Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
3. marts, 2016
Drukāt

Nosaka, cik biedriem jābūt partijā, lai varētu piedalīties vēlēšanās

Foto: LETAFoto: LETA

Tām partijām vai partiju apvienībām, kuras vēlas piedalīties Saeimas vēlēšanās un Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, turpmāk būs jābūt vismaz 500 biedriem. To paredz Saeimā ceturtdien, 3.martā, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā, Eiropas parlamenta vēlēšanu likumā un Politisko partiju likumā. 

Grozījumi arī paredz, ka Saeimas vēlēšanās var startēt tikai tāda partija vai partiju apvienība, kas dibināta ne vēlāk kā vienu gadu pirms vēlēšanām. 

Patlaban politisko partiju dibinātāju skaits nedrīkst būt mazāks par 200, un izmaiņas nepieciešamas, lai paaugstinātu politisko partiju leģitimitāti, norādīts likumprojektu anotācijā. 

Grozījumi arī paredz, ka partijai savos statūtos būs jānosaka kārtība, kādā tās biedrs var pieprasīt attiecīga jautājuma iekļaušanu partijas biedru sapulces darba kārtībā. Grozījumu autori pauž, ka tas palielinās partijas ierindas biedru iespēju ietekmēt partijas darba kārtību. 

Izmaiņas likumos rosinātas, ņemot vērā bijušā Valsts prezidenta Andra Bērziņa likumdošanas iniciatīvu politisko partiju sistēmas pilnveidošanai.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (15)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+