Mobilā versija
-2.8°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
3. marts, 2016
Drukāt

Nosaka, cik biedriem jābūt partijā, lai varētu piedalīties vēlēšanās

Foto: LETAFoto: LETA

Tām partijām vai partiju apvienībām, kuras vēlas piedalīties Saeimas vēlēšanās un Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, turpmāk būs jābūt vismaz 500 biedriem. To paredz Saeimā ceturtdien, 3.martā, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā, Eiropas parlamenta vēlēšanu likumā un Politisko partiju likumā. 

Grozījumi arī paredz, ka Saeimas vēlēšanās var startēt tikai tāda partija vai partiju apvienība, kas dibināta ne vēlāk kā vienu gadu pirms vēlēšanām. 

Patlaban politisko partiju dibinātāju skaits nedrīkst būt mazāks par 200, un izmaiņas nepieciešamas, lai paaugstinātu politisko partiju leģitimitāti, norādīts likumprojektu anotācijā. 

Grozījumi arī paredz, ka partijai savos statūtos būs jānosaka kārtība, kādā tās biedrs var pieprasīt attiecīga jautājuma iekļaušanu partijas biedru sapulces darba kārtībā. Grozījumu autori pauž, ka tas palielinās partijas ierindas biedru iespēju ietekmēt partijas darba kārtību. 

Izmaiņas likumos rosinātas, ņemot vērā bijušā Valsts prezidenta Andra Bērziņa likumdošanas iniciatīvu politisko partiju sistēmas pilnveidošanai.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+