraties pie ipasumiem nezeligi laupiraji ar reketu 90 vareja sarunat,bet ar jums ne.

 15. kādi lietišķie pierādījumi atrasti kratīšanas rezultātā ?
  ja nekā nav , tad kārtējā afēra ! un kā svešzemju banku aferisti var nomelnot Latviju ? viņi NAV mums
  piederīgi …

 16. Uz kāda pamata KNAB var aizturēt un ievietot apcietinājumā vienu no valsts vadošajām personām bez nopietniem pierādījumiem? Vai kremlis to lika?

 17. kučinksi un reizniece-ozola – atkāpieties!

 18. Nākošais Latvijas prezidents Rimševiča kungs. Turaties un nepadoties vēl Jums daudzi latvieši.
  Lai saprāts un Latvija gavilē. Mēs par Jums.

 19. Rimšēvica arests ir kārtējais Krievijas izspēlētais informatīva kara rezultāts un mūsu valsts dienesti paši ar savām rokām, bez kārtīgas analīzes uzkāpuši uz Krievijas izspēlētās kārts, lai grautu mūsu valsts starptautisko prestižu. Vai tiešām pat valstiskās struktūras nav izpētījušas un analizējušas šis iespējas un nepārdomāti spējušas rīkoties pašas pret savas valsts prestiža jautājumiem? un tā vienkārši bez apdoma vainojot Latvijas valsts banku Krievijas naudas atmazgāšanā un kukuļu izspiešanā, pie tam vēl daudzkārtējā? Fantastiski naivi no valsts iestāžu spēka struktūru puses – taisīt kārtējo “spožo” iznācieni bez daudz dziļākas analīzes.

 20. ja īpašnieks būtu kāds žīds, viss butu ok,bet te krievs un uzreiz provokācijas

 21. Rimšēvica arests ir kārtējais Krievijas izspēlētais informatīva kara rezultāts un mūsu valsts dienesti paši ar savām rokām, bezt kārtīgas analīzes uzkāpuši uz Krievijas izspēlētās kārts, lai grautu mūsu valsts starptautisko prestižu. Vai tiešām pat valstiskās struktūras nav izpētījušas un analizējušas šis iespējas un nepārdomāti spējušas rīkoties pašas pret savas valsts prestiža jautājumiem? un tā vienkārši bez apdoma vainojot Latvijas valsts banku Krievijas naudas atmazgāšanā un kukuļu izspiešanā, pie tam vēl daudzkārtējā? Fantastiski naivi no valsts iestāžu spēka struktūru puses – taisīt kārtējo “spožo” iznācieni bez daudz dziļākas analīzes.

 22. ko tad kučinskis un šitā ministrene prasīja, lai Rimšēvics atkāpjas??? tagad kučinskim un šitai ministrenei jāatkāpjas!!!!

 23. Vakar solija samaksat.Laikam uzmeta?

 24. Nu ko – var apsveikt Krievijas specdienestus – šoreiz tie ir labi izplānojuši un izskatās ka sekmīgi veikuši uzbrukumu šoreiz Latvijas finanšu sistēmai!!! Tāds ir modernais karš, bet vai mēs esam tam gatavi?

 25. vakar bija cita dziesma

Draugiem Facebook Twitter Google+