×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. augusts, 2013
Drukāt

Nosaka ar eiro ieviešanu saistītās prasības kases aparātiem

LETALETA

Valdība šodien pieņēma ar eiro ieviešanu saistītos grozījumus noteikumos par kases aparātiem, nosakot, ka cenu paralēlās atspoguļošanas periodā kases čekos jānorāda darījuma kopsumma latos un eiro.

Obligātais paralēlās preču un pakalpojumu cenu atspoguļošanas periods sāksies trīs mēnešus pirms eiro ieviešanas dienas, tātad šā gada oktobrī, un ilgs sešus mēnešus pēc eiro ieviešanas dienas – līdz 2014.gada jūnija beigām.

Šajā laikā kases čekos un numurētās un Valsts ieņēmumu dienestā (VID) reģistrētās kvītīs darījuma kopsumma jānorāda latos un eiro, ievērojot Eiropas Savienības Padomes noteikto maiņas kursu un eiro ieviešanas kārtības likumā noteiktos noapaļošanas principus.

Ne visiem kases aparātiem ir tehniskas iespējas izpildīt minēto prasību, tāpēc valdība apstiprināja kases aparātu modeļu sarakstu, uz kuriem prasība netiks attiecināta. Eiro projekta vadītāja Dace Kalsone jau iepriekš skaidroja, ka šāda iespēja paredzēta, lai neizputinātu tirgotājus, kas lieto vecāka modeļa kases aparātus, kas nav pārprogrammējami.

Noteikumi paredz: ja kases aparāta tehniskās iespējas nenodrošina kases čekā darījumu kopsummas norādīšanu latos un eiro, kases aparāta lietotājs pēc pircēja pieprasījuma izdara papildu ierakstu kases čekā.

Minētā prasība par darījuma kopsummas norādīšanu latos un eiro netiks attiecināta arī uz tirdzniecības automātiem.

Eiro ieviešanas kārtības likums neparedz prasību VID reģistrētās biļetēs cenu paralēlās atspoguļošanas periodā darījuma kopsummu norādīt latos un eiro, līdz ar to šāda prasība nebūs. Paredzēts, ka biļetes, kurām cena un biļešu vērtības kopsumma ir norādīta eiro un kuras darījumu apliecināšanai sāks izsniegt no eiro ieviešanas dienas, VID var reģistrēt, sākot ar eiro ieviešanas dienu. Nodokļu maksātāji 2014.gada jūlija sākumā veiks grāmatiņās brošēto biļešu, kuru cena ir norādīta latos, inventarizāciju un anulēs tās.

Saskaņā ar eiro ieviešanas likumu paralēlā cenu atspoguļošana, izrakstot rēķinus, attiecas uz tiem rēķiniem, kas tiek izrakstīti privātpersonām, savukārt rēķiniem, ko uzņēmums izraksta juridiskām personām, nav obligāti nepieciešams norādīt divas paralēlās valūtas – latus un eiro.

Valdības šodien pieņemtie grozījumi attiecas uz nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietotājiem un apkalpojošiem dienestiem. Saskaņā ar VID rīcībā esošo informāciju patlaban ir 104 apkalpojošie dienesti, aptuvenais lietotāju skaits – 40 000.

Kā ziņots, Latvija 2014.gadā kļūs par 18.eirozonas valsti. Pāreja no latiem uz eiro notiks saskaņā ar kursu – viens eiro ir 0,702804 lati jeb 1,42 eiro par vienu latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+