Kokteilis
Ceļo

TOP10 labākie un sliktākie valstu tūrisma saukļi pasaulē. Uzmini, kura vieta Latvijai? 16

“Ceļojums uz Slovākiju – laba ideja”. Nav sevišķi labskanīgi, bet to pašu varētu teikt par daudzu valstu oficiālajiem tūrisma saukļiem. Portāls “telegraph.co.uk” publicējis desmit labākos un sliktākos no tiem, kurus apkopojis, ceļojumu izvēles uzņēmums “Family Break Finder”.

Iepriecinoši, ka Latvija ar saukli “Best Enjoyed Slowly” ierindojusies labāko saukļu sestajā pozīcijā. Tik ļoti nav veicies Lietuvai – tās sauklis “Real Is Beautiful” novērtēts kā trešais neveiksmīgākais.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Dažu valstu mārketinga speciālisti acīmredzami šo uzdevumu veikuši labāk nekā daudzi citi, kuri aprobežojušies ar vienkāršām aliterācijām, piemēram, “Incredible India” (“Skaistā Indija); “Beautiful Bangladesh” (“Burvīgā Bangladeša”); “Brilliant Barbados” (“Lieliskā Barbadosa”).

Citas valstis nedaudz izklaidējušās ar jaunvārdu veidošanu, piemēram, Džibuti sevi raksturo kā “Djibeauty”, bet Maroka spēlējas ar vārdiem “Much Mor” (Daudz vairāk).

ASV apgalvo, ka tur “viss viegli sasniedzams”, kas ir visai optimistisks apgalvojums, ņemot vērā, ka tā ir trešā lielākā valsts pasaulē.

Saistītie raksti

Dīvaini, bet vairākas valstis savā tūrista sauklī iekļāvušas norādi uz ģeogrāfisko atrašanās vietu. Piemēram, Portugāle un Andora, kuras nedaudz garlaicīgi atzinušas, ka atrodas attiecīgi “Eiropas rietumkrastā” un “valsts Pirenejos”.

Četras nācijas sacenšas par “civilizācijas šūpuļa” godu: Mozambika (“Apmeklējiet valsti, kur viss sākās”); Etiopija (“sākotnes zeme”); Ēģipte (“kur viss sākās”); un Izraēla (“radīšanas zeme”).

Tomēr dīvaināko saukļu topā pirmo vietu ieņem “domājiet par Ungāriju vairāk nekā bijāt gaidījuši”. Šķiet, kaut kas zudis tulkojumā.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv