Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
21. jūnijs, 2012
Drukāt

Nosauc “Spēlmaņu nakts” nominantus

Foto - LETAFoto - LETA

Atklāti Latvijas Teātra balvas “Spēlmaņu nakts” pretendenti kopumā 18 nominācijās, un par gada labākās izrādes titulu cīnīsies Valmieras teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) un Nacionālajā teātrī (NT) iestudētie darbi, aģentūru BNS informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāve Undīne Preisa.

Žūrijas komisija lēmusi izvirzīt šādus nominantus 2011./2012.gada sezonas “Spēlmaņu naktij”:

1. Gada dramatiskā teātra izrāde:

“Jūlijas jaunkundze” – Augusta Strindberga lugas iestudējums Valmieras teātrī, režisors Vladislavs Nastavševs;

“Oblomovs” – uzvedums pēc Ivana Gončarova romāna motīviem Jaunajā Rīgas teātrī, režisors Alvis Hermanis;

“Oņegins. Komentāri” – izrāde pēc Aleksandra Puškina un Jurija Lotmana darbu motīviem Jaunajā Rīgas teātrī, režisors Alvis Hermanis;

“Osedžas zeme” – Treisija Letsa lugas iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Valters Sīlis;

“Voiceks” – Georga Bīhnera lugas iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Kirils Serebreņņikovs.

2. Gada latviešu autora darba iestudējums:

“Cīrulīši” – Harija Gulbja lugas iestudējums Dailes teātrī, režisors Lauris Gundars;

“Indrāni” – Rūdolfa Blaumaņa lugas iestudējums Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, režisors Elmārs Seņkovs;

“Īsie zibsnīgie mirkļi” – Viļņa Vēja lugas iestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Ģirts Šolis;

“Izrāde “Gals”” – autori: Rasa Bugavičute, Edgars Niklasons Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Elmārs Seņkovs;

“Leģionāri” – autori: Karls Alms (Somija), Ieva Kauliņa, Kārlis Krūmiņš, Valters Sīlis Ģertrūdes ielas teātrī, režisors Valters Sīlis.

3. Gada izrāde bērniem vai jauniešiem:

“Nijaramas pasakas” un “Pasakas par zvēriem” – indiešu pasakas Jaunajā Rīgas teātrī, režisore Māra Ķimele;

“Kucēni” – izrāde pēc Biļanas Srbļanovičas lugas “Ģimeņu stāsti” motīviem “Dirty Deal Teatro”, režisors Elmārs Seņkovs;

“Runcis zābakos” – Andra Kalnozola lugas iestudējums pēc Šarla Pero pasakas motīviem Liepājas teātrī, režisors Mārcis Lācis;

“Dzejtaurenis” – iedvesmojoties no Aivara Neibarta dzejoļu krājuma “Taureņkaraļvalstība” izrāde Rīgas Mākslas telpā, režisors Varis Klausītājs;

“Joka pēc alfabēts” – Vijas Blūzmas skatuves versija Indras Sproģes darbam “Joka pēc alfabēts” Latvijas Leļļu teātrī, režisore Vija Blūzma.

4. Gada muzikālā izrāde:

“Kara daba” – multimediāla opera, komponisti – “The Irrepressibles”, Santa Ratniece un Žilbērs Nuno, libretists – Villijs Flints Latvijas Nacionālajā operā, režisore Kirstena Dēlholma;

“Tango ar Stroku” – autors: Aleksejs Ščerbaks Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, režisors Igors Koņajevs;

Kārļa Lāča, Jāņa Elsberga un Evitas Mamajas mūzikls “Pūt, vējiņi!” – pēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem Liepājas teātrī, režisors Dž. Dž. Džilindžers;

Arturs Maskats “Hotelis Atlantīda” – muzikāla izrāde ar Aleksandra Čaka dzeju Spīķeru koncertzālē, režisors Viesturs Kairišs.

5. Gada režisors:

Alvis Hermanis – “Oblomovs” un “Oņegins. Komentāri” Jaunajā Rīgas teātrī;

Elmārs Seņkovs – “Izrāde “Gals”” Latvijas Nacionālajā teātrī un “Indrāni” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī;

Kirils Serebreņņikovs – “Voiceks” Latvijas Nacionālajā teātrī;

Valters Sīlis – “Leģionāri” Ģertrūdes ielas teātrī;

Vladislavs Nastavševs – “Dzin” “Dirty Deal Teatro” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri un “Jūlijas jaunkundze” Valmieras drāmas teātrī.

