×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. decembris, 2014
Drukāt

Nosaukti astoņi Purvīša balvas nominanti (1)

Foto: LETAFoto: LETA

“Purvīša balvas 2015” ekspertu darba grupa, izvērtējot visus nominētos 19 māksliniekus un mākslinieku grupas, kuru radošais sniegums novērtēts kā nozīmīgs notikums Latvijas vizuālajā mākslā pēdējo divu gadu laikā, nosaukusi astoņus balvas kandidātus, aģentūru BNS informēja “P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” pārstāve Arita Krūze.

Purvīša balvas kandidāti ir Kaspars Teodors Brambergs, Miķelis Fišers, Gints Gabrāns, Kristaps Ģelzis un Ģirts Bišs, Ginters Krumholcs, Ģirts Muižnieks, Henrijs Preiss, Artūrs Riņķis.

“Purvīša balvas 2015” laureāts tiks nosaukts nākamā gada 20.februārī, atklājot visu astoņu kandidātu darbu izstādi “Arsenālā”.

Brambergs izvirzīts balvai par personālizstādi “Dynamis” peldošajā mākslas galerijā “Noass”;

Fišers – par izstādi “Netaisnība” Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā;

Gabrāns – par darbu “Ne no kurienes” izstādē “Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansonam” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā;

Ģelzis un Bišs par darbu “Kancele” Rīgas Doma dārzā;

Krumholcs par personālizstādi “Kāpēc tu mani nepamodināji?” Latvijas Nacionāla mākslas muzeja izstažu zāles “Arsenāls Radošajā darbnīcā;

Muižnieks par personālizstadi “5.7.32.34.” Mūkusalas Mākslas salonā;

Preiss par personālizstādi “Artefakti” Latvijas Nacionalā mākslas muzeja (LNMM) izstāzu zāles “Arsenāls” Radošanā darbnīcā;

Rinķis nomināciju saņēmis par darbu “Pulsārs Q 19” izstādē “Saules sistēmas perspektīva” izstāžu zālē “Arsenāls” un pēdējo divu gadu radošo darbību mākslas dārzā “Nekurienes vidū”.

Ekspertu darba grupas vadītāja Elita Ansone norāda, ka, atskatoties uz 2013.–2014.gada Purvīša balvas ekspertu grupas darbu, šajos divos gados grupa iepazinusies ar vairāk nekā 150 izstādēm, no kurām eksperti savās individuālajās ceturkšņu nominācijās potenciālu kandidēt uz Purvīša balvu saskatīja 67 izstādēs un arī atsevišķos vizuālās mākslas darbos.

“Tomēr, diskutējot par nosaukto izstāžu kvalitāti, nozīmīgumu un pārsteigumu, visi septiņi vērtētāji spējuši vienoties par 19 izstādēm, kuras varētu sacensties par dalību Purvīša balvas noslēguma izstādē,” stāsta Ansone.

Purvīša balva tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kurš dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis ekspertu un īpaši izveidotas starptautiskas žūrijas augstāko vērtējumu. Balvas apjoms ir 28 500 eiro. Līdz šim tā ir lielākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā.

20.februārī pirms Purvīša balvas 2015 pasniegšanas ceremonijas un izstādes atvēršanas Mākslas muzeja “Rīgas Birža” Konferenču zālē mākslas portāls “Arterritory.com” sadarbībā ar “Purvīša balvas”organizācijas komiteju piedāvās interesentiem priekšlasījumus “Māksla publiskajā telpā”.

Pasākumā galvenā uzmanība tiks pievērsta jautājumiem, kas skar mākslas kolekcionāru, kuratoru un mākslinieku lomu sabiedriskās telpas tēla radīšanā un šī tēla ietekmi uz sabiedrības dzīves kvalitāti. Ar priekšlasījumiem uzstāties ir aicināti zviedru kurators Sune Nordgrēns, Sanktpēterburgas mākslas zinātniece Oļesja Turkina, Viļņas Laikmetīgās mākslas centra direktors Ķestutis Kuizins, norvēģu mākslas kolekcionārs un Tallinas galerijas Temnikova&Kasela īpašnieks Indreks Kasela. Pasākumu moderēs mākslas un kultūras teorētiķis, kurators Kaspars Vanags. Priekšlasījumi tiek rīkoti ar Ziemeļu Dimensijas Kultūras partnerības (Northern Dimension Partnership on Culture – NDPC) programmas atbalstu.

Pirmo Purvīša balvu 2009.gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu “Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011.gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi “Varbūt”. Trešo Purvīša balvu 2013.gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi “Zemes darbi”.

Purvīša balvas konkursu vizuālajā mākslā organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu “Alfor”. Purvīša balvas īstenošanā līdzdarbojas kultūras projektu aģentūra “INDIE” un aģentūra “P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai kāds no šiem māksliniekiem vispār zin kas ir Purvīts, jeb vai tikai vajadzīga viņa vārdā nosauktā balva?
    Balvas pasniegšanas pasākumā nekas par Purvīti nav pat pieminēts? Vai tāda ir atziņa lielajam māksliniekam, ja neskaita viņam par godu aizlaisto māju kurā viņš dzimis ?

Draugiem Facebook Twitter Google+