×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

Nosaka administratīvo atbildību par “spaisa” lietošanu

Ilustratīvs attēls. Foto - ShutterstockIlustratīvs attēls. Foto - Shutterstock

Par jaunas psihoaktīvas vielas jeb tā dēvēto “spaisu” lietošanu varēs izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu līdz 280 eiro. Piemērojot sodu, personu vienlaikus rakstiski brīdinās par kriminālatbildību, ja tā gada laikā atkārtoti izdarīs šādu pārkāpumu.

To paredz Saeimas ceturtdien galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK). Tāpat administratīvā atbildība paredzēta par “spaisa” neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tos realizēt, informē Saeimas Preses dienestā.

Saeima jau grozījusi Krimināllikumu, paredzot kriminālatbildību par jaunu psihoaktīvu vielu neatļautu apriti un lietošanu, ja persona iepriekš brīdināta par kriminālatbildību. Par šādiem pārkāpumiem var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

“Šis ir pēdējais solis, 11.Saeimai noslēdzot darbu pie “spaisa” sērgas ierobežošanas. Šis rūpals ir nogājis pagrīdē un vairs nav iedomājams, ka kāds šādas apreibinošas vielas brīvi un oficiāli var tirgot. Būtiski samazinājies arī “spaisa” upuru skaits. Šīs vielas faktiski pielīdzinātas parastajām narkotikām un par to paredzēta brīvības atņemšana. Atbildība noteikta arī lietotājiem – sākumā administratīvs sods, bet, ja pārkāpums fiksēts atkārtoti gada laikā, iestāsies kriminālatbildība,” norāda Saeimas Juridiskās komisijas krimināltiesību apakškomisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (V).

Judins atgādina, ka vielas, kuras vēl nav iekļautas narkotisko vielu sarakstā, bet cilvēka veselībai var radīt līdzvērtīgus draudus, tiek definētas kā jaunas psihoaktīvās vielas. To apritei tiek uzlikts pagaidu aizliegums, par kura pārkāpšanu draud administratīvā un kriminālatbildība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+