Tehnika
Tehnoloģijas

Nosauc digitāli attīstītākās pašvaldības 16

Publicitātes foto

Rīgā šodien notika “Latvijas e-indeksa” 2017.gada rezultātu prezentācija. Šogad augstākos rezultātus katra savā kategorijā uzrādījusi Ventspils pilsēta, Siguldas novads, Rundāles novads, Uzņēmumu reģistrs un VARAM, portālu LA.lv informēja pasākuma organizatori.

Digitāli attīstītāko pašvaldību nomināciju reģionālo pilsētu kategorijā ieguvusi Ventspils, kas līdz šim divus gadus pēc kārtas ierindojās 2. vietā, bet šogad apsteidza iepriekšējo uzvarētāju – Valmieru. Ventspils ir pilsēta, kas aktīvi izmanto informācijas un komunikācijas tehnoloģiju risinājumus un palīdz tos jēgpilni lietot arī citiem.

Lielo novadu kategorijā pirmo vietu ieguvis Siguldas novads, kas mērķtiecīgi tuvojies uzvarai – pirmajā gadā ierindojoties 15. vietā, otrajā – 3. vietā un šogad 1. vietā. Siguldas novads ir vieta, kur tehnoloģijas lieto daudz un prasmīgi, piemēram, Siguldas mobilā lietotne ir teju katram piektajam iedzīvotājam un vairākās skolās mācībām regulāri izmanto planšetdatorus un izglītības robotus.

Mazo novadu kategorijā spēcīgākais ir Rundāles novads. Tas pirmajā gadā ieguva 5. vietu, nākamajā – zaudēja savas pozīcijas, ko šogad atguva ar uzviju, iegūstot 1. vietu. Rundāles novads ir atvērts tehnoloģijām un tiecas apgūt arvien jaunus digitālos risinājumus, piemēram, Rundālē ir vienotais klientu apkalpošanas centrs, kas nodrošina e-pakalpojumus Rundāles un arī blakus novadiem.

Uzņēmumu reģistrs mērķtiecīgi sasniedzis pirmo vietu valsts iestāžu konkurencē – pirmajā gadā paliekot tieši aiz pirmā desmitnieka, 11. vietā, tad kāpjot par sešām vietām un iegūstot 5. vietu kopvērtējumā, savukārt jaunākajā mērījumā uzrādīts labākais rezultāts kategorijā.

Ministriju vidū jau otro mērījumu pēc kārtas līdera pozīcijas saglabājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, turpinot stabilu izaugsmi e-vides attīstībā.

Uzvarētāji tika noskaidroti, detalizēti analizējot dažādus faktorus. Pašvaldībās – e-vides infrastruktūru, interneta resursu popularitāti un cilvēku prasmes, e-pārvaldi, kā arī informācijas un datu drošību. Piemēram, pašvaldību indeksā vērtēts 141 ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām saistīts indikators. Savukārt valsts iestādēs – klientu apkalpošanu un atbalstu, atvērto datu pieejamību, pakalpojumu nodrošināšanu, iestādes iekšējos procesus un starpiestāžu sadarbību, kā arī saziņu ar sabiedrību un līdzdalību.

Galerijas nosaukums

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2


Par Latvijas e-indeksu

2017. gadā pēc Lattelecom un VARAM pasūtījuma ir veikts jau trešais Latvijas e-indeksa mērījums. Mērījums vērtē e-vides infrastruktūru, pašvaldības interneta resursus un cilvēku prasmes, e-pārvaldi un drošību, atvērto datu pieejamību, iestādes iekšējo procesu organizāciju, starpiestāžu sadarbību, pakalpojumu sniegšanu, sabiedrības iesaistīšanu u.c. e-vides attīstības aspektus.

LA.lv