×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2013
Drukāt

Nosaka stingrāku slimības lapu izsniegšanas kārtību

Foto - LETAFoto - LETA

Lai nodrošinātu objektīvu darbnespējas novērtēšanu un adekvātu darbnespējas lapas izsniegšanu vai pagarināšanu atbilstoši pacienta veselības stāvoklim Veselības ministrija (VM) noteikusi stingrāku kārtību darbnespējas lapu izsniegšanai.

Valdība šodien atbalstīja VM izstrādātos grozījumus “Medicīnisko dokumentu lietvedības kārtībā”, kas paredz, ka no 1.februāra ārstējošajam ārstam būs jānosūta pacients arī pie cita ārsta – speciālista vai ģimenes ārsta – pēc atzinuma darbnespējas tupināšanai vai pārtraukšanai.

Tāpat izvēlētajam speciālistam vai ģimenes ārstam būs jāveic pacienta novērtējums saistībā ar darbnespējas turpināšanu vai pārtraukšanu, norādot precizēto diagnozi, prognozi, kā arī izmeklējuma plānu gadījumā, ja darbnespējas lapa ir jāturpina.

Līdz šim normatīvie akti neparedzēja ārstējošajam ārstam nosūtīt pacientu pie cita ārsta. Ārsts vai ārsta palīgs izsniedza darbnespējas lapu pēc personas personīgas apskates un izmeklēšanas, pieņemto lēmumu pamatojot medicīniskajā dokumentācijā.

Kā norāda Veselības ministrija (VM), jaunā kārtība atvieglos ārstējošā ārsta lēmuma pieņemšanu saistībā ar darbnespējas turpināšanu vai pārtraukšanu. Tāpat ar to iecerēts nodrošināt objektīvu darbnespējas novērtēšanu un adekvātu darbnespējas lapas izsniegšanu vai pagarināšanu atbilstoši pacienta veselības stāvoklim, kā arī veicināt informācijas apmaiņu starp ārstiem – ārstējošo ārstu, speciālistu, ģimenes ārstu – saistībā ar personas darbspējām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+