6. Gada aktrise:

Elita Kļaviņa – Alīde Trū izrādē “Muša” Jaunajā Rīgas teātrī;

Ieva Puķe – Leidija Torensa izrādē “Orfejs pazemē” un Larisa izrādē “Līgava bez pūra” Valmieras drāmas teātrī;

Ināra Slucka – Vīneblas kundze izrādē “Pērnvasar negaidot” Latvijas Nacionālajā teātrī;

Indra Briķe – Vecāmāte izrādē “Apglabājiet mani zem grīdas” Dailes teātrī;

Lolita Cauka – Violeta Vestone izrādē “Osedžas zeme” Latvijas Nacionālajā teātrī.

7. Gada aktieris:

Gundars Āboliņš – Oblomovs izrādē “Oblomovs” Jaunajā Rīgas teātrī;

Ģirts Krūmiņš – Oblomovs izrādē “Oblomovs” un Kemps izrādē “Vigīlija. Sapnis par nomodu” Jaunajā Rīgas teātrī;

Juris Žagars – Henrijs izrādē “Tas īstais, tā īstā” Dailes teātrī;

Kārlis Krūmiņš – loma izrādē “Leģionāri” Ģertrūdes ielas teātrī;

Leonīds Lencs – Indrānu tēvs izrādē “Indrāni” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

8. Gada aktrise otrā plāna lomā:

Inga Misāne – Sofija Ignatjevna Turusina izrādē “Arī gudrinieks pārskatās” Latvijas Nacionālajā teātrī;

Jekaterina Frolova – Laimas tante izrādē “Labās asinis” un Guste izrādē “Indrāni” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī;

Kristīne Nevarauska – Eimija Stendiša izrādē “Mežonīgā pilsēta” Dailes teātrī;

Lāsma Kugrēna – Metija Feja Eikena izrādē “Osedžas zeme” un Fokshilas kundze izrādē “Pērnvasar negaidot” Latvijas Nacionālajā teātrī;

Lidija Pupure – Greisa izrādē “Vigīlija. Sapnis par nomodu” Jaunajā Rīgas teātrī.

9. Gada aktieris otrā plāna lomā:

Ivars Auziņš – Lulu, Dāvids izrādē “12. diena” Dailes teātrī;

Ivars Krasts – Ļenskis izrādē “Oņegins. Komentāri” Jaunajā Rīgas teātrī;

Juris Bartkevičs – Vectēvs izrādē “Apglabājiet mani zem grīdas” Dailes teātrī;

Uldis Dumpis – Doktors izrādē “Voiceks” Latvijas Nacionālajā teātrī;

Vilis Daudziņš – Zahars izrādē “Oblomovs” Jaunajā Rīgas teātrī.

10. Gada debija skatuves mākslā:

Anta Aizupe – Fanta izrādē “Izlaistie” “Dirty Deal Teatro” un Ieva izrādē “Āda” Ģertrūdes ielas teātrī;

Dārta Daneviča – Zelda Ficdžeralda izrādē “Neprātīgā Zelda” Dailes teātrī;

Daumants Kalniņš – Kvazimodo izrādē “Parīzes Dievmātes katedrāle” Latvijas Nacionālajā teātrī;

Jurģis Spulenieks – Armands (tēvs) izrādē “Kucēni”, loma izrādē “Dzin” un Akakijs Akakijevičs izrādē “Cilvēks šinelī” “Dirty Deal Teatro”;

11. Gada jaunais skatuves mākslinieks:

Gatis Maliks – Dr. Maiks Konolijs izrādē “Ģimenes lietas” un Odums izrādē “Malēnieši” Liepājas teātrī;

Jurijs Djakonovs – Elvis izrādē “Izrāde “Gals”” Latvijas Nacionālajā teātrī;

Kristians Kareļins – Grenguārs izrādē “Parīzes Dievmātes katedrāle” Latvijas Nacionālajā teātrī un Baļķis izrādē “Izlaistie” “Dirty Deal Teatro”;

Sandis Pēcis – Roberts Lokamps izrādē “Trīs draugi” Liepājas teātrī;

Toms Liepājnieks – Linards Naikovskis izrādē “Īsie zibsnīgie mirkļi” Latvijas Nacionālajā teātrī.

