Latvijā
Kriminālziņas

Nosauc šogad visvairāk zagto automašīnu markas0

Publicitātes foto

Latvijā visvairāk zagto auto marku topa augšgalā joprojām atrodas “BMW”, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati.

Turklāt ne vienmēr zagļi noskata jaunus luksusa klases auto – Latvijā visvairāk zog 8 līdz 12 gadus vecus X5 un 5. sērijas “BMW”.

Kopumā par gada pirmajiem četriem mēnešiem atlīdzībās par transportlīdzekļu zādzībām BALTA auto īpašniekiem izmaksājusi gandrīz ceturtdaļmiljonu eiro.

“Auto zādzības Latvijā joprojām notiek regulāri, turklāt mūsu dati liecina, ka zagļi nav izvēlīgi – tiek zagtas gan pilnīgi jaunas, gan 30 gadus vecas automašīnas. Tomēr tendences liecina, ka zagļi biežāk izvēlas mazāk aizsargātus auto. Protams, arī pretaizdzīšanas vai meklēšanas sistēmas esamība negarantē, ka auto netiks nozagts, taču pareizā sistēmas izvēle ievērojami apgrūtinās zādzību, kas var likt zagļiem atteikties no savu nodomu īstenošanas,” stāsta kompānijas pārstāvis stāsta Kristaps Liecinieks.

Šī gada zagļu iecienītāko spēkratu zīmolu vidū līdzās “BMW” ir arī “Toyota”, “Audi” un “Volkswagen” automašīnas.

Lielākā atlīdzība, ko BALTA šogad izmaksājusi par zagtu auto, ir 35 000 eiro apmērā: 2016. gada Volkswagen Touareg markas auto tika nozagts, zaglim vispirms ielaužoties privātmājā un nozogot transportlīdzekļa atslēgas.

Saskaņā ar BALTA pieejamo informāciju liela daļa zagtu jaunu un mazlietotu augstas vērtības transportlīdzekļu nonāk Vidusāzijas valstīs, piemēram, Uzbekistānā, Tadžikistānā un Kazahstānā, kur tie tiek legalizēti. Daļa mazlietotu auto nonāk galvenokārt Lietuvā, kur tiek izjaukti, lai restaurētu un pārbūvētu smagās avārijās cietušus un norakstītus transportlīdzekļus, kas par lētu naudu ir iepirkti ASV un citās valstīs. Pēc tam šie atjaunotie transportlīdzekļi nonāk lietoto auto tirgū.

Saistītie raksti

Vecāki transportlīdzekļi (desmit un vairāk gadu) pamatā tiek izjaukti un realizēti rezerves daļās vietējā melnajā tirgū. Tādēļ automašīnu ieteicams arī marķēt – ar tādām zagļi bieži vien nevēlas riskēt, jo marķētas detaļas pēc auto izjaukšanas ir mazvērtīgas un vieglāk identificējamas otrreizējā tirgū.Tāpat automašīnu būtu ieteicams novietot apsargātā autostāvvietā, pa perimetru noslēgtā teritorijā, garāžā, labi apgaismotās un ar novērošanas kamerām aprīkotās vietās.

“Vienmēr aizslēdziet automašīnu – pat tad, ja tā stāv slēdzamā teritorijā. Neglabājiet automašīnas atslēgas un imobilaizeru atslēgas (čipus) kopā, kā arī neglabājiet automašīnas atslēgas viegli pieejamās vietās, piemēram, priekšnama plauktā pie ārdurvīm, automašīnas salonā vai garāžā,” atgādina K. Liecinieks. Viņš arī uzsver, ka situācijās, kad auto īpašniekam radušās šaubas par to, vai spēkrats ir pietiekami aizsargāts, ieteicams konsultēties ar savu apdrošinātāju.

LA.lv
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Turīgas pašvaldības, bet netiek galā ar rindām uz bērnudārziem 2
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Diennakts laikā zarnu infekcijas simptomi novēroti vēl diviem bērniem 1
14 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Atņēma bērniem tēvu, sievai – mīlošu vīru. Darbavietā nejauši nošauj kolēģi 1
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Kuldīgas novada peldbaseins – par daudz izšķērdīgs. Pašvaldības dzīvo pāri saviem līdzekļiem? 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Konkursā uz FKTK padomes priekšsēdētāja amatu izvēlēta “Citadeles” valdes locekle Purgaile
17 minūtes
LE
LETA
Dabā
Nākamās nedēļas sākumā gaisa temperatūra noslīdēs vēl zemāk: pirmās prognozes
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Negaidīts atklājums, kā mazināt globālās sasilšanas problēmu
57 minūtes
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Žanna Dubska: “Ja spāres vecumā turpini būt tārpiņš, kaut kas nav pārvarēts”
Intervija 1 stunda