Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
17. decembris, 2013
Drukāt

Nosaka kārtību, kā piemēros 5% subsidētās elektrības nodokļa likmi

kutsmesli2

Valdība otrdien apstiprināja kārtību, kā piemērot samazināto – 5% – subsidētās elektroenerģijas nodokļa (SEN) likmi lauksaimniekiem, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabineta sēdē.

Saskaņā ar Zemkopības ministrijā (ZM) sniegto informāciju nodokļa maksātājus, kuri ir tiesīgi apliekamajiem ienākumiem piemērot SEN likmi 5% apmērā, administrēs un kontrolēs Lauku atbalsta dienests (LAD).

Noteikumi paredz, ka nodokļa maksātājam LAD būs jāiesniedz pirmreizējā deklarācija, pierādot elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanas procesa atbilstību SEN likmes piemērošanai. Nodokļa maksātāji varēs iesniegt LAD pirmreizējo deklarāciju jau ar 2014.gada 2.janvāri, lai atviegloto nodokļa likmi varētu piemērot jau ar nākamo taksācijas periodu.

Tā kā nodokļa taksācijas periods ir viens kalendārais mēnesis, noteikumi paredz, ka nodokļa maksātājam piecu dienu laikā pēc taksācijas perioda beigām būs jāiesniedz LAD informācija, lai dienests varētu izvērtēt nodokļa maksātāja taksācijas periodā izpildīto prasību un veikto darbību atbilstību SEN likmes piemērošanai. LAD ne retāk kā vienu reizi mēnesī būs jāapseko vismaz 1% nodokļa maksātāju, kam tiks piemērots atvieglotais SEN nodokļa režīms.

Noteikumi stāsies spēkā 2014.gada 1.janvārī.

Jau rakstīts, ka no nākamā gada tiks ieviests SEN. Jaunajam nodoklim noteiks trīs likmes – 15%, 10% un 5%.

Dabasgāzes stacijām tiks piemērota augstākā likme – 15%, atjaunojamo energoresursu stacijām – 10%, savukārt mazākā 5% likme būs stacijām, kas nodrošina ar siltumenerģiju centralizētās sistēmas un kur nodokļa likmei ir tieša ietekme uz siltumenerģijas gala tarifu lietotājam. Tāpat 5% likme tiks piemērota ražotājiem, kas elektroenerģijas ražošanas procesā izmanto dzīvnieku izcelsmes blakusproduktus vai atvasinātus produktus un saražoto siltumenerģiju izmanto produkcijas ražošanai, kā arī tiem ražotājiem, kuri elektroenerģijas ražošanā izmanto koksnes biomasu un saražoto siltumenerģiju izmanto produkcijas ražošanai. Samazināta nodokļa likme būs arī ražotājiem, kas saražoto siltumu izmanto produkcijas ražošanai segtajās platībās.

Ar līdzekļiem, kas iegūti no SEN, paredzēts noturēt elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti pašreizējā līmenī, kā arī sniegt atbalstu dzīvokļa jautājumu risināšanā.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+