12. Gada jaunā skatuves māksliniece:

Alise Prudāne – Odeta baletā “Gulbju ezers”, Latvijas Nacionālajā operā;

Agnese Jēkabsone – Zane izrādē “Pūt, vējiņi!” un Bebene izrādē “Advents Silmačos” Liepājas teātrī;

Everita Pjata – Baiba izrādē “Pūt, vējiņi!” Liepājas teātrī;

Ieva Aniņa – Mētra izrādē “Nepareizas dzīves skola” “Dirty Deal Teatro”;

Inese Pudža – Katrīna izrādē “Pērnvasar negaidot” Latvijas Nacionālajā teātrī un Jūlijas jaunkundze izrādē “Jūlijas jaunkundze” Valmieras drāmas teātrī.

13. Gada scenogrāfs:

Andris Freibergs – “Lucia Di Lammermoor” Latvijas Nacionālajā operā;

Kirstena Dēlholma, Villijs Flindts un Jespers Kongshaugs (“Hotel Pro Forma” radošā komanda) – “Kara daba” Latvijas Nacionālajā operā;

Kirils Serebreņņikovs – “Voiceks” Latvijas Nacionālajā teātrī;

Mārtiņš Vilkārsis – “Līgava bez pūra” Valmieras drāmas teātrī, “Trīnes grēki” Dailes teātrī un “Pūt, vējiņi!” Liepājas teātrī;

Reinis Dzudzilo – “Indrāni” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

14. Gada kostīmu mākslinieks:

Anna Heinrihsone – “Ideāls zaglis” un “Sudraba slidas” Latvijas Nacionālajā teātrī un “Tas īstais, tā īstā” Dailes teātrī;

Ilze Vītoliņa – “Tango ar Stroku” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī un “Pūt, vējiņi!” Liepājas teātrī;

Ināra Gauja – “Bajadēra” Latvijas Nacionālajā operā;

Kristīne Abika – “Arī gudrinieks pārskatās” Latvijas Nacionālajā teātrī;

Kristīne Pasternaka – “Lucia Di Lammermoor” Latvijas Nacionālajā operā.

15. Gada kustību mākslinieks:

Alberts Kivlenieks – “Tikai tā!” Latvijas Nacionālajā teātrī un “Trīnes grēki” Dailes teātrī;

Inga Krasovska – “Pūt, vējiņi!” Liepājas teātrī;

Inga Raudinga – “Marlēna” Dailes teātrī un “Advents Silmačos” Liepājas teātrī;

Irina Saveļjeva – “Dāmu paradīze” Daugavpils teātrī;

Liene Grava – “Mērfijs” Latvijas Nacionālajā teātrī un “Neprātīgā Zelda” Dailes teātrī.

16. Gada sasniegums baleta mākslā:

Aleksejs Avečkins – Solors baletā “Bajadēra”, Vīrietis baletā “Erda” Latvijas Nacionālajā operā;

Sabīne Guravska – Gamzati baletā “Bajadēra”, Latvijas Nacionālajā operā;

Viktorija Jansone – Sieviete baletā “Erda” Latvijas Nacionālajā operā.

17. Gada sasniegums laikmetīgajā dejā:

Izrāde “Ursus maritimus” – Olgas Žitluhinas dejas kompānija;

Projekts “Jaunie nāk!”– Latvijas Jaunā teātra institūts;

Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Laiks dejot 2012” – Horeogrāfu asociācija un Olgas Žitluhinas dejas kompānija.

18. Gada mūzikas autors dramatiskajā izrādē:

Arturs Maskats – “Ideāls zaglis” Latvijas Nacionālajā teātrī;

Edgars Makens, Edgars Šubrovskis – “Īsie zibsnīgie mirkļi” Latvijas Nacionālajā teātrī;

Goran Gora – “Indrāni” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī;

Jēkabs Nīmanis – “Voiceks” Latvijas Nacionālajā teātrī;

Rihards Zaļupe – “Dzejtaurenis” Rīgas Mākslas telpā.

Teātra balvas “Spēlmaņu nakts” 2010/2011. gada sezonas jauniestudējumu skates žūrijas komisijas sastāvā ietilpst teātra kritiķis Normunds Akots (Ambots) – žūrijas komisijas priekšsēdētājs, LTV raidījuma “100 g kultūras” vadītājs un “Neatkarīgās Rīta Avīzes” kultūras nodaļas redaktors Arno Jundze, teātra kritiķe Maija Treile, televīzijas režisore Virdžīnija Lejiņa, dejas kritiķe Inta Balode, mākslas kritiķis Vilnis Vējš, televīzijas režisore un teātra kritiķe Linda Ģībiete, teātra un kino kritiķis Toms Treibergs un teātra zinātniece Maija Svarinska.

“Spēlmaņu nakts” balvas tradicionāli pasniedz 23.novembrī, leģendārā režisora Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+