Kultūra
Literatūra

Nosauktas Lielbritānijas desmit nozīmīgākās mūzikas un literatūras vietas0

Foto: Caters News/Scanpix/LETA un Wikimedia Commons

Otrdien, 6. janvārī, Lielbritānija atklājusi desmit nozīmīgākās mūzikas un literatūras vietas, starp kurām arī Viljama Šekspīra, Džeinas Ostinas, māsu Brontē un Čārlza Dikensa dzimtās mājas, vēsta britu plašsaziņas līdzekļi.

Šī ir daļa no Lielbritānijas oficiālās kultūras aģentūras “Vēsturiskā Anglija” programmas “Anglijas vēsture simts adresēs”, kuras mērķis ir atrast simts vietas, kuras atklāj valsts apbrīnojamo vēsturi. Īpašs uzsvars likts uz mākslām, lai atgādinātu, ka tās būtiski iespaidojušas sabiedrības attīstību.

Starp desmit nozīmīgākajām literārajām un mūzikas vietām ir arī “Abbey Road” studija, kur savas dziesmas ierakstīja pasaulslavenā grupa “The Beatles”, 80. gadu mūzikas klubs “The Haçienda”, kurā sākās pirmā Madonnas koncerttūre, kā arī visilgāk pastāvošais klubs, kurā tiek atskaņota dzīvā mūzika, “100 Club” – pēc 2. Pasaules kara te bija labas iespējas sastapt Lūisu Ārmstrongu vai BB Kingu.

Tāpat sarakstā iekļauts Džordža Orvela dzīvoklis Kenonberija laukumā, Četemas bibliotēku Mančesterā – senāko publisko bibliotēku Londonā, kurā citastarp nereti sastapās Markss un Engelss, kā arī divas līdzās esošas mājas Brūkstrītā Londonā, kurās ar 200 gadu laika atstarpi dzīvoja Georgs Frīdrihs Hendelis un Džimijs Hendrikss.

Janvāra sākumā nosauktas desmit nozīmīgākās vēsturiskās sporta un atpūtas vietas Anglijā, starp kurām, protams atrodama arī Vimbldona, mājas vienam no senākajiem tenisa turnīriem pasaulē.

LA.lv