×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

Nosauc «Lielās mūzikas 
balvas 2011» nominantus

Foto - LETAFoto - LETA

Balva par mūža ieguldījumu piešķirta diriģentam Tovijam Lifšicam. Kā sacīja “Latvijas koncertu” galvenais redaktors Orests Silabriedis, šī atzinība kādreizējam Latvijas filharmonijas kamerorķestra vadītājam uzlūkojama kā balva visai Latvijas kamermūzikas vēsturei, kurā Tovijs Lifšics savulaik spēlējis pirmo vijoli.

 

Viņš vadījis Latvijas filharmonijas kamerorķestri kopš tā dibināšanas 1967. gadā līdz šīs koncertvienības pastāvēšanas beigām. 2000. gadā Tovijs Lifšics pārcēlās uz Hamburgu, bet pēdējos desmit gadus atkal pavada Latvijā. Par Latvijas filharmonijas kamerorķestra pēcteci mūzikā patlaban var uzlūkot orķestri “Sinfonietta Rīga”.

Balva par spožiem starptautiskiem sasniegumiem un Latvijas vārda daudzināšanu pasaulē piešķirta Valsts akadēmiskajam korim “Latvija” un tā mākslinieciskajam vadītājam Mārim Sirmajam.

Katrā no pārējām septiņām nominācijām uz balvu ir trīs pretendenti. Uzvarētājs kļūs zināms svinīgā ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā 6. martā.

Publikas balsojums portālā www.delfi.lv būs atklāts jau no 6. februāra.

Apbalvošanas ceremoniju būs iespējams vērot tiešraidē LTV 1 programmā un klausīties Latvijas radio 3. Ceremoniju šoreiz vadīs Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa un Dziesmusvētku virsdiriģents Ints Teterovskis.

Katrs balvas laureāts saņems sudraba statueti un pēc vairāku gadu pārtraukuma arī naudas balvu – Ls 1000 pirms nodokļu nomaksas.

Turpmāk paredzēts mainīt Lielās Mūzikas balvas žūrijas veidošanas kārtību. Līdz šim pretendentus dalībai žūrijā izvirzīja Kultūras ministrija, bet turpmāk to varēs darīt mūziķi paši. Līdz 10. februārim Kultūras ministrijā dalībai žūrijā 2012. gadā tiek gaidīti pieteikumi no biedrībām un nodibinājumiem, kā arī citām juridiskām personām, kas darbojas mūzikas jomā. Žūrijas sastāvu tāpat kā līdz šim apstiprinās kultūras ministrs.

 

Uzziņa

Gada debija

* akordioniste Ksenija 
Sidorova – par sniegumu koncertā Cēsu mākslas festivāla atklāšanas koncertā 
23. jūlijā Cēsu sporta
 kompleksā

* vijolniece Paula Šūmane – koncertā “Reiz francūzis Amerikā” 10. novembrī Spīķeru koncertzālē

* soprāns Silga Tīruma – par Leldes lomu Imanta 
Kalniņa operas “Spēlēju, dancoju” koncertuzvedumā Latvijas Nacionālajā 
operā

 

Gada jaundarbs

* Andris Dzenītis – 
par klavierkoncertu 
”Duālisms”. Pirmatskaņojums 13. martā Liepājas teātrī

* Juris Karlsons – par 
Adoratio korim un orķestrim. Pirmatskaņojums 22. aprīli Rīgas Domā

* Arturs Maskats – par skaņdarbu “Venēcijas rindas” soprānam un klavieru kvartetam

 

Gada koncerts

* “Kančeli, Karlsons un Pērts Lielajā Piektdienā” (atskaņoja Ieva Parša, Latvijas Radio koris, “Sinfonietta Rīga” un diriģents Sigvards Kļava)

* “Latvieši” (atskaņoja Vestards Šimkus, Liepājas simfoniskais orķestris un diriģents Atvars Lakstīgala 12. novembrī Lielajā ģildē)

* Senās mūzikas festivāla koncerts “Luija XIV galma mūzika” (atskaņoja “Sinfonietta Rīga”, baroka ģitārists un dejotājs Stīvens Pleijers, arfists un atskaņojuma vadītājs Endrū Lourenss-Kings 9. jūlijā Rundāles pils Baltajā zālē

 

Gada uzvedums

* Luisa Bakalova “Tango mesa” un Artūra Onegēra “Nāves dejas” Dzelzceļa vēstures muzejā

* Džoakīno Rosīni opera “Seviljas bārddzinis” (A. Karapetjana režija) Latvijas Nacionālajā operā

* Imanta Kalniņa opera “Spēlēju, dancoju” Latvijas Nacionālajā operā

 

Par izcilu sniegumu

* operdziedātāja Kristīne Opolais solokoncertā 12. martā Latvijas Nacionālajā operā

* Latvijas Radio koris izrādē “Kara daba” Latvijas Nacionālajā operā

* Solistu ansamblis, Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Korneliuss Meisters Riharda Vāgnera operas “Dievu mijkrēslis” iestudējumā Latvijas Nacionālajā operā

 

Par izcilu 
interpretāciju

* vijolniece Vineta Sareika – solo Fēliksa Mendelsona Vijoļkoncerta atskaņojumā 23. septembrī Lielajā ģildē

* pianists Vestards Šimkus – solokoncerts “Ferencam 
Listam – 200” 1. februārī Lielajā ģildē

* pianists Reinis Zariņš – solokoncerts 28. februārī Rīgas Stradiņa universitātes Lielajā aulā, solo V. A. Mocarta klavierkoncerta atskaņojumā 25. martā Lielajā ģildē, koncerts “Reiz francūzis Amerikā” 10. novembrī 
Spīķeru koncertzālē

 

Par izcilu darbu 
ansamblī

* korists Gundars Dziļums – par izcilu darbu Latvijas Radio korī, Latvijas Radio kora grupā un spilgtu sniegumu iestudējumā “Kara daba”

* fagotists Jānis Semjonovs – par izcilu darbu orķestrī “Sinfonietta Rīga” un “Sinfonietta Rīga” baroka ansamblī un spilgtu sniegumu Senās mūzikas festivāla koncertā “Hendeļa dzīru mūzika”

* pianiste Ilze Zariņa – 
par izcilu koncertmeistares darbu Liepājas simfoniskajā orķestrī

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+