×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. decembris, 2012
Drukāt

Nosauc Rīgas Gada policistus 


Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā šodien atbalstīts lēmums goda zīmi “Gada policists” piešķirt Tomam Jankovskim un Laurim Andrejevam.


Kopumā goda zīmei šogad tika izvirzīti 35 kandidāti, no kuriem vērtēšanas komisijā lielāko balsu vairākumu ieguva pieci policisti – Aigars Celms, Toms Jankovskis, Lauris Andrejevs, Andrejs Matuševs un Dmitrijs Semenko.

T. Jankovskis un L. Andrejevs šogad 14. septembra pēcpusdienā rīkojās drošsirdīgi, izglābjot dzīvību zīdainim, kurš netālu no Brīvības pieminekļa bija ar ratiņiem ieripojis kanāla ūdenī. Policisti arī sniedza psiholoģisku atbalstu zīdaiņa mātei. Dodoties virzienā, no kurienes skanēja sievietes balss, policijas darbinieki pamanīja, ka kanāla ūdenī atrodas sieviete un bērnu ratiņi. Bērnu ratiņi jau pilnībā bija piesmēlušies ar ūdeni un arī zīdainītis bija sarijies ūdeni. Policijas darbinieki uz vietas izglābtajiem sniedza pirmo palīdzību un nekavējoties izsauca neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi, kas cietušos hospitalizēja.

“Izdzirdot kliedzienu, pagriezu galvu un, ieraugot notikušo, kājas pašas sāka skriet – smadzenes situāciju vēl nebija paguvušas novērtēt,” atzīst Lauris Andrejevs. “Rati ar divu nedēļu veco zīdaini un māti atradās pie krasta, kur pat man ūdens ir pāri krūtīm. Saviem spēkiem viņi ārā nebūtu tikuši un sekas varēja būt tiešām letālas,” atceras Lauris, kurš policijā strādā pusgadu.

Savukārt Toms Jankovskis atzīst – par laimi tik estremālas situācijas negadās pārāk bieži un vairāk nākas strādāt ar iereibušiem Vecrīgas apmeklētājiem. Turklāt huligāniskām izdarībām aizvien biežāk nacionalitāti grūti noteikt, jo, piemēram, britu čurātājus pie Brīvības pieminekļa aizvien biežāk nomaina vietējie kārtības un miera traucētāji.

“Pašvaldības policijā nonācu nejauši – ļoti daudzi no Sporta Akadēmijas, kurā mācījos, strādāja visdažādākajās drošības iestādēs. Arī es sāku darbu pašvaldības glābēju vienībā. Tā nu šis režīms turpinās – darbs pašvaldības policijā un studijas Sporta Akadēmijas maģistrantūrā. Man patīk,” teic Toms Jankovskis.

Abi policisti par mātes un zīdaiņa izglābšanu šogad saņēmuši arī naudas prēmiju 60% apmērā no algas jeb aptuveni 300 latu.

Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Geduševs vērtē, ka arī ikdienā abi policisti darba pienākumus veic ar īpašu centību, uzrāda labus darba rezultātus likumpārkāpumu pārtraukšanā un likumpārkāpēju saukšanā pie administratīvās atbildības.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.8
Alūksne +17.4
Daugavpils +15
Saldus +14
Liepāja +13.4
Jelgava +15
Ventspils +13.8
Limbaži +17
Madona +16
Rēzekne +16
Draugiem Facebook Twitter Google+