×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
18. janvāris, 2017
Drukāt

Nosaka sodu Elksniņam. Āboltiņa pamet sēdi (27)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien nolēma izteikt mutvārdu brīdinājumu deputātam Andrejam Elksniņam (“Saskaņa”) par parlamenta debatēs teikto, ka dažu cilvēku “pielikšana pie sienas” veicinātu valsts pārvaldes uzlabošanu.

Komisija ar balsu vairākumu vienojās, ka Elksniņš ir pārkāpis deputātu ētikas kodeksu. Ar nelielu pārsvaru deputāti nolēma izteikt mutvārdu brīdinājumu, nevis rakstveida brīdinājumu, paziņojot par to Saeimas sēdē un publicējot lēmumu “Latvijas Vēstnesī”.

Ar iesniegumu Ētikas komisijā vērsās “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa. Viņa šodien komisijas sēdē skaidroja, ka pārstāv visu frakcijas deputātu viedokli, ka šādi izteikumi nav pieļaujami. Politiķe uzsvēra, ka šādi vārdi, kas ir pretrunā ar cilvēktiesību un juridiskām normām, nav pieņemami demokrātiskā valstī.

Elksniņš sacīja, ka Ābotliņa nav tā, kas varētu runāt par ētiku, jo, “Vienotībai” esot pie varas, notikusi “absolūta valsts izzagšana”, nabadzības un korupcijas līmeņa pieaugums. Tāpat viņš norādīja, ka būtu jārunā par to, kā Āboltiņa iekļuva Saeimā.

Elksniņš arī uzsvēra, ka viņam ir tiesības paust savu viedokli, un cilvēku par to sodīt nevar. Deputāts piebilda, ka tas, kā viņa vārdi tiek traktēti ir atkarīgs no katra samaitātības pakāpes.

Savukārt Āboltiņa mudināja komisiju izvērtēt šo jautājumu pēc būtības un pameta sēdi.

Āboltiņa iesniegumā komisijai pauž, ka Elksniņš ar saviem izteikumiem nepārprotami norādījis uz nepieciešamību izrēķināties ar atsevišķiem cilvēkiem. Iesniegumā pausts, ka Elksniņa izteikumi ir pretrunā ar deputātu ētikas 8.pantu, kas nosaka, ka deputāts nelieto tādus izteikumus un neatbalsta tādu rīcību, ko var uztvert kā aicinājumu uz pretlikumīgu darbību, kā arī citiem Ētikas kodeksa pantiem.

Kā ziņots, Elksniņš debatēs par opozīcijas rosināto finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) demisiju kritizēja valdību un koalīcijas pārstāvjus, kas, viņaprāt, sēžot klusi un nedebatē, jo viņiem esot kauns. “Šādos brīžos man tiešām ir žēl, ka mēs, piemēram, neesam Ķīnā. Paņemtu profilakses pēc pāris nostādītu pie sienas, un mēs sāktu būvēt ceļus, sāktu būvēt rūpnīcas, un viss būtu pilnīgākā kārtībā. Mums būtu izaugsme,” turpināja deputāts.

Elksiņš bija gatavojies šodienas sēdei un sociālajos tīklos publicējis vēstījumu:

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. tāda histēriska dāmīte, diemžēl.

 2. ES un NATO Valsti Latvija kremla cekistu darboni ( SC) var atlauties nesoditi izlaupit Latvijas Valsts budzetu ar savu SIA palidzibu,organizet teroristu apmacibas “tuvejas arzemes “,izplatit savu propagandu un dezinformaciju Latvijas Valsts publiskaja telpa,un pat Saeime. Iepludinat Latvija kremla cekistu”investorus”, atklati pazinot par gatavosanos Valsts apversumam.Un tas viss ar “zalo” NATO ienaidnieku no Puzes bunkura atbalstu.

 3. “gaišajiem spēkiem” jāņem vērā, ka ienaidnieks sitīs precīzi
  un vienmēr sāpīgākajā vietā !!

 4. lai gan esmu pret jebkādu vardarbību, neko jau nepareizu Elksniņš nepateica par Vienotības valdīšanas laiku un Āboltiņas iekļūšanu saeimā. nu un tad, ka viņš ir krievs? kaut vai japānis, man vienalga -bet taisnība par izpostīto valsti viņam ir.

