Mobilā versija
+6.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
3. marts, 2016
Drukāt

Nosaka, cik biedriem jābūt partijā, lai varētu piedalīties vēlēšanās

Foto: LETAFoto: LETA

Tām partijām vai partiju apvienībām, kuras vēlas piedalīties Saeimas vēlēšanās un Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, turpmāk būs jābūt vismaz 500 biedriem. To paredz Saeimā ceturtdien, 3.martā, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā, Eiropas parlamenta vēlēšanu likumā un Politisko partiju likumā. 

Grozījumi arī paredz, ka Saeimas vēlēšanās var startēt tikai tāda partija vai partiju apvienība, kas dibināta ne vēlāk kā vienu gadu pirms vēlēšanām. 

Patlaban politisko partiju dibinātāju skaits nedrīkst būt mazāks par 200, un izmaiņas nepieciešamas, lai paaugstinātu politisko partiju leģitimitāti, norādīts likumprojektu anotācijā. 

Grozījumi arī paredz, ka partijai savos statūtos būs jānosaka kārtība, kādā tās biedrs var pieprasīt attiecīga jautājuma iekļaušanu partijas biedru sapulces darba kārtībā. Grozījumu autori pauž, ka tas palielinās partijas ierindas biedru iespēju ietekmēt partijas darba kārtību. 

Izmaiņas likumos rosinātas, ņemot vērā bijušā Valsts prezidenta Andra Bērziņa likumdošanas iniciatīvu politisko partiju sistēmas pilnveidošanai.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+