 5. elksnin tu tiesam esi baigais malacis nelauj sev dirst uz galvas

 6. čekas maisus vaļā ! Atbildēt

  Pietiek “pētīt” (lasi: vilcināties). Saeimā vēl tup un gaisu smacē vairāki čekisti un komūnisti.

 7. tādi elksniņi ir nākamie mussolīni

 8. LABAK LAI VIŅA PASAKA KA IELIDA SAEIMĀ UN CIK PAR TO VINA SAMAKSAJA.

 9. Un, kad Āboltiņa toreiz pie Saeimas nama ūjināja un

  ņirgājās par tautu,tas nebija cilvēktiesību un ētikas pārkāpums? Nav arī Āboltiņa jāsaukā par lapsu…bet vienkārši skatieties ,par ko un kādiem balsojiet!

 10. Nu labi ka ūūūūūjināšana nav ētikas pārkāpums..

 11. Elksniņam ir pilnīga patiesība.

 12. Politiķe uzsvēra, ka šādi vārdi, kas ir pretrunā ar cilvēktiesību un juridiskām normām, nav pieņemami demokrātiskā valstī.

  butu nu turejusi muti ciet riza lapsa

 13. elksnins pilnigi pareizi pateica tapec jau rizajai cukai no bailem plutenes pilnas vina zina kad bus viena no tam ko pieliks pie sienas

 14. Elksniņš ir NELIETIS.

 15. Sāktu visus ķidāt, vēlētos redzēt, kurš paliek nesodīts. “Aizver muti!” jau nu arī nav nekas cienīgs.

 16. Elksniņš jau laikus var izvēlēties vietu un sienu…

 17. latvietim Tukumā par līdzīgiem izteikumiem tiesas darbi,Elksniņam tikai ar pirkstu pakratija

 18. Domāju, ir skaidrs, ko AE domāja. Problēma ir tā, ka 21. gadsimts pieļauj nepārprotamu lietu pārprašanu…
  Man SĀ vietā būtu kauns tēlot idiotu, kāda viņa iesnieguma gaismā arī izskatās…

 19. Kamēr ētikas komisijas priekšsēdis būs SC bandas loceklis Orlovs, viņa partijas tovarisči var vcūkoties uz velna paraušanu,tāpat kā līdzbiedri no ZZS.Saeima degradējas ar gaismas ātrumu.Nu jau “idiots”ir kā epitets deputātam norma,Ķīnas komunistu lietu kārtošana ar “pielikšanu pie sienas”/ mēs zinām kas sekoja tam/,utt. Kā uzvedās Elksnis komisijā to redzējām,klupa virsū Āboltiņai nevis notika tas par ko bija dienas kārtība un Orlovs neaizrādīja !!!Jūs varat kaut iedomāties kas būs Saeimā,valdībā,ja varu sagrābs 2018.g.SC ar Putina palīdzību SC ,kā tas notika ar Trampu.
  Mēs nedrīkstam “uzspiest”krievam valsts val./ pēc 50+25 gadiem!/ ,BET MAN un latviešu tautai okupanti to turpina darīt arī šodien!!!Un kā PSRS laikos UZSPIEŽ okupantu !! val manai pamattautai!
  Valstiska mēroga ārprāts un necieņa pret pašu valsti !
  Cenzūra visur,latvietis nejūtas Vējoni,kā mājās !!!

  • Nu ko var ņemties ar to “uzspiež” krievu valodu”. Man neviens viņu neuzspiežu un ar krieviem runāju latviešu valodā un viņi ļoti labi saprot.
   Pie tam, es nerunāju ar viņiem latviešu valodā principa pēc, bet vienkārši runāju un viss. Ja nesaprot kādas nianses, man nav grūti arī krievu valodā pateikt.
   Angļu valodā drīkst, bet krievu, tas tabu?
   Katra valoda, kuru protam ir bagātība.

 20. Vai nevajadzētu teikt “pilnīgā kārtā”?

Draugiem Facebook Twitter